The Road (2009) poster

The Road (2009)

Director
Country
USA
Runtime
111 minutes
Blacklion Gelecekteki kıyamet günlerini anlatan bir kitabın uyarlaması olan film, güçlü oyuncu kadrosuyla, en iyi satanlar listesindeki kitabın (The Road) gölgesinde kalmayacak gibi gözüküyor. Kıyamet sonrası atmosferinde Amerika yangın yeridir. Bir baba ve oğlunun istikameti Amerika kıyılarıdır. Amerika'yı bir uçtan bir uca geçerken ellerindeki basit tüfekle yaşadıkları macerada esas problem zor hava koşullarında nereye gittiklerini bilmemeleri ve yollarına çıkan haydutlardır. Film bilim kurgu türünde olmasına rağmen Western türünde de öğeler taşımaktadır. Doğal felaketler sonucunda Amerika kıtasında yaşayanların neredeyse hepsi ölmüş, hayvanlar ve bitkiler de yok olmuştur. Hayatta kalabilen pek az insan da ya açlıktan ölmektedir ya da yamyama dönüşenlere av olmaktadır. Bir adam, bu koşullara dayanamayan karısının intiharının ardından birlikte güneye, okyanus kıyısına doğru zorlu ve uzun bir yolculuğa çıkar.

dreaf profile photo
dreaf
olmamis kuzum olmamis tatlim
0
1 month ago
Philosophy profile photo
Philosophy
Umut bittiği yerde tekrardan başladı gibi bir şey oldu. .Duru ve yavaş tonda ileleyen bir film. Görsellik ve geri dönüşler çok güzel tamamlamış. Bir gün dünyayı kemirdiğimiz gibi birbirimizi yiyeceğiz ama bakalım ne zaman?
1
4 months ago
alicancam profile photo
alicancam
oyunculuklar çok iyi. mekan çok iyi fakat kurguda sakatlıklar var. filmin heryerinde bişeyler eksik gibi.
0
4 months ago
gangrel profile photo
gangrel
On numara postapokaliptik bir film. Tarz zaten en sevdiğim tarzlardan film de üstüne çok iyi olmuş. Modern MAd max denebilir.
0
12 months ago
Senemini profile photo
Senemini
Cok gercekci bir kiyamet senaryosu izledim. Son sahneye kadar da cok iyi devam etti, yalniz son sahneyi biraz zorlama ve sacma buldum. Onun disinda izlemeye deger, guzel bir film.
0
1 year ago
UnknownUser00 profile photo
UnknownUser00
her filmden de aksiyon beklenmez ki... aksiyon kategorisinde olmadığı için güzelim filmlere sıkıcı denmemeli. ben bu filmi çok beğendim sıkıcı ya da sabır isteyen bir film falan da değil. filmin atmosferi müthişti ve etkileyen bir film. en azından beni etkiledi diyeyim
1
almost 2 years ago
eskon profile photo
eskon
umduğumu bulamadım. dört başı mamur bir distopya bilim kurgusu isteyenler bulaşmasın
0
2 years ago
desalmado89 profile photo
desalmado89
sabırlı kişiler izlesin aksiyon severlere biraz sıkıcı gelebilir
0
2 years ago

Who liked The Road

Who wishlisted The Road

Shelves that Include The Road

Interesting content shared about The Road

^ Back to Top