The Man from Earth (2007) poster

The Man from Earth (2007)

Country
USA
Runtime
87 minutes
Dabulyuce Üniversitede başarılı bir tarih profesörü olan John Oldman ortada hiçbir neden yokken, aniden 10 yılını ayırdığı akademiden istifa etmiştir. Şehirden gitmeye hazırlanırken veda etmek için evine gelen meslektaşları ondan neden istifa edip gitmesi gerektiği konusunda bir açıklama yapmasını isterler. Arkadaşları John'un bu sessizliğine anlam verememektedirler. Önceleri suskun kalan John da neden gitmesi gerektiğini biraz geçmişe dönerek anlatmaya başlar.

muratalkas profile photo
muratalkas
Sıradaki film değişik film arayanlara gelsin (: izlenir...
0
2 months ago
KafkaLoz profile photo
KafkaLoz
12 angry man tadinda olabilir mi dedim.. sonra filmi actim ve yarisinda kapadım. zamanim olursa tekrar izleyecegim.
1
9 months ago
burrju profile photo
burrju
:P boş vaktiniz varsa, yalnızsanız ve arkadaşlarınızla boş muhabbet yapıp sonucu olmayan felsefik şeyler konuşmayı özlediyseniz izleyin.
1
10 months ago
orkunkeskin1 profile photo
orkunkeskin1
bence baya başarılı bir yapımdı
0
10 months ago
mervyazc profile photo
mervyazc
Sadece bir odada geçmesine rağmen kendini sonuna kadar izlettirdi.Filmin senaryosu oldukça ilginç, bambaşka bir yaklaşım içinde insanın yaratılışını, inanç gibi meseleleri sorgulayan bir film.ben çok sevdim ama kesinlikle izlenmeli diyemem :)
5
11 months ago
mels profile photo
mels
İsmini fazlasıyla duymama rağmen pek beğenmedim. Filmin isminden ve afişinden dolayı sanırım daha farklı,daha aksiyonlu bir şey bekliyordum. Bir grup insan bir odada toplanıp, 14000 yaşındaki adamın hayat hikayesini konuşuyorlar sadece. Film değil de daha çok sempozyum tarzı bir şey olmuş. İzlerken sıkıldım açıkçası.
2
12 months ago
sedd1 profile photo
sedd1
izlerken hayal kurdurtan bir film olmuş. başka bakış açılarından bakmama neden oldu. fakat kurgusu daha köpüklü olabilirdi sanki...
1
1 year ago
Brook profile photo
Brook
Kendimden şüphelenmeme neden olan filmdi :) Lan yoksa ben de mi!! :D izleyin izlettirin bence :)
2
1 year ago
kafamkaristi profile photo
kafamkaristi
bir odada geçen ve yaradılıştan dinlere ve bilime birçok konuyu kapsayan tartışmalarla geçen film. insanın o sohbete katılası geliyor açıkçası. fakat daha iyi işlenebilirdi sanki bilemiyorum. bu haliyle bile oldukça başarılı bir film olmuş ama. mutlaka izlemenizi öneririm.
2
1 year ago
Lioness profile photo
Lioness
Filmdense sanki bir kitap tadı vardı.. Keşke gözlerim kapalı dinleseydim. Gerçekten değişik, etkileyici...
8
1 year ago
sabriayes profile photo
sabriayes
düşük bütçeyle tek mekanda bütün yükü hikayenin sırtladığı bi film. ama o hikayeyi dinlemesi o kadar keyifli ki anlatamam. bir bilimkurgu filmi olduğu için inanç çevçevesinden bakmamın da hiç bir anlamı yok.. oturup anlatılanların tadını çıkarın.
5
over 1 year ago
burcst profile photo
burcst
Konu çok dolu dolu işlenmemiş,daha içi dolu diyaloglar olabilirdi.Buda öğretisine şöööyle bi değinilmiş.Benim için bilindik bir şeyin özeti gibiydi.şaşırtıcı değildi ama kötü diyemem.Sıkılmadan izledim,beğendim.
5
over 1 year ago
atillagrafi profile photo
atillagrafi
12 Angry Men tarzı, bilimkurgu filmi. Aslında bilimgurgudan öte amacın dini sorgulamak olduğu filmlerden. Bu tarz konuların sizi küfre götürdüğü gibi yargılarınız yoksa keyifle izlenebilir bir film.
2
