The Stepford Wives (2004) poster

The Stepford Wives (2004)

Director
Country
USA
Runtime
93 minutes
Sezgii Yeni çevresine alışmaya çalışan Joanna (Nicole Kidman), kasabadaki tüm kadınların yemek yapmaktan, ev temizliğinden ve kocalarını memnun etmekten tutku derecesinde hoşlanan klasik ev kadınları olduğunu fark edince bu durumun nedenini araştırmaya değer bulur. Çok geçmeden gerçeğin farkına varacaktır. Bu kasabanın erkekleri, karılarını köle gibi itaat eden cyborg kopyalarıyla değiştirmişlerdir.

starch profile photo
starch
Nicole Kidman'ın oyunculuğuna hayranım. Her rolü hakkını vererek oynayan bir başka aktrist tanımıyorum. Film, beklentimin çok üzerinde; değişik konusuyla, başarılı çekimleriyle ve başlangıçtaki Vintage tarzı görüntüleriyle beni etkilemeyi başardı..
1
1 year ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Farklı ve çerezlik bir bilim kurgu filmi. Filmin son 20 dakikasına kadar o kadar da iyi değil dedim derken son 20 dakikada her şey çok daha iyiye gitti. Başlarda feminizm görüşü çerçevesinden yapılmış bir film olduğunu düşündüm fakat aslında film ahlaki yozlaşmalar, feminizmin abartılmaması gerektiği ayrıca bunun yanında biraz feminizmin yanında duran, kadın-erkek arasındaki ilişkilere ve insanların ve evliliklerin kusursuz olmadığı konusuna kadar birçok önemli olaya parmak basan ders çıkarılabilecek bir film. Bence izlemeye kesinlikle değer.
1
1 year ago
Sezgii profile photo
Sezgii
Teknolojinin getirdiği korkular üzerinden bakılınca oldukça anlamlı geliyor. Ve kadınların dünyaya erkeklere hizmet etmek için gelmediğini fark etmesinin erkeklerin işine gelmediğini güzel göstermiş. Komik ve ironik anlatmışlar. Filmi sevdim ^^
0
over 1 year ago
incidamla profile photo
incidamla
Sırf Nicole Kidman'ın oyunculuğu için izlenir.
0
almost 2 years ago
Mrs.Garfield profile photo
Mrs.Garfield
AMERİKA DA ''STREPFORT KADINLARINDAN'' DEYİMİNİN OLUŞMASINA NEDEN OLMUŞ BİR FİLM.
0
over 2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
Yeni çevresine alışmaya çalışan Joanna (Nicole Kidman), kasabadaki tüm kadınların yemek yapmaktan, ev temizliğinden ve kocalarını memnun etmekten tutku derecesinde hoşlanan klasik ev kadınları olduğunu fark edince bu durumun nedenini araştırmaya değer bulur. Çok geçmeden gerçeğin farkına varacaktır. Bu kasabanın erkekleri, karılarını köle gibi itaat eden cyborg kopyalarıyla değiştirmişlerdir.
0
over 2 years ago

Who liked The Stepford Wives

Who wishlisted The Stepford Wives

Shelves that Include The Stepford Wives

Interesting content shared about The Stepford Wives

^ Back to Top