The Squid and the Whale (2005) poster

The Squid and the Whale (2005)

Director
Country
USA
Runtime
81 minutes
potakal Başarılı bir akademisyen ve yazar olan Bernard’ın hayatı karısı Joan’ın kendindeki yazarlık yeteneğini keşfetmesi ile altüst olur. Kıskançlık krizleri yaşamaya başlayan çiftin boşanma kararı alması ise Berkman ailesinin genç fertleri Frank’le Walt’un hayatını altüst edecektir.Joan küçük oğlunun tenis hocası ile flört etmeye başlarken, Bernard’ta 16 yaşındaki oğlunun ilgi duyduğu öğrencilerden birine göz koymuştur. Aniden alınan boşanma kararı aile bireylerinin birbirlerini tekrar değerlendirmesine yol açacaktır.

BerfinBeyaz profile photo
BerfinBeyaz
Geçenlerde sohbet ederken boşandığını öğrendiğim iki kedi sahibi çocuksuz hocama istemsizce sorduğum peki kedilere ne olacak sorusunu fragmanı izlerken duyunca hemen açıp izledim filmi. Boşanma, ergenlik ve,cinsellik ile aynı anda yüzleşmek zorunda kalan iki çocuğun üzerinden bir ailenin hikayesi. Film hakkında söylemek istediğim her şey spoiler olacak . 4 kişilik bir ailede her birey için ayrılık sürecinin nasıl olduğunu , aile denen oluşumun nasılda homojen bir oluşum olmadığını çok güzel anlatmış.
2
13 days ago
otekiben profile photo
otekiben
"ayrılık süreci nasıl olmamalı" belgeseli niyetine, tek ortak noktaları sıçıp batırmak olan bir ailenin sevip sevmediğimi anlamadığım garip hikayesi. başta baba olmak üzere bütün karakterler sinir bozucuydu.
1
1 year ago

Who liked The Squid and the Whale

Who wishlisted The Squid and the Whale

Shelves that Include The Squid and the Whale

Interesting content shared about The Squid and the Whale

^ Back to Top