The Revenant (2015) poster

The Revenant (2015)

Country
USA
Runtime
156 minutes
digigirl İskoç kökenli bir avcı olan Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) bugün Dakota adıyla bilinen bölgede gerçekleştirilen bir keşif gezisinde bir ayının saldırısına uğrayarak ölümcül bir şekilde yaralanır. Hayatta kalma umudu çok zayıf olan Glass, arkadaşları tarafından vahşi doğada ölüme terkedilir, oğlu da öldürülür. Müthiş bir dayanma gücüyle hayatta kalmayı başaran Glass, oğlunu öldüren John Fitzgerald'dan (Tom Hardy) intikamını alabilmek için tüm Amerika'yı baştan başa dolaşmaya hazırdır.

mtufan profile photo
mtufan
Sıkıldığımı hissettim biraz fazla. Gerçek hayat uyarlamalarında bu hep oluyor. O yüzden umursamadım. Yaşama güdüsünün ve intikam hissinin gücü ekrana güzel aktarılmış. Beğendim. Fakat sıkıcı olduğunu düşünüyorum. Tom hardy nin yaptıklarının sebebini biraz anlatsalarmış iyiymiş. Eksik kalan bölüm diye düşünüyorum.
0
5 months ago
melihkk1 profile photo
melihkk1
Sadece fazla abartılmış bir film. Filmi tek kurtaran sadece Dicaprio nun oyunculuğu. Ama senaryo ya bakarsak bence tırt. Ne kadar gerçek bir hikayeden de alınsada biraz daha kurgulanabilirdi. Eğer uzak açı ve görsellere bakarsak yakın zamanda olan hateful eight gerçekten ezer geçer bu filmi.
1
6 months ago
eskon profile photo
eskon
Başarılı görseller... Emek verilen çekimler... Her şey güzel de Inarritu'da eski filmlerinde gördüğüm o sinemasal duyguyu tam yaşayamadım bu filmde ...
1
6 months ago
Hamkon profile photo
Hamkon
bu filmin türü eksik olmuş bence fantastik de olması gerekiyor . filmin konusunun ne olduğunu biri bana anlatabilir mi acaba filmin 30. dk sonunun nasıl biteceği belli olan bir film ne kadar güzel olabilir . yukarıda arkadaş filmin gerçekçiliğinden bahsetmiş arkadaş kurtlar vadisinde bile operasyonlar daha gerçekçi . bazıları da oyunculuktan bahsetmiş caprio bu film de bırak oscarı hiç bir şey olamaz uzun lafın kısası BULLSHİT
0
7 months ago
Bee profile photo
Bee
özetle adam her yarım saattte bir diriliyor, aynı seneryo 1960-70 imkanlarıyla çekilseydi g..tümüzle gülerdik, hatta kodumun amerikalıları gene Kızılderilileri kötü gösteriyor diye çemkiredebilirdik.

Diyorum ama herşeye rağmen iyi film soluksuz seyrettiriyor şimdi yukarda lamba var.
1
7 months ago
EliteBrains profile photo
EliteBrains
Bana kalırsa Di Caprio çok daha önce almalıydı Oscar'ı, bu film sanki sırf Oscar alsın diye çekilmiş gibi, adamın yapmadığı kalmadı 'ölelim mi lan Oscar almak için!' der gibiydi yani. Ekrana doğru süründüğü sahnelerde sanki oscarı kovalıyormuş gibi hissettim. Filmde hiç yapay ışık kullanılmaması ona sanatsal bir değer katmış şüphesiz, kamera açıları da çok iyiydi. Ayı sahnesi doğal olarak abartılmış olsa da(sonuçta ayının tek pençesiyle ölür yada ölmeyi dileyecek hale gelirsin) filmin konusuna ve derinliğine uygun olarak baya iyi çekilmiş. İzlerken ister istemez favori survivor programım Man vs Wild programını hatırladım sık sık. Kaliteli film sevenler kaçırmasın.
5
7 months ago
vapaamies profile photo
vapaamies
Abi gözlerim bir Arka Sokaklar'ın Zoom hastası yönetmeninden, bir de Innaritu'nun sabit kamera kurmayan ellerinden kör olacak. Özellik ilk yarım saat kameranın bir sağa bir sola dönüşünden, sabit duramayışından rahatsız ola ola filmden soğuyarak geçti.