over 1 year ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Oldukça ilginç bir filmdi. Filmi son anına kadar hiç sıkılmadan izliyorsunuz üstelik tek mekandaki diyaloglardan başka bir şey olmamasına rağmen. Bu farklı ve orijinal konu için filmde emeği geçen herkese saygı duyuyorum. Ama olayın temelinin saçmalık olduğuna inanıyorum ben şahsen. Filmin amacı daha çok dini inançların (daha çok Hristiyanlığı) saçma olduğuna insanları inandırmak ve bu inançları yıkmak olmuşki bunun için kurguladıkları olayın daha da saçma olduğunu düşünüyorum. Ama beğenmek ile beğenmemek arasında çok kaldım diyebilirim.
2
over 1 year ago
seksen profile photo
seksen
The Man From Earth filmi kitap okumak gibi; tek bir odada geçiyor, ancak filmin sana verdikleriyle, sonsuz zaman ve mekanda dolaşıyorsun. Dini yargıları ve inançları yıkma isteğini, çok göze soksa da, gayet başarılı bir yapım olmuş.
0
over 1 year ago
Porpolog profile photo
Porpolog
Enfesti .
0
over 1 year ago
Lalaith profile photo
Lalaith
Bir oda içinde bir mağara adamı, bir arkeolog, bir antropolog, bir biyolog, bir din araştırmacısı, bir psikolog ve bir de ne üdüğü belirsiz bir kadın. mağara adamı 14.000 yıllık hayat hikayesini anlatır; ne üdüğü belirsiz kadın adamın hayatındaki sayısız kadının hesabını tutmaya çalışır, arkeolog kendi alanının bağnazlığını yapar, psikolog deli yaftasını yapıştırır, antropolog inanılmaz duygusaldır, biyolog goygoy yapar, belki de en beklenen tepkiyi din araştırmacısı kadın verir net bir reddedişe girer. işin ilginci söz konusu İsa ve hristiyanlık olduğunda sadece dindar kadın değil bizim bilim insanları da inanmayı reddeder ve ne hikmetse en çok bu konuyu sorgularlar. evet farkettim genel itibariyle film beğenilmiş ama kusura bakmayın bir konu anca bu kadar piç edilir. arkeolog olmam nedeniyle sanırım anlatılanlar benim için yeni olmadığı gibi ne yazık ki metinleri cep kitaplarından edindikleri bilgilerden oluşturduklarını düşünüyorum, o kadar yüzeyseldi yani... anlatım zaten vasat idi ve didaktik bir tavrı vardı. hani bakın bişey anlatıyoruz ama anlamazsanız diye de on kere altını çiziyoruz, mesajlarımızı da gözünüze sokuyoruz dediler resmen. Nihayetinde beğenmedim.
3
almost 2 years ago
swordfish profile photo
swordfish
şiddetle tavsiye edilir. bir evde çekilebilecek kurugusu mükemmel bir film sizi sorgulamaya yönlendirir...
0
almost 2 years ago
xhaner profile photo
xhaner
çarpıcı bir anlatım
0
almost 2 years ago
herlaques profile photo
herlaques
grçekten mükemmeldi inançlı olun olmayın her ikisindede filmin sonunda bi acayip hissediyorsunuz
0
2 years ago
Dabulyuce profile photo
Dabulyuce
87 dakika sizi ekrana kilitleyecek bir yapım. Bundan sonra da sıra Sunset Limited olur sanırım :) I am Jesus, Buddha and the others.
0
over 2 years ago
ECD93 profile photo
ECD93
Dİn bağı yoğun olmayan insanlar için baska bir havası var bu filmin.Kesinlikle izlenmeli ve sanki bir kitap okuyormus hissi veriyor.Bir odada ki konusmalardan ibarette olsa harika bi film,enteresan bi düşünce içeriyor.
0
over 2 years ago
sfklc profile photo
sfklc
kesinlile mükemmel bi film hemde sadece bi odada gecmesine rağmen
0
over 2 years ago
esarialtin profile photo
esarialtin
Ufacık bir odada geçen kocaman bir bilimkurgu filmi,
1
almost 3 years ago

Who liked The Man from Earth

Who wishlisted The Man from Earth

Shelves that Include The Man from Earth

Interesting content shared about The Man from Earth

^ Back to Top