The Royal Tenenbaums (2001) poster

The Royal Tenenbaums (2001)

Director
Country
USA
Runtime
110 minutes
Ovuzo Tam bir çılgın aile kara komedisi. Kalabalık kadrolu seyir keyfi yüksek ve detaylarda insanı eğlendiren anlarıyla 2001'den günümüze eskimeyen bir film.

Sapphira profile photo
Sapphira
havası suyu başkalardan
2
3 months ago
heheka profile photo
heheka
Filmin başlangıcı anlatım tarzı daha çok absürt komedi beklentisi oluşturdu bende başta ama filmin ortalarına doğru işler öyle gitmedi:) yine de ben beğendim özgün bi anlatım tarzı var
2
1 year ago
Gunes profile photo
Gunes
filmin anlatım tarzına bayıldım. Bana büyük budapeşte otelinin tadını anımsattı
4
over 1 year ago
otekiben profile photo
otekiben
kendine özgü tarzıyla, güzel bir wes anderson filmi. aslında hafif absürd, eğlenceli bir film izleyeceğimi düşünüyordum. kısmet değilmiş, bu da dram çıktı.
0
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
curcuna... adile naşit'li aile komedilerimizi Amerikan dünyasına uyarlayın ve biraz daha cinselleştirin alın size tetenbaum lar !
1
almost 2 years ago
yumiko profile photo
yumiko
Yetişkinlerin bencilliklerinden yara almış çocuklar ;çocuklarıyla vaktinde yapamadıklarının pişmanlığını duyan yetişkinler...Sevgi yine de her şey ilaç.Bütün yaralara ve bütün pişmanlıklara...Gülümsetirken hüzünlendiren bir aile hikayesi.Çok sevdim....Gwyneth Paltrow hiç bu kadar hüzünlü ve vurucu olmamıştı.İntihar sahnesi,otobüsten iniş, son tenis maçı ve müzikler harika...
1
2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
beğenmedim.sıkıcı
0
over 2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
oyal Tenenbaum ve karısı Etheline, uzun yıllardır ayrı yaşamaktadırlar. Tenenbaum çiftinin Chas, Richie ve Margot isimli üç yetişkin çocukları vardır ve her biri ayrı birer deha olan çocukların üçü de ilk gençlik yıllarında önemli başarılar elde etmişlerdir. Gençlik yıllarından itibaren emlak alım satım işlerine el atan Chas, uluslararası finans olayını iyi kavramıştır. Ailenin üvey kızı Margot ise, oyun yazarlığına ilgi duymuş ve henüz okulunun dokuzuncu sınıfındayken 50 bin dolarlık Braverman Ödülünü kazanmıştır. Richie de spor alanında kendisini kanıtlamış ve ulusal düzeydeki tenis turnuvalarında üç yıl üst üste şampiyonluk elde etmiştir. Ancak Tenenbaum kardeşlerin gençlik yıllarındaki bu başarısı fazla uzun sürmemiş, başarı pırıltıları kısa sürede yerini başarısızlıklara ve hayal kırıklıklarına bırakmıştır. Bunun sebebi de ailenin son 20 yılının sürekli ihanetler, hatalar ve felaketlerle dolu geçmesidir. Bu hataların çoğu da babaları Royal Tenenbaum’dan kaynaklanmıştır. Bir gün baba Tenenbaum, aile üyelerine kendisinin ölümcül bir hastalığa yakalandığını ve son günlerini ailesiyle birlikte geçirmek istediğini söyler.
0
over 2 years ago

Who liked The Royal Tenenbaums

Who wishlisted The Royal Tenenbaums

Shelves that Include The Royal Tenenbaums

Interesting content shared about The Royal Tenenbaums

^ Back to Top