0
8 months ago
ringhiogennaro profile photo
ringhiogennaro
Leonardo hep iyi oyuncuydu zaten. Ama film o kadar da abartılacak kadar iyi değil bence. yani 1 saatlik bir konuyu çeke çeke 2.5 saat yapmışlar. Öylem ahım şahım bir konu da yok ortada. Bazı yerler biraz abartılmış. biraz değil ciddi abartılmış. Ama görüntüler ve di Caprio gerçekten iyidi.
0
8 months ago
Vervain profile photo
Vervain
Gözleriyle ,nefesiyle oynamak bu olsa gerek.DiCaprio'nun oyunculuğu , İnnaritunun yönetmenliği sayesinde 2,5 saatin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Akademi yine Dicaprio'yu görmezden gelirse izleyicilerden çekeceği var gibi görünüyor. Filmin 2-3 önemli unsuru çok iyi olunca zayıf tarafları dikkate bile almayabiliyorsunuz, işte Revenant böyle bir film.Umarım hakettikleri başarı oscar heykelcikleriyle de desteklenir.
0
8 months ago
SoulArt profile photo
SoulArt
gerek manzara gerek sinematografi açısından ve gerekse oyunculuk açısından gayet başarılı. ancak ben beklediğimi bulamadım. dicaprio nun oskarı hakettiği fikri filmin önüne geçti. aslında şimdiye kadar zaten almalıydı ama bu filmde sanırım oskarlık bir performans yok. filmdeki beklentim çok yüksek olduğu için sanırım daha iyisini bekledim. ama yinede kaçırılmaması gerekir diye düşünüyorum...
9
8 months ago
digigirl profile photo
digigirl
Yine de sikmadan izletiyor ve yine leo nun oscari almasini cani gonulden istiyorum.
2
8 months ago
muratdnmz profile photo
muratdnmz
Artık oscarı şu adama vermeyecekseniz üstüne oturun dahada vermeyin. Di caprio yine harika filmi değil onu izleyin 28 şubatı bekliyoruz..
0
8 months ago
morsirinler profile photo
morsirinler
Fazla bir beklentiyle izlememek gerekir , Oyunculuklar , çekimler çok iyi , fakat senaryo bana göre vasat kalmış. 30 dakikada işlenecek konuyu 2.30 saate çıkarmışlar
4
9 months ago
Ghoost profile photo
Ghoost
Alejandro G. Iñárritu'nun yönettiği bu film biografik western gerilim filmi. 156 dakika boyunca soluğumuzu kesen bir yapım. birçok kişiye göre belgesel tarzı gibi gelen bu yapım, intikam duygusunun doğayla bütünleşmesiyle arınıp yeniden doğuşunu anlatmaktadır. Yeni doğuşu filmdeki birçok detaydan izleyiciye aktarmaya çalışan Iñárritu bunu gerçekten ince detaylarla izleyiciye aktardığı için bi çok arkadaşımıza belgesel gibi gelmiş olabilir ;) kısacası ölmeden izlenmesi gereken mükemmel bir FİLM.
1
9 months ago
sisyphos77 profile photo
sisyphos77
Filmin mesajı: Öldürmeyen Allah öldürmüyor :))) Hiç dialog olmasa, konuyu anlamasak görsellerle şahane şölen ancaaaak olmamış ki ne olmamış. Inarritu ilk bu filmle çıksaydı sever miydik acep?..
6
9 months ago
bernausanmaz profile photo
bernausanmaz
Öncelikle tartışma götürmeyecek bir gerçek; muhteşem bir sinematografi. Bu filmle ilgili yazmak çok zor. Derler ya anlatılmaz yaşanır. Bu da öyle birsey. Bıraktığı etki muhtemelen kişiden kişiye fark gösteriyordur.
Bendeki etkisi; Binlerce yıldır doğa ve insanoğlu arasındaki savaşı, bir adamın ölümü reddederek, doğada hayatta kalması üzerinden iki buçuk saat içinde o kadar etkili anlatmış ki yönetmen, filmin bir noktasında kişiler, mekanlar anlamını yitiriyor, sadece, o binlerce yıllık savaşı, savaşın kazananını ve hangi koşullarla kazandığını görüyorsun. Çok beğendim. Ama uyarmak isterim, çok geren bir film.
