The Lobster (2015) poster

The Lobster (2015)

Director
Country
Greece
Runtime
119 minutes
gangrel Alternatif bir yakın gelecekte geçen filmde Yorgos Lanthimos bizi çok ilginç bir hikayeye götürüyor. Bu dünyada yalnız insanlar istenmemektedir ve görüldükleri yerde tutuklanarak tuhaf bir otele götürülmektedir. 45 günlük süre zarfında kendilerine bir eş bulamayanlar ise, bir hayvana dönüştürülerek ormana salınmaktadır. David (Colin Farrell) de buraya getirilmiştir ve kısa süre içinde kendine bir sevgili ararken tüm kuralları yıkarak buradan kaçar. Ormanlarda yalnız bir kadınla (Rachel Weisz) tanışır ve ona aşık olur.

ecemcelikkol profile photo
ecemcelikkol
Hayatımda izlediğim en tuhaf filmdi diyebilir. Artık hep aynı konularda sıkılan film severler için çok iyi bir seçim. Konusu çok özgün ve bütün detaylar ince ince düşünülmüş. İzlemeye değer bir film.
0
24 days ago
AstiageS profile photo
AstiageS
dogtooth's la çıtasını yükseltmiş olan Yorgos Lanthimos lobster ile bu çıtanın hakkını verdiği, ilişkiler ve toplum başlığıyla sabahlara kadar konuşabileceğiniz bir başyapıt
1
4 months ago
atillalkan profile photo
atillalkan
http://thelobster-movie.com/
böyle de bir testi var meraklısına :)
7
6 months ago
elganja. profile photo
elganja.
sanırım fularsız izlediğimden dolayı, bazı kısımlarını anlayamadığım film.
3
6 months ago
lews profile photo
lews
İlişkilere ,yasadığımız topluma çok farklı bi bakış açısıyla ilginc senaryosuyla sıradısı bir filmdi her dakikasını dikkatli bir şekilde izledim.İnsan doğası gereği herseyden biraz tatmalı , yalnızlıgıda gelemez ama arada yalnızlığa ihtiyac duyar ana mesaj buydu bence.Uçlarda yaşanan hayatlar monoton sıkıcıdır ,ilişkilerin doğal olması gerekir , birini sevebilmek için onunla birebir aynı olmamız gerekmez onu oldugu gibi kabullenmemiz yeterli.Her insanın aynı sekilde yasaması beklenemez ve her insanın hayatta değişik zamanlarda değişik duygulara ihtiyacı vardır.Daha o kadar çok mesaj içeriyorki film bence kurgusu ,oyunculukları , müzikleri ortamı ve detaylarıyla gerçekten güzel bir yapım olmuş . Hayal ürünü bir dünyada geçmesine rağmen film coğu gerçekci filmden daha cok dünyamızı anlatıyor.
0
7 months ago
dai profile photo
dai
sistemlere karşıysanız ya da birey olmanın ne demek olduğunu biliyorsanız eğer filmi rahatsız edici bulabilirsiniz. bunun dışında aslında komik de bir film
0
8 months ago
mence profile photo
mence
https://www.youtube.com/watch?v=WR9opRlI8dk her sahnede gerçek dünyadan bir kesit bulabileceğiniz seyredilesi bir film.
0
8 months ago
eminuk profile photo
eminuk
Zaten var olan dünyayı bile bu güzellikte yansitamayan tonlarca film varken, hayal ürünü bir dünyanın kusursuza yakın anlatılması karşısında ağzım açık kaldı. Sonu dışında açıklığa kavuşmayan hiçbir sahnesi yoktu. Bu da kaliteli bir filmin daha geniş bir kitleyi etkileyeceği anlamına gelir. Normalde pek çok film marjinal olmak adına olabildiğine karmaşıktır. Bu sebeple keyifle izleyecek kişi sayısı çok azdır. Son sahnesinin havada kalmasi beni de rahatsız etmedi değil ama zaten sonuna kadar açıklaya açıklaya gitti ufacık bir soru işareti çok görülmemeli bu filme. Yine de sonuyla ilgili yürütülecek pek bir tahmin şansımız da yok saniyorum. Benim aklıma sadece iki seçenek geldi. İçerdiği mesajlardan fazlaca bahsedilmis zaten yorumlarda. Son olarak gecenin bu saatinde ben olsam hangi hayvan olmak isterdim sorusunu aklıma taktığı için bir iki puan kırdım kendisinden. Şaka bir yana izleyenler izlemeyenlere izletsin diyorum.
