The Others (2001) poster

The Others (2001)

Country
USA
Runtime
104 minutes
TAGUT II. Dünya Savaşı'nda kocasını kaybetmiş olan Grace, güneş ışığına hassasiyeti olan iki çocuğuyla birlikte, New Jersey'de büyük bir konakta yaşamaktadır. Perdelerin hep sımsıkı kapalı tutulduğu eve, bir gün üç kişi uğrar: Yaşlı bir kadın ve adam, bir de dilsiz genç kız. Eve hizmetçiler aramakta olan Grace, bu kişileri işe alır ve onları çocuklarının sağlık durumu konusunda uyarır. Öte yandan, Grace'in kızı Anne, Victor adında bir çocuğun kendileriyle birlikte evde yaşadığına, onu arada sırada evin çeşitli yerlerinde gördüğüne inanmaktadır. Bunu defalarca annesine söyler fakat annesi Grace bunu pek önemsemez. Evin çevresini saran yoğun sis yüzünden kasabayla irtibatları kesildiği sırada Grace, kızının anlattığı hikâyelerin doğru olabileceği yolunda kanıtlarla karşılaşır. İşte bu noktada, eve hizmetçi olarak aldığı insanların garip hareketlerinden iyice şüphelenmeye başlar. Filmin finali ise izleyenleri tam anlamıyla şoke edecek önemli olaylara sahne olacaktır.

Winchester00 profile photo
Winchester00
kesinle korku filminden çok uzak bir film yönetmen sadece senaryo ile vurucu darbe yapmış onun dışında çok başarılı bir film olduğunu söyleyemeceğim. Beklentimi karşılamadı. Boş zamanda izlenebilecek bir film.
0
3 months ago
muratalkas profile photo
muratalkas
Sonu ile sizi çokkkk fena yapıcak bir film. İzle, pişman olmazsın... 8/10
0
9 months ago
Agarta profile photo
Agarta
Sonunda cidden biraz düşünmeniz gerekebilir
0
10 months ago
Poker profile photo
Poker
Şimdiiii yıllardır izleyeceğim bir film olan diğerlerini izledikten sonra "Neden bunca izlemedim lan ben bunu" falan demedim. Çok etkili bir gerilim filmi olarak lansedilmesine rağmen öyle çok adrenalin patlaması falan yaşamadım. İki sahnesi etkileyiciydi. Biri beyaz çarşaf sahnesi diğeri de final sahnesi onun dışında çok da diğer gerilimlerden farkı yok. Haaa şunu da belirtelim filmin en büyük artısı Nicole Kidman. Sırf Nicole için puanım. 10/6.
1
1 year ago
oguzhank8 profile photo
oguzhank8
Gene uzun değerlendirmelerden biri çöp oldu. Zaten şunları söylesek yeter.Akıllıca düşünülmüş bir korku filmi.. Korku filmi izlemem diyenlerin bile izlemesi gereken zekilikte bir film.. Eski , görüntü kalitesi yetersiz gibi şeyleri düşünüp izlemeyenlere bunların sadece sayıdan ibaret olduğunu öğretiyor.. Ve şu not çok önemli ki filmden alacağınız zevki batırmak istemiyorsanız umarım en üstteki yorum benimdir aşağıya inmeyin.Ben indim pişmanım.
0
over 1 year ago
hivron profile photo
hivron
ötekilerle berikilerin mekan kavgası :)
11
over 1 year ago
kuantum profile photo
kuantum
Sahipoldugumuzu dusundugumuz düşündüğümüz nice şeylerin aslında bize ait olmadığını anlatan bir film bence
3
over 1 year ago
alicancam profile photo
alicancam
Hoş bir film. Tatlı oyuncularla böyle filmler çok güzel oluyor.
1
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
korku film severler bunu mutlaka izlemeli. gizemli bir film; aşırı gizemli ve vurucu
1
2 years ago
husevni profile photo
husevni
izlediğim ilk twist ending olduğundan sanırım çok etkilenmiş ve özgün bulmuştum
4
2 years ago
haticegorken profile photo
haticegorken
ölmeden izlenmesi gerekenler listesinin ilk beşinde olmayı hakeden bir Nicole Kidman filmi...
1
2 years ago
paksoy profile photo
paksoy
çok eski bi film ama gerçekten süperr :d
1
2 years ago
muratobayco profile photo
muratobayco
korku türünün tartışmasız en iyilerinden
1
2 years ago
furkandr profile photo
furkandr
işte böyle filmleri seviyorum
1
2 years ago
sedd1 profile photo
sedd1
konusu güzel bir film.
1
2 years ago
eceeren profile photo
eceeren
sonu biraz düşününce tahmin ediliyordu.yine izlenebilir.
1
over 2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
İkinci dünya savaşı sonrası New Jersey... kocasını savaşta kaybetmiş olan Grace, güneş ışığına hassasiyeti olan iki çocuğuyla birlikte, büyük bir konakta yaşamaktadır. Perdelerin hep sımsıkı kapalı tutulduğu eve, üç kişi uğrar: ihtiyar bir kadın ve adam, bir de dilsiz genç kız. Evi çekip çevirecek yardımcılar aramakta olan grace, bu kişilere iş verir; onları çocuklarının sağlık durumu konusunda uyarır. Öte yandan, grace'in kızı anne, victor adlı bir çocuğun kendileriyle birlikte evde yaşadığına inanmaktadır. Evin çevresini kaplayan yoğun sis yüzünden kasabayla irtibatları kesildiği sırada, grace, kızının anlattığı hikayelerin doğru olabileceği yolunda kanıtlarla karşılaşır. İşte bu noktada, eve yardımcı olarak aldığı insanlardan da şüphelenmeye başlar. Gücünü büyük ölçüde finalindeki sürprizden alan, gerilim dolu bir yapım..
1
over 2 years ago
TAGUT profile photo
TAGUT
Eski klasiklerden olup izlenmesi tavsiye edilir film çok güzel olmasa da en azından boş vaktinizde izleyecek bir şey bulamadığınızda gönül rahatlığıyla izlenebilir.İzlemedim demezsiniz ;)
0
over 2 years ago

Who liked The Others

Who wishlisted The Others

Shelves that Include The Others

Interesting content shared about The Others

^ Back to Top