1
9 months ago
eminuk profile photo
eminuk
Benim için bir filmde her şeyden önce bana hissettirdikleri ve hangi derecede gerçekliğe yakın olduğu önemlidir. Revenant hem güçlü duygular uyandırdı bende hem de dibine kadar gerçekliği hissettim. Bu sebeple çok beğendim. Kamera açıları, oyunculuklar, yer yer ekranda beliren kan, kar detaylari özellikle hoşuma gitti. Leonardo konusuna gelince filmin başından sonuna kadar aynı acı çeken suratiyla mükemmele yakın oyunculuguna rağmen yılın performansi olduğunu düşünmüyorum. Sakin roller bana her zaman daha zor gelmiştir. Çünkü o tarz rollerde en ufak hata göze çarpar. Begenmedim desem carpilirim mazallah sadece fazlaca buyutuldugunu düşünüyorum. Filmin seyri çok yüksek başladı giderek duraganlasti ama hiç sıkmadı.Ayı sahnesi tam da abartildigi kadarmis. Oturduğum yerde gerim gerim gerildim. Umarım aynı arkadasi başka filmlerde de görürüz :) Revenant gibi filmler o kadar çeşitli şeyler hissettiriyor ki bana düşüncelerimi toparlamakta zorluk çekiyorum. İyi ki sabredip sinemada izlemişim. Sinema işte böyle filmler için var.
1
9 months ago
scrscream profile photo
scrscream
Filme gece 1 de başlayıp sonuna kadar sıkılmadan izlettirdi daha ne olsun on numara film diyeyim fazla söze gerek yok..
0
9 months ago
MKAYA profile photo
MKAYA
innaratunun en kotu fılmı bence kendı tarzının dısına cıkmıs belgesel tarzı bır fılm olmuş seslendırme yapıp neo ya koyulsa olurdu
2
9 months ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
İzlediğim en iyi filmlerden biriydi. Teknik açıdan oyunculuklara kadar her şeyi çok başarılıydı. Bazı sıkıcıve çok da iyi bir film beklemeyin gibi yorumlardan sonra beklentimi düşürmüştüm ancak izlediğim yapım ilk dakikalardan beri ne kadar sağlam bir film olduğunu kanıtladı. Filme bir kez kendinizi kaptırırsanız zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Akademi ödüllerinden eli dolu dolu döneceğine inanıyorum.
6
9 months ago
Misa profile photo
Misa
Şu performanstan sonra leo'ya oscar vermezlerse şaşarım. Adam daha ne yapsın size:)
2
9 months ago
ecemcelikkol profile photo
ecemcelikkol
Gerçekten çok çok beğendim, hiç sıkılmadan izledim. Gerilimi aksiyonu gayet tadındaydı bence. Leo iyi oynamış demişlerdi de bu kadar da beklemiyordum açıkçası. Adam acı çektikçe benim içimden bir şeyler koptu gitti sanki. Mekan seçimi çok uygun, manzara harika. Tom hardy zaten her zaman benim için efsane bu filmde de kendini bir kez daha kanıtladı. Ayıyı da tebrik etmeden geçemeyeceğim gerçekten çok çok etkilendim. Yani neymiş öldürmeyen allah öldürmüyor.
5
9 months ago
tugaykoybasi profile photo
tugaykoybasi
yine bi dicaprio filmi, yine sınırları zorlayan bi film iki buçuk saat sıkılmadan izlediğim nadide bi film olmuş...