6
9 months ago
DUA profile photo
DUA
çok güzel .... başkada bişecik demem .... yalnızca sonunda daha devam etmeliydi dedim hepsi o ....
7
9 months ago
Lalaith profile photo
Lalaith
İlk yarısı iyi giderken ikinci yarısında ivme kaybeden bir film. İlk yarıda yakaladığı dozunda esprili yaklaşımı sonradan kaybettiği gibi sıkıcı bir hal almaya başlıyor. Özgün bir hikayeye böylelikle yazık edilmiş oluyor.
0
9 months ago
sisyphos77 profile photo
sisyphos77
Kurgu, fikirler, oyunculuklar, mekanlar(ah hele o orman) çok başarılı. Hayvanlarla ilgili görüntüler beni de çok rahatsız etti (kaldı ki amaç rahatsız etmek o ayrı) ancak birbirlerine yaptıklarınndan daha acımasızca ve kötücül değil.. "bir şey hissetmediğin halde bir şey hissediyor gibi yapmak, bir şey hissettiğin halde bir şey hissetmiyor gibi yapmaktan daha zor"
0
9 months ago
EntelKarinca profile photo
EntelKarinca
Film gereği olsa da hayvanlara uygulanan şiddet hoşuma gitmedi. Güzel başlayıp kötü biten bir filmdi bana göre. Konu çok orijinaldi ama eksiklikler vardı
0
9 months ago
ernestocheozge profile photo
ernestocheozge
uzun uzun yazamam ama izlediğim en iyi filmlerdendi
1
10 months ago
EsraG. profile photo
EsraG.
Açıkçası bazı sahnelerde biraz sıkıldım, sanki sahneler biraz kopuk kopuktu birbirinden ama sevdiğim bir çok oyuncu ve ilginç konusu sebebiyle izlemeye değerdi.
3
10 months ago
burcst profile photo
burcst
Hayvanlarla ilgili bazı görüntüler beni çok rahatsız etti,o kadarına gerek yoktu diye düşünüyorum.Onu bi kenara koyup genel bir yorum yapıcam.Konusu oldukça özgün.İnsanların ceza olarak hayvana dönüşmesi fikri, hayvanlara eziyet eden insanlara uygulanabilecek güzel bir ceza olurdu diye ütopik hayaller kurmama sebep oldu..İlişkilerin nasıl olması gerektiğiyle ilgili oldukça katı ve insan doğasına aykırı bir düzen ve o düzene karşı oluşmuş, en az onun kadar sağlıksız bir başka düzen..Tüm bunların arasında aşkın kendiliğinden gelişen doğasını güzel yansıtmışlar. Öyle bir toplum düşünün ki, çift olmanın gereklilikleri arasında sevmek dışında her şey mevcut.Rachel Weisz çok sevdiğim bir oyuncu ve burda da performansını çok beğendim.Görmekten hoşlanmadığım bazı sahneler dışında genel olarak beğendim.Son olarak,''kavga eden çiftlere çocuk veriyoruz,iyi geliyor'' ifadesi günümüz toplumundaki yanılgılara güzel bi gönderme olmuş!
7
10 months ago
otekiben profile photo
otekiben
fikirden pek hoşlanmasam da soluksuz izleten bir distopya. aslında eğlenceli bir akışı var ama izlerken kendimi o durumun içinde hissettim ve huzursuz oldum. insan evladına geçirdiği son sahne ile çok şey anlatmış ve bir bakıma o distopyayı haklı çıkarmış. oyuncu performansları istisnasız başarılı.
1
10 months ago
vuslatarca profile photo
vuslatarca
yalnız kalmamak için karşısındaki kişiyle olmayan ortak özellikleri yaratan/mış gibi yapan, sahte bir karaktere bürünen insanlığı ele almasını ve toplumun evlilik,bekarlık konusundaki baskısına değinmesini çok sevdim.
ayrıca çiftlerden birine "sorunlarınızı aranızda kendiniz çözemezseniz size bir çocuk tahsis edilecek, her zaman işe yaramıştır" esprisi güzeldi.
bir de "partilerde de yakınlaşmak yasak, o yüzden elektronik müzik çalıyoruz" esprisi.
3
10 months ago

Who liked The Lobster

Who wishlisted The Lobster

Shelves that Include The Lobster

Interesting content shared about The Lobster

^ Back to Top