The Little Mermaid (1989) poster

The Little Mermaid (1989)

Director
Country
USA
Runtime
83 minutes
Ricky.McFloyd Bundan yıllar önce gösterime giren Oscar ödüllü Disney klasiği Küçük Deniz Kızı (The Little Mermaid) yenilenmiş bölümleriyle tekrar izleyici karşısına çıkıyor. Hans Christian Andersen'in ünlü masalından uyarlanan bu çizgi filmle sinemaseverler, denizler altı dünyasına bir yolculuk yapacaklar ve insanların dünyasının bir parçası olma hayalleri kuran genç, ateşli, ve bağımsız ruhlu deniz kızı Ariel'in serüvenlerini izleyecekler. Rüyalarının prensiyle tanışmaya karalı olan Ariel, bu uğurda Ursula adlı şeytan ruhlu denizaltı büyücüsüyle pazarlık yapmaktan çekinmez ve sesini ödünç verdiği bu pazarlık sonucunda bir çift bacağa sahip olarak yakışıklı insan prensi Eric'in dünyasına ayak basma şansına sahip olur. Babası Kral Triton'un ve yengeç muhafızı Sebastian'ın bütün uyarılarını duymazlıktan gelen Ariel, kendisini suların derinliklerinde bulur ve çok geçmeden de sessizliğin her zaman altın değerinde olmadığını ve Ursula'yla girdiği pazarlığın içinde aklına hayaline gelmeyen oyunlar olduğunu keşfeder.

Trailer not available.

mels profile photo
mels
Çocukluğuma dönmüşüm gibi hissettiren çok tatlı bir çizgi film. Müzikal kısmının ağır basmamış olmasını da çok sevdim. :)
3
8 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Klasikleşen dinsney animasyonlarından biri ve hoş bir film. Çok daha iyi Disney yapımları var tabi ama özellikle klasik disney filmlerinin ve çizimlerinin hayranı olanlar için güzel bir tercih.
4
8 months ago

Who liked The Little Mermaid

Who wishlisted The Little Mermaid

Shelves that Include The Little Mermaid

Interesting content shared about The Little Mermaid

^ Back to Top