The Stoning of Soraya M. (2008) poster

The Stoning of Soraya M. (2008)

Tags
Director
Country
USA
Runtime
114 minutes
TabuttaRovasata Gazeteci Freidoune’nun arabası bozulur, durduğu küçük köyde onun gazeteci olduğunu anlayan Zahra, konuşmak için peşine takılır. Yeğeni Soraya, köylüler tarafından bir gün önce vahşice katledilmiştir. Ölmeden önce yeğenine söz veren Zahra, vahşetin köyün sırlarının arasında kalmaması için elinden geleni yapmaya kararlıdır. Tek umudu olan gazeteci onu dinlemelidir.

Arcadia profile photo
Arcadia
Sizi etki altında bırakacak bir film kesinlikle.. Eğitimin doğru islami bilginin önemini vurgulayan ve cehaletin ne denli büyük olduğunu gösteren şu replikle somutlaştırayım: "Erkek suçluyorsa kadın masumluğunu kanıtlamalı. Kadın suçluyorsa kadın erkeğin suçunu ispatlamalı." Gerçekler görmezden gelinirse, gün olur yüzünüze atılan taşlar Soraya'nın taşlarından bile ağır olur.
3
7 months ago
selinblgn profile photo
selinblgn
İnsanin içi sıyrılıyor ne diyeyim ki ...
2
7 months ago
slymndgn profile photo
slymndgn
Bazı gerçekleri yüzümüze vuran bir filmdi acıyı içimizde hissettiren cinsten uzun sür etkisinden çıkılamayan türden..
2
9 months ago
muratdnmz profile photo
muratdnmz
Şükürler olsun allaha büyük önder Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin başına gelmiş soroya ve taşlayanlar gibi olmadık. Kuranda böyle birşey yok ! iyi izleyin işte..
0
9 months ago
Insomniac profile photo
Insomniac
"Erkek suçluyorsa kadın masumluğunu kanıtlamalı. Kadın suçluyorsa kadın erkeğin suçunu ispatlamalı." Bu ne cehalet, ne de bir inanışın getirisi. Bu yalnızca sapıkça bir vahşet. Dünya üzerinde hiçbir hayvan yoktur ki avına böyle bir eziyet etsin... Ama gel gör ki insanoğlu kadar beceremez başka hiçbir varlık böylesi bir zulmü. Bu insanlar Müslüman değil, bu insanların taptığı Allah değil. Bunların inandığı şeytandan başkası olamaz. Bir insan nasıl olur da, gözüyle görmediği, kulağıyla duymadığı, hadi gördün diyelim, kim bir insanın canını alma hakkına sahip, hemde işkence ederek! Yazık ki böyle sapıklar yüzünden bu güzel dine gölge düşürüyorlar, bilmeyen insanların gözünde... Özellikle bir kadın olarak, kamera açısı Süreyyanın gözünden olduğu sahnede, yüzüne taşlar atılırken bir an irkildim olduğum yerde sanki bana atılıyordu. Avuçlarımı öfkeyle öyle bir sıkmışım ki o an fark edebildim buz kesmiş ellerim. Üzerine çok şey konuşulacak bir film. İzleyin, izlettirin. Herkes bilsin Süreyya ve onun gibi tüm şehit kadınların hikayelerini...
0
12 months ago
Senemini profile photo
Senemini
Insan bile denmeyecek bir takim pisliklerin, dini kullanarak kendi cikarlarini nasil gozettiklerini, nasil acimasiz ve kotu kalpli olabildiklerini tum ciplakligiyla goruyoruz. Ozellikle son sahneleri lanet okuyarak, kufurler ederek izledim. Hicbir dinde boyle zulüm olamaz, zulmetmek icin insanlar dini kullanir, bunun uç ornegini filmi izleyince goreceksiniz.
0
over 1 year ago
Boddah profile photo
Boddah
Bu film tam bi keskin bıçak.Recm cezasını o kadar alenen gösteriyor ki,vücudunuzda ki tüm kan çekiliyor,nefesiniz kesiliyor,dünyanın bir ucunda Soraya adında bu kadını taşlarken aslında o atılan taşları yerden alıp bu katledilişe suskun kalmış tüm insanoğlunu taşlamak geliyor içimden başta da kendimi.Kaç kadın hayatında gerçekten bi kadının taşla katledilişini izlemiştir ki,bizler değil tabi ki,bizler bilgisayarın başına oturduğumuzda filmlerini izleyerek bu gerçekliklerle yüzleşen internet nesliyiz.

Bu filmi bir kadın filmi olarak değil ibretlik bir film olarak her bir insan oğlunun izlemesini isterim.Keza bu bir insanlık suçudur,hepimiz sorumluyuz.Katledilen de Soraya adında ki o kadın değil insanlığımızdır.
3
over 1 year ago
SoulArt profile photo
SoulArt
Çok etkileyici... kanayan bir yaraya parmak basılmış... çok başarılı...
8
2 years ago
mhmmd profile photo
mhmmd
Soroya !!
0
over 2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
oha amk biraz insan olun... bu kadar da goz gore gore olur mu ya...dinden de insanliktan da soguttunuz amk!
1
over 2 years ago
umrant profile photo
umrant
Hollywood rüyasından uyanıp, ortadoğunun gerçeğini içine gömülürsünüz izlerken.Soraya ya atılan taşlardan biride muhakkak size çarpacaktır.Vicdanınız ve içiniz kanayacaktır.Heyhat ,elden ne gelir,ne gelebiliyor? Bir kadın olarak bu filmin bu gerçekleri sergilmesini kayda değer buldum.Ha ama bu filmden anlayan anlar mı?Anlaması gereken anlar mı?Anlamaz,Şarlatanlıkla dini kendi meşrebine uydurup,hoşgörü dinini zulm dini gibi reklam ettiren,cahili kandırandan bir halt olur mu?Olmaaz...Ee O zaman onlarında dediği gibi "Zalimler için yaşasın cehennem"..?!
4
over 2 years ago
omurr profile photo
omurr
etkileyici bir film di etkisinden bir süre kurtulamayacağınız türden bir film izleyin derim.
0
over 2 years ago

Who liked The Stoning of Soraya M.

Who wishlisted The Stoning of Soraya M.

Shelves that Include The Stoning of Soraya M.

Interesting content shared about The Stoning of Soraya M.

^ Back to Top