0
9 months ago
MinDFoRCe profile photo
MinDFoRCe
Öncelikle sıkmadan, iki buçuk saat akıcı bir biçimde izlediğim için bu açıdan başarılı buluyorum. Karakter analizi yaparsak; Di Caprio ve Tom Hardy müthiş bir oyunculuk sergiliyor ama Yüzbaşı karakteri ise bariz sırıtıyor. Bir kere yüzbaşının filmin başından beri ana karaktere söylenip duran bir kişiyi ona bekçi bırakması saçmalık. Detaylı değerlendirmeyi spoilerde vereyim. Di Caprio'nun oğlu da bence yeterince oturmuş bir karakter değil. Sevmediğim bir nokta da kızılderililerin yansıtılışı. Aptal, vahşi ve amerikalılara düşman olup fransız ekipten silah alacak kadar da kurnazlar. Bu yerlileri suçlama edebiyatının artık bitmesi lazım. Sosyolog olduğum için mi takıyorum bu kadar bilmiyorum ama filmin kızılderililere bakışı tiksindirtti. Kafa derisi yüzmeyi ispanyollar getirdi o kıtaya. Artık bunu kızılderililere çamur bulaştırmak için kullanmaktan vazgeçmek gerekir. Bir tane bilge kızılderili var o da şu cümleyi kuruyor; ''''Ben de ailemi kaybettim. İçim kan ağlıyor ama, intikam insanın değil Tanrı'nın ellerindedir.'' Filmde bir diğer güze nokta da Glass'ın oğlunun; annem ''Rüzgar, güçlü kökleri olan bir ağacı yenemez.'' demişti demesi ve hemen ardından annenin sesinden; ''Fırtına varken, bir ağacın önünde duruyorsan, dallarına baktığında düşeceğine yemin edebilirsin. Ama gövdesine baktığında ne kadar sağlam olduğunu görürsün.'' sözünü duymamız. Ana karakterin çocuğu ve eşiyle ilgili gördüğü hayaller, suskunluğu, ve bu hayaller dünyasında yaşayışının getirdiği mistik hava da filme olumlu katkı sağlamış. Doğa sahneleri, ayı-balık-at içeren üç güzel sahne, müziklerdeki, manzara ve efektlerdeki başarı da takdire şayan. Oscar yarışı için kıyaslama yapamam. Zaten Argo filmine Oscar veren birilerini edebi-felsefi olarak hak edene ödül veren bir organizasyon olarak göremem. Lakin bir efsane olmasa da, Di Caprio'nun başka filmlerini bu filmden daha iyi bulsam da, izlenmeye değer güzel bir film olarak görüyorum. Artısıyla eksisiyle bir perspektif sunmaya çalıştım. İlginç bir enstantane de inarratu'nun sinemaya başlamasında yol filminin etkili olduğu söylenir. İnarratu atın içinde saklanma sahnesinde yol filminden çıkarılan at içinde saklanma sahnesine gönderme yapmış olabilir. Kuvvetle muhtemel.
5
9 months ago
Aaisha profile photo
Aaisha
Filme beklentili giren biri olarak söylüyorum:bunu yapmayın. Ancak ayı sahnesi harikaydı. Ordan nasıl kemikleri kırık dökük çıkmadı hala şaşırıyorum:) bir de çiğ et yeme sahneleri... Velhasıl sonlara doğru sıksa da iyiydi. Sadece Leo'dan daha iyisi beklenirdi o kadar. Adam Oscar için çiğ et bile yedi daha ne yapsın! Artık bu adama Oscar'ı verinnn :)))
2
9 months ago
nurikurucu profile photo
nurikurucu
bir kaç kişiden duyduğum sıkıcı veya akmıyor laflarına izledikten sonra gerçekten şaşırdım... bi bu kadar daha dakika sürse izlermişim sanırım.. çok iyi..
3
9 months ago
slymndgn profile photo
slymndgn
En iyi filmlerin arasına girdi film icindeymissiniz gibi verdigi duygu karakterlerin hissettiklerine dahil olmak cok farkliydi..
0
9 months ago
metraj profile photo
metraj
Filmin konusu adına bir şey yok demek bence film bir daha izlemeyi yerinde buluyorum.
