The Shop Around the Corner (1940) poster

The Shop Around the Corner (1940)

Tags
Comedy, Drama, Romance
Director
Country
USA
Runtime
99 minutes
Ricky.McFloyd Alfred Kralik (Stewart) 1930'ların Budapeşte'sinde on yıldan beri bir mağazada satış sorumlusu olarak çalışmaktadır. O ve mağazada çalışan diğer elemenlar bir hayli sinirli ve cimri olan patronları Hugo Matuschek' ten bir hayli çekinmekte ve sıkı bir şekilde çalışmaktadırlar. Alfred, o dönemde yaygın olan modaya uyup bir kız ile mektup arkadaşlığı yapmaya başlamıştır. Henüz tanışmadığı ancak yazılarına hayran kaldığı bu genç kız ile ilgili niyeti ciddileşir ve sonunda onunla tanışmaya karar verir. Bu sıralarda mağazada yeni işe alınan Klara Novak ile hiç geçinememektedir. Klara da aynı Frank gibi birisi ile mektuplaşmaktadır. Yazılarına hayran kaldığı ve henüz görüşmediği için hayallerinde mükemmel biri olarak canlandırdığı bu genç adamla yazışarak gündelik sıkıntılarından uzaklaşmaya, Frank ile olan tartışmalarının üstesinden gelmeye çalışır. Günlük hayatta birbirlerinden hiç hoşlanmayan bu iki genç farkında olmadan birbirleri ile yazıştıklarının farkında değildirler.

Trailer not available.

Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Güzel konusu olsa da çok akıcı bulmadım filmi zaman zaman sıkabiliyor. Bir de Hanks Ryan ikilisinin uyarlamasıyla You've Got Mail'i izleyeceğim :)
3
over 1 year ago
starch profile photo
starch
TRT de çok kereler oynamış, diyaloglara dayalı, bir mağazada çalışanlar arasında geçen olayların anlatıldığı, tek mekanlık bir siyah-beyaz film. James Stewart hep başarılı..
1
over 1 year ago

Who liked The Shop Around the Corner

Who wishlisted The Shop Around the Corner

Shelves that Include The Shop Around the Corner

Interesting content shared about The Shop Around the Corner

^ Back to Top