The Matrix Revolutions (2003) poster

The Matrix Revolutions (2003)

Director
Country
Australia
Runtime
129 minutes
TAGUT Filmde Neo, kaynağa giderek Mimar'ın ağzından Matrix ile ilgili tüm gerçekleri öğrendikten sonra seçimini diğer seçilmişlerden farklı olarak yapar ve döngü bozulur. Yeri kazmakta olan makineler Zion'a girer ve tam anlamıyla bir Makine - insan savaşı başlar. Artık tüm gerçeklerin farkında olan Neo, Makineler şehrine giderek bir anlaşma teklif eder. Tüm Matrix'i ele geçirmiş ve yakında Makine şehrini de yok edecek olan Smith'i öldürecek, karşılığında ise barış sağlanmış olacaktır.

MONONOKE profile photo
MONONOKE
Film, filozoflar tarafından geliştirilen ve bugün hala akademilerde tartışılan dini ve felsefi teorilere dokunuyor. Platon’un bu dünyada gördüğümüz aslında gerçeğin sadece gölgeleridir ve gerçeği gözlerimizle asla göremeyiz çıkarımı, çift bilinç kavramı ve Descartes’ın kendi için düşünmek yeteneğine değin birçok konu tartışılıyor film boyunca.

Yani, gerçeklik nedir? Aklımızda bulunduralım, bizi gerçekliğin doğasını anlamaktan alı koyan kötücül bir güç yok. Bizim duyularımız ve duygularımız bizi kandıran. Sahip olduğumuz sınırlı mesajlar gerçeklik ile algımızı değiştiren. Bu bilgiden yola çıkarak büyük ihtimalle yenidünya modelleri üreteceğiz. Beynimiz birazcık ürkütücü çalışıyor, öyle değil mi?
5
12 months ago
PaRaNoYa7 profile photo
PaRaNoYa7
Serinin en zayıf filmi. Bu filmdeki aksiyon diğer filmlerdeki kadar içine çekmiyor beni. Felsefik yönü de artık son film olduğu için çok karışıp sıkıyor izlerken. Yine de serinin en zayıf filmi olsa da genel olarak izlenemeyecek bir devam filmi değildi. Bu defa izlerken beni yalnız bırakan herkese sitemlerimi sunuyorum. :D
2
over 1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
FELSEFİ BAKIŞ Bu film çok abartılıyor. Tamam; aksiyonu, heyecanı, sürükleyiciliği yerinde. Ama her türlü gerçek duruma uyarılabilirliği yok aslında. Belki sadece, geniş felsefi bir bakış verdiği söylenebilir. Yoksa hakikat iddiaları çok absurt!
0
over 1 year ago
muzi0606 profile photo
muzi0606
MATRIX beni en çok düşündüren filmlerden birisidir . İlk izlediğimde beynim bulaşık teline döndü. Olaylar o kadar gerçekçi ki gerçek olma ihtimalini bile düşündüm . Acaba harbiden böylemi diye. Çok düşündüm dünyada yaşanılan olayları , insanların başından geçen olayları düşündükçe neden olmasın dedim bir zaman . Bu film yüzünden çok şey araştırmaya başladım hâla da araştırırım. Ama dünyanın bize verecebileceği bilgi Dünya'yı yönetenlerin bilmemizin sakıncası olmayacağı bilgililerdi yani sonuç vasat. Ama bu filmde sanki olayların gerçek yönünü kurgulayarak filme aktarmışlar . Sanki mesaj veriliyo gözünüzü açın der gibi . Aklım çok karışık inanın . Bu film beni paranoyakmı yaptı derseniz . Gözümü açtı desem daha doğru olur.
0
almost 2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
İlk iki filminde gerisinde kaldığı kanaatindeyim. Grafiklerde oldukça yetersiz çizgi film gibi geliyor. Belki on yıl önce küçükken izlemiş olsam farklı düşünürdüm ama bugün için yetersiz. On bir yıl da çok uzun bir süre değil zamanından dolayı denicekse eğer. Malum o yıllarda Lord of the Rings çekiliyordu
1
almost 2 years ago
maske profile photo
maske
filmin sonunda duygulanmayan bizden değildir.
0
2 years ago
.SimS. profile photo
.SimS.
matrix serisinin en sevdiğim filmiydi bu film , çok iyiydi
1
2 years ago

Who liked The Matrix Revolutions

Who wishlisted The Matrix Revolutions

Shelves that Include The Matrix Revolutions

Interesting content shared about The Matrix Revolutions

^ Back to Top