0
9 months ago
Bhrpst profile photo
Bhrpst
Öncelikle filmi sıkıcı bulanlara çok üzüldüğümü belirtmek istiyorum,güzelim filmin tadını çıkaramamışsınız.Leonardo'nun en iyi erkeği hakettiği kadar Tom Hardy de yardımcı erkeği söke söke hakediyor.İkisinin de oyunculukarı muazzamdı ama ben Hardy'i daha bi şaşkınlıkla izledim,tekrardan hayran kaldım.İnnaritu'yu da Biutiful'u izledikten sonra takibe almış biri olarak,aynı içi anlam dolu sükuneti yansıtışını heyecanla izledim desem yeridir.Göz kamaştırıcı görüntüleri tamamlayan müzikler de harikaydı.Film müziklerini de takibe alsam iyi olacak gibi.Leonardo'nun kendiyle,karısıyla yüzleşmesi The Grey'deki Neeson'ın tanrıyla yüzleşmelerini getirdi aklıma,neyse çok dağılmayayım.Filmde realizmle romantizmin çatışması vardı;akılla kalbin tartışmaları çok hayatın içindendi ve sorguladığınızda iki düşünce de haklıydı.Ben hangisini tercih ederdim,ben hangisiyim diye düşünüyor insan.Sözün kısası ben hayran kaldım filme her şeyiyle.Umarım filmi boş boş bakarak,atttraksiyonlu bir sahne bekleyerek izlemezsiniz :) İyi seyirler,sakın kaçırmayın.
9
9 months ago
badro profile photo
badro
Filmde konu adına bise yoktu inarritu kendi tarzına dönmeli bence iki tane sahne vardı biraz manzara başka hicbise yok ödül alamaz bence
1
9 months ago
faykae profile photo
faykae
inarritu nun tarzını bilenler filme yabancılık cekmez. kamera açıları filmin aktarılış şekli diğer aşina olduğumuz filmelere göre farklı. imtikam kelimesinin karşılığı bu filmde :)
0
9 months ago
melihkk1 profile photo
melihkk1
Tamam izlenilebilir hoş bir film ama 2 buçuk saatlik bir film değil. İnsan sıkılmaya başlıyor. Hikayeyi olduğundan daha fazla uzatmışlar. Tarantino nun hateful eight ini izlerken zaman nasıl geçti fark etmedim ama bu filmde bitsede gitsek haddesine geldim. Gene filmi kurtaran başkan Leonardo DiCaprio. Gerçekten Oscar lık bir performans. Tom Hardy de boş değil ama
1
9 months ago
GokhanOkutan profile photo
GokhanOkutan
beklenti büyütmeden izlenmesi gereken bi film. Filmi izlerken bi ara hayatta kalma belgeseli izliyorum zannettim. çekim teknikleri ve DiCaprio harikaydı. onun dışında çok tatmin edici bir hikaye olmasa da çok etkileyici bi film olmuş.
7
9 months ago
lews profile photo
lews
Çok orjinal bir filmdi , pek benzerine rastlamadım , filmi izlerken aynı zamanda ordaymış gibi hissedebiliyorsun ,Alejandro çok iyi bir iş çıkarmış. Leonardo ya diyecek birşey yok ztn adamın oynayamadığı rol yok, oscar artık gelir heralde.Tom Hardy yede hakkını vermek lazım özellikle redneck aksanı çok oturmuş karaktere.
0
9 months ago
Senemini profile photo
Senemini
Bu sene de en iyi erkek oyuncu odulum gonlumun oscarlisina gitsin.
4
9 months ago
zeftodeath profile photo
zeftodeath
güzel filmdi. ama tom hardy haklıydı bi yerde. kimse o adamın hakkını yemesin. sadece akıcı bi film tavsiye edilir :*
0
9 months ago
umutilker profile photo
umutilker
Film leonardoya oscar aldırmak için yapılmış. Abime afedersiniz b.k dahi yedireceklermiş. Hayatımda bu kadar acı çeken birini görmedim. Adam her bağırdığında benim içim sızladı. :)
0
9 months ago
atillalkan profile photo
atillalkan
büyük beklentiyle izledim ama beklentimi karşılamadı. oyunculuğa zaten birşey diyemeyiz.
yordu izlerken valla :)birde herşeyin üstüne uçurum sahnesi sona doğru meteor falan düşer diye bekledim üstüne. :):)
2
9 months ago
Philosophy profile photo
Philosophy
Görsellik nefes kesici idi ama konusu biraz zayıf kalıp sonrasında klasikleşmiş gibin geldi bana.
2
9 months ago
alicancam profile photo
alicancam
Filmi tek başınıza kahvenizi alıp bir akşam izleyin. Hareketi falan boşverin kendinizi ortama kaptırın. Akın gidin filmle beraber.
