The Sessions (2012) poster

The Sessions (2012)

Tags
Director
Country
USA
Runtime
95 minutes
Sanemm 6 yaşında geçirdiği çocuk felcinden sonra, madeni bir kutuda, solunum cihazına bağlı olarak yaşayan 36 yaşındaki engelli bir adamın ilk cinsel deneyimi için profesyonel yardım almasını anlatan film.

Sanemm profile photo
Sanemm
Hafif, samimi, rahat, uysal ve izleyiciyi zorlamayan bir üslupla anlatılan filmin en önemli erdemi aşırı duygusallık tuzağına düşmekten kurtulması. Ben Lewin, karakterini bir kurban veya bir aziz gibi ele almayan senaryosunu, iyi ve kötü yanlarını gösteren gerçekçi bir üslupla işlemiş.Karakterlerine şefkatle yaklaşan film, evli ve çocuklu bir kadının seks terapisi yapmasını profesyonel açıdan ele alırken, Peder Brendan aracılığıyla bu olay için kilisenin de onayını almış oluyor.
Peder rolünde deneyimli karakter oyuncusu William H. Macy dengeyi iyi tutturuyor, kilisedeki aşk seansları hakkındaki bölümler filmi eğlendirici hale getiriyor.John Hawkes, baştan sona yatarak oynadığı rolünün hakkını verirken, filmin Mark’ın bedensel engelini dramatikleştirmeyip teknik bir sorun gibi yaklaşımına destek veriyor.
1
10 months ago
otekiben profile photo
otekiben
her ne kadar dramatik bir gercekten yola cikilmis olsa da; finali ve helen hunt'in performansi disinda pek etkileyici degil... bence..
0
2 years ago

Who liked The Sessions

Who wishlisted The Sessions

Shelves that Include The Sessions

Interesting content shared about The Sessions

^ Back to Top