The Look of Silence (2014) poster

The Look of Silence (2014)

Country
Denmark
Runtime
103 minutes
Blacklion Endonezya’da yaşanan soykırımdan sağ kurtulmayı başaran bir aile, aile üyelerinden birinin ölümünden sorumlu olan adamlarla yüzleşir… Yönetmen Joshua Oppenheimer’ın 2012 tarihli 2012 belgeseli The Act of Killing, dünya çapındaki festivallerde çok ses getirmiş ve Oscar adayları arasına da girmişti. Aynı tarihi olay üzerinden ilerleyen ikinci film, bu sefer soykırım mağduru bir aileyi odak noktasına alarak, yaşanan acıları tüm çıplaklığı ile yeniden beyazperdeye taşıma amacı güdüyor. Filmin yapımcılığını ise Signe Byrge Sørensen üstleniyor.

Sapphira profile photo
Sapphira
şu sıra izlenebilecek iyi bi belgesel
2
3 months ago
gangrel profile photo
gangrel
İki fil (rusya amerika) tepiniyor çimenler ise eziliyor. Komünist rusya ile kapitalist amerika'nın soğuk savaşı bir çok ülkede milyonların ölümüne sebep oldu. Vietnam, kore, türkiye, endonezya hatta şu anda bile suriye. Neyse filme gelecek olursak gayet etkileyici. Kurban yakınlarının katillerle yan yana gelip sakin kalmalarına şaşırdım. Ben olsam o katillerden daha vahşileşebilirdim. Neyse bu film izlenmesi gereken belgesellerin başında bir yapım.
1
9 months ago
lews profile photo
lews
Soğuk savaşın vietnamdaki pis yüzü, etkileyici bir yapım.
4
9 months ago
mezemorta profile photo
mezemorta
aynı trajedinin daha çarpıcı versiyonu için ' the act of killing ' tavsiyedir.
4
9 months ago
EsraG. profile photo
EsraG.
İzlerken ve sonrasında sinirleriniz bozulabilir.
4
9 months ago
burcst profile photo
burcst
Tarih boyunca insanın insana yaptığı eziyeti başka hiçbir canlı yapmamıştır.Bu eziyetleri yapanların yaptıklarını çok normal bir şey gibi anlatıyor olmaları,bunlarla gurur duymaları insanı dehşete düşürüyor.Yakın zamanda izlediğim Experimenter filmiyle ve Milgram'ın otoriteye itaat deneyiyle oldukça bağlantılı.Çok üzücü, hatta yıpratıcı ama çok başarılı bir belgesel.Adi'nin annesinin "Vicdan azabı duysalardı belki onları affedebilirdim" cümlesi en can acıtan cümleydi.İnsan olmanın gereği vicdan ve insanları kötülük yapmaktan kurtaracak tek şey farkındalık.
10
9 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Yakın dönemde yaşanmış bir katliamın oldukça sert belgeseli olmuş. Olayın başrolleriyle yapılan sohbet ve onların rahat tavırları ve kendilerine haklı sebepler buluşları da bir o kadar çarpıcı.
5
9 months ago
Brook profile photo
Brook
Shindler's List aklıma geldi izleyince. Bu dünya çok pis derdim hep bunu kanıtlar nitelikte bir belgesel. Gerçekten zor izledim.
6
9 months ago
UNALILK profile photo
UNALILK
çok etkileyici bir başyapıt... yüreği dayanan izlesin...
8
9 months ago

Who liked The Look of Silence

Who wishlisted The Look of Silence

Shelves that Include The Look of Silence

Interesting content shared about The Look of Silence

^ Back to Top