4
9 months ago
bahmetp profile photo
bahmetp
filmin yapım aşamasının belgeseli çıkmasından da anlaşıldığı üzere film üzerinde büyük emek var.sesler görüntüler mükemmel. tam bittiği yerde mücadeleyi bırakmaması marslıdaki gibi bizi tüm film kendine bağlıyor.
0
9 months ago
Brook profile photo
Brook
Konusu bana göre biraz zayıf kalmış gibi sanki. Ama görsellik ve oyunculuk çok iyiydi. İşlenişi güzeldi ama. Kurgu makyajlar enfesti. Leo'nun oyunculuğu ile, Oscar yakın meşaleleri yakın diyen bir filmdi. Hadi Leo kim tutar seni. :D
3
9 months ago
orkunkeskin1 profile photo
orkunkeskin1
filmi görsellik ve oyunculuk kurtarmış.
0
9 months ago
Peris profile photo
Peris
Müthiş bir sekansla giriş yapan film devamında-kendisininde fark ettiği üzere- sıradan intikam hikayesine dönüyor. Açılışındaki dinamizm ve yarattığı şaşkınlık filmin ikinci bölüme geçmesiyle son buluyor. Yapımdaki mantık sıradan aksiyon filmlerinin düzeyine iniyor. İmkansız kurtuluşlar, mucize iyileşmeler, atlamalar, zıplamarr vs.. Normalde rahatsız olacağım bir şey değil ancak yapım fazlasını vadediyordu ve bu kadrodan iyi şeyler bekliyordum. Filmin çok zor şartlar altında çekildiği ve oldukça da emek verildiği belli; çekim mekanları da büyüleyiciydi. Plan sekans ise bazı sahnelerde çok başarılı olmasına karşın manasız yere çok sık kullanılması bir süre sonra filmin seyrini bozuyor ve izlemeyi güçleştiriyor.-birdman filminde dar alanda geçen hikayeyi diri tutmak için çok başarılı bir sekilde kullanılmıştı ama böylesi manzaralı bir ortamda bu kadarına gerek yoktu diye düşünüyorum. Sonuç olarak, iyi çekilmesi ve oynanmasına karşın, onlarca örneğini seyrettiğimiz intikam hikayelerinden. Herkes leo diyor ama tom hardy ezmiş geçmiş.
21
9 months ago
DUA profile photo
DUA
abartılacak kadar iyi bir film değil bana göre ... ama Di Caprio nun oyuncyuluğu harika ötesi ... sırf bu nedenle bile izlenir ...
1
9 months ago
canmustaffa profile photo
canmustaffa
muhteşem bir hayatta kalma ve intikam öyküsü. sonucunda ne elde edilip edilmediği ise harika işleniyor.
1
9 months ago
Trillmatic profile photo
Trillmatic
Bu filmin sırf Leo oscar alsın diye çekilmiş gibi bir hali yok muydu sizce de? :P Şaka bi yana Leo reis bu sefer Oscar'ı her zamankinden bile daha çok haketmiş gibime geldi, artık alsın bi zahmet. Ayrıca çekim tekniğini, ışıklandırmasını falan çok beğendim filmin, senaryoya falan çok giresim yok, o konuda iddialı değil (yine de intikam hissini hep sevmişimdir, senaryosu tırt bile olsa izlerim yani). Ben sevdim ya, bence yeterince iyi.
2
9 months ago
yasinemre profile photo
yasinemre
Filmi şiddetle tavsiye etmekle beraber ben filmi kurgu bakımından Di Caprio'nun diğer filmlerine kıyasla eksik buldum diyebilirim. Bunu da kitabı okumamış olmama verebilirim. Vel hasıl kelam Leo oyunculuğunu her filmde bir üste taşıyor. Filmin bir diğer harikası ise şüphesiz Tom Hardy olmuş
1
9 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Şu ana kadar izlediklerim arasında rahatlıkla yılın filmi diyebilirim. Hikaye, akış, çekim, oyunculuk herşey mükemmel. Boşa 12 dalda aday olmamış oscara ve bir çok da ödülü alacağı kanaatindeyim. Leo da hasrete son verecek galiba. Ayrıca bu yıl Tom Hardy de iz bırakan isimlerden birisi.
5
9 months ago
mels profile photo
mels
Leonardo'nun oyunculuğu harikaydı. Görsellik de oldukça iyiydi. Ama sanki hikaye biraz eksik gibiydi. Genel itibariyle ben çok beğenemedim bu filmi.
