The Physician (Der Medicus) (2013) poster

The Physician (2013)
(Der Medicus)

Tags
Director
Country
Germany
Runtime
150 minutes
madameasena 11. yüzyılda, Rob Cole adlı öksüz bir İngiliz çocuk, bir gün karşılaştığı bir cerrahtan etkilenerek İran'a, tıp öğrenmeye gitmeye karar verir. Ancak Hristiyanların kabul edilmediği bu bölgede İbn-i Sina'dan eğitim alabilmek için Yahudi gibi davranmak zorunda kalacaktır.

ufuuk03 profile photo
ufuuk03
tarih yazarların elindedirin kanıtı
0
over 1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
SÜRÜKLEYİCİ BİR AKSİYON OLMUŞ Kitaba oldukça sadık kalmışlar. Tempo düşmeden devam ediyor. Ancak Selçuklular la ilgili varsanılar hiçbir kaynakta geçmiyor. Üstelik İslam ın veya hatta dinin! ilerlemenin önünde bir engel olarak gösterilmek istenmesi, değerini çoktan yirmiş bir sav...İbni Sina karakteri çok daha iyi oynanmalıydı, zayıf kalmış.
0
almost 2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Filmleri tarihi bir dayanak olarak almam kolay kolay o yüzden bu filme yapılan yorumları yersiz buluyorum. Biyografik oldğunu iddia eden bir film değil zaten. Film genç yaşta annesinin ölümüne tanık olurken, çok özel bir yeteneğini keşfeden çocuğu anlatıyor. Bu çocuk tıp alanında kendini ilerletmeye çalışsa da yanında çalıştığı 'şifacı'yı bunun için pek yeterli bulmuyor ve bilgisini edindiği uzak diyarlardaki çok özel bir hekimin yanına bilgi edinmeye gidiyor. İbn-i Sina'nın yanında öğrenci olup birlikte pek çok şey yaşayıp yeni şeyler öğreniyorlar. Özellikle macera filmi sevenler için çok keyifli olacağını düşünüyorum filmin. Akışı çok güzeldi fazla yüksek tempolara çıkmasa da. dediğim gibi bu bir tarih belgeseli değil kurgu bir romandan uyarlama macera filmi. Kitaplara ilgi duyanlar için de uyarlandığı kitap Noah Gordon'ın (ibn-i Sina'nın Talebesi) HEKİM'dir.
0
almost 2 years ago
Philosophy profile photo
Philosophy
Tarihi bu kadar çarpıtma konusunda ne kadar da başarılı bir film! İbni Sina'ya hiç rol yazmasalar iyimiş. Resmen vakit kaybı bir film..
0
almost 2 years ago
yabann profile photo
yabann
Türkiyede vizyona girmeden internette Bluray olarak temin edilebilen , Tarihi çarpıtmayı aşmış sanki 2 kişi oturup kafasına göre tarihi yazmış :) Sinemada izlemek gercekten yazık olur . Yönetmenin diğer çektiği filmlere baktım ve North face 2008 filminin yönetmeniymiş . O film çok iyiydi ama bu film ve tarihi bu kadar çarpık anlatmak kötü olmuş .
1
over 2 years ago
bahmetp profile photo
bahmetp
hayatımda izlediğim tarihi en çok çarpıtan film. oryantalist kafalardan çıkan buram buram yersiz hristiyanlık övgüsü yapan sözde ibni sinayı anlatan ama alakası olmayan tük ve müslümanları barbar gösteren vakit kaybı bir film. (tabi film denirse).
3
over 2 years ago

Who liked The Physician

Who wishlisted The Physician

Shelves that Include The Physician

Interesting content shared about The Physician

^ Back to Top