The Patriot (2000) poster

The Patriot (2000)

Tags
Director
Country
Germany
Runtime
165 minutes
Blacklion Duygusal anlamda yoğun ve hareketli bir film olan Vatansever’in kahramanı, Mel Gibson’un canlandırdığı Benjamin Martin karakteri. Savaşmaya pek de hevesli olmayan bir kahraman Benjamin Martin: Fakat çarpışmalar çiftliğinin sınırına dayanıp da İngilizler Benjamin’in değer verdiği insanları tehdit etmeye başlayınca, kendini Amerikan Devrimi’nin içinde buluveriyor. İdealist bir vatansever olan oğlu Gabriel’la birlikte silah kuşanıp Amerikan milislerinin başına geçiyor ve 'kırmızı urbalılarla' göğüs göğüse çarpışıyor. Bunlar olurken, kendi ailesini korumasının tek yolunun genç Amerikan ulusunu topyekün bağımsızlığa taşımak olduğunu keşfediyor kahramanımız - fakat karanlık geçmişi, savaşta da peşini bırakmıyor... Epik anlatı içinde kişisel drama yer veren The Patriot, konu itibarıyla Roland Emmerich’in daha önceki filmiKurtuluş Günü’ne benzetiliyor. Çünkü her iki yapım da, Amerikan milliyetçiliğine övgü içeriyor.

eskon profile photo
eskon
Başarılı bir epik film. Amerikan iç savaşı yıllarında geçiyor ve her Mel Gibson filminde olduğu gibi bir kahramanın hikayesini anlatıyor.
0
16 days ago
EDITOR profile photo
EDITOR
PEK ANLAMSIZ, ÇOK AMERİKANVARİ Aksiyonu güzel olabilir ama asla gerçeği yansıtmadığı besbelli...Seyirciyle çok bütünleşemiyor.
1
over 1 year ago

Who liked The Patriot

Who wishlisted The Patriot

Shelves that Include The Patriot

Interesting content shared about The Patriot

^ Back to Top