3
9 months ago
berna95 profile photo
berna95
Görselliğin ve oyunculuğun ön planda olduğu sürükleyici bir film. Hikaye için ortalamanın üzerinde diyebilirim. Sürenin fazla uzun olduğu eleştirilerine pek katılmıyorum. Bazı sahnelerin durağanlığı verilmek istenen yalnızlık ve doğa ile başbaşa kalma hissini güzel yansıtmış. Dicaprio'lu Oscar geyiklerine son verme ihtimali yüksek :)
1
9 months ago
phoeniks profile photo
phoeniks
çok iyiydi film doğa muhteşemdi ve o soğukta verilen yaşam mücadelesi spoiler vermek istemiyorum da çok etkileyiciydii, ve uğruna verdiği mücadele insanüstü çaba tadire şayan bir oyunculuk ve yönetmenle birleşince oscar ı verin artık şu adamcağıza film süre olarak arada biraz sıksa da geneli tibairyle şahane bir yapım olmuş.
8
9 months ago
mca46 profile photo
mca46
Mükemmel bir oyunculuk bence bu sene "Oscar goes to Leoo" .. Ayrıca müziklerini de çok beğendim
0
9 months ago
ecel16 profile photo
ecel16
verin artık leonardo ya oscarı
1
10 months ago
EsraG. profile photo
EsraG.
Öncelikle filmin görseli o kadar kuvvetli ki beğenmemek imkansız. Doğa sanki başlıbaşına bir karakter gibi kullanılmış. Leonardo DiCaprio zaten iyiydi. Keza diğer oyuncularda. Ama süresi gereksiz yere uzundu ve yer yer gerçekten sıkıldım. Sonuç olarak her şeye rağmen güzel bir film ayrıca müzikleri şahane.
3
10 months ago
Ulashovski profile photo
Ulashovski
Leo ve Tom un oyunculukları muazzam. Görsel açıdan zenginlikleri sanki bir belgesel havası da vermiş. Leo'nun her çırpınış hareketi sanki oscar için bu kadar çaba sarfediyorum daha ne yapmalıyım der gibiydi. Kesinlikle senenin en iyi filmleri arasında.
0
10 months ago
sirin profile photo
sirin
Leonardo ödülünün hakkini vermis. Takdire şayan... Meksikalı bir yonetmenden de konu itibariyle boyle guclu bir yapim cikar zaten. Çok basarili..
6
10 months ago
Neutrino profile photo
Neutrino
Yeteer süründürdünüz adamı resmen.Bu sene de almazsa gelecek seneki filmi merakla bekliyorum (: Görsel açıdan süper,çekim harika ama oyunculuğu ben beğenemedim.
2
10 months ago
Kuadi profile photo
Kuadi
filmin iyi olduğunu düşünmekle beraber fazla uzatıldığı kanısındayım.Onun dışında leo ve tom hardy oyunculuklarıyla filmi izlenesi kılıyor.
0
10 months ago
SuaY profile photo
SuaY
Bu yaşam mücadelesi beni fazlasıyla yordu. O soğuğu da iliklerime kadar hissettim. Duyguyu iyi vermişler. Geveze olsalardı demiyorum ama fazladan diyalog fena olmazdı. Sondaki bakışla da verin artık şu oscarı bakışı atmış. Eee verin artık daa.
8
10 months ago
otekiben profile photo
otekiben
mistik detaylarla süslenmiş, görsel açıdan çok başarılı olan ama hikayenin işleniş biçimi aynı başarıyı yakalayamamış olan film.
4
10 months ago
buketaktas profile photo
buketaktas
Harika bir yaşam savaşı ayı v at sahnesi beni aşırı etkiledi. Leonardo Dicaprio harikalar yaratmış. Ben çok beğendim vizyona girmeden izlemek biraz ayıp oldu ama dayanamadım :D Mutlaka izlenmeli
6
10 months ago
Lalaith profile photo
Lalaith
Diriliş olarak çevirilmesi uygun düşmemiş her şeyden önce. The Revenant= Hortlak veyahut Hayalet'tir efenim. Filmi bu başlık altında izlediğinizde karakter ile daha uyumlu olduğunu göreceksiniz ;) Etraftaki herkesin ve herşeyin vahşi ve acımasız olduğu bir ortamda, intikam için hayatta kalmayı müthiş bir çaba sonucu başaran Glass, esasen karısı ve oğlunun anılarına tutunmuş bir mecazi hayalettir. Spoiler vermemek adına konudan ayrılıp, Leonardo Di Caprio'nun ziyadesiyle başarılı oyunculuğuna geçersek, daha da oscar vermezlerse, akademiyi artık ciddiye almayacağimi beyan ederim :) Hikaye güzel, Leonardo süper oynamış, hakkını vereyim Innaritu da güzel çekmiş.
3
10 months ago
Nergisg profile photo
Nergisg
İnarritu çok fazla Assassin's Creed oynamış sahneleri benzeten bir ben olamam :D And Oscar goes to DiCaprio! :D
8
10 months ago
biologist profile photo
biologist
19. yy Amerikası'nın vahşiliği, ırk ayrımı, para ve toprak hırsı, Iñárritu'nun muhteşem yönetmenliği, DiCaprio ve Hardy'nin harika oyunculuğu ile olağanüstü bir yaşam mücadelesi... Bir de verin artık şu Leo'ya bi Oscar kardeşim ya. Adam derbeder oldu sizin yüzünüzden :D
5
10 months ago
KerseL profile photo
KerseL
DiCaprio'nun oyuculuğu takdire şayan , ama film oldukça ağır ilerliyor ve süreside çok uzun geldi bana ...
6
10 months ago
incidamla profile photo
incidamla
Innaritu ve Di Caprio birleşmesi efsanevi bir sonuç çıkarmış. Film çok rahatsız edici ve bir o kadar sürükleyici. 'Lütfen bitsin' diye izlenen işkencevari filmlerden. Innaritu tek plan Birdman fenomeninden sonra bu filmin de tamamını doğal ışıkta çekerek bir başyapıt oluşturmuş.
0
10 months ago
Dileks profile photo
Dileks
Doğa görüntüleri haricinde filmi sevemedim. Filmi sevenlere de, çekenlere de saygım sonsuz.
1
10 months ago
gangrel profile photo
gangrel
Bu sene izlediğim filmler içerisinde en iyilerden bir tanesi diyebilirim. Anlatmaya neresinden başlasam bilemedim. Bir defa di caprio ve Tom Hardy oyunculuk dersi veriyor. Zaten bir yapımda Tom Hardy varsa korkmadan izleyeceksin. Yönetmen işini harika yapmış, sahneler, çekim açıları 10 numara, müzikler gayet güzel, hikayenin işlenişi gayet iyi. Sürükleyicilik, efektler muhteşem, Gerilim sahneleri can alıcı. Bu sene bu film kesin oscar alır diye düşünüyorum. Film 2.5 saat sürmesine rağmen hiç sıkmadı hani öyle sürekli bir diyalog da yoktu, tek adam sahneleri oldukça fazla olmasına rağmen kendini izlettiriyor film. Ha unutmadan bu film de sessiz sakin bir ortamda izlenecek film yoksa cümbür cemaat geyik dönen ortamda boka döner. Şimdiden izleyeceklere iyi seyirler. Unutmadan yanlış duymadıysam Tom Hardy'nin sesi Dark Knight'taki Bane ile aynı ses ve yanlış bilmiyorsam kendi sesi.
https://www.youtube.com/watch?v=qln3eHaA1I0
2
10 months ago
batuhanmutlu profile photo
batuhanmutlu
di caprio oscarı alır bu sene güzel oyunculuk
0
10 months ago
megung profile photo
megung
valla helal olsun sahneler, oyunculuklar kurgu herşey harika .. amma ve lakin filmde tom hardy var diye heveslenmeyin adamın ne şekli şemali tom hardy ne de sesi :)
1
10 months ago
Sekyazar profile photo
Sekyazar
Filmi yine yönetmeninden önce malum sitelerden izledik zaten bu adamlar bu filmle parayı her türlü vurur daha da zengin olmasınlar
1
10 months ago

Who liked The Revenant

Who wishlisted The Revenant

Shelves that Include The Revenant

Interesting content shared about The Revenant

^ Back to Top