The Terminator (1984) poster

The Terminator (1984)

Director
Country
UK
Runtime
107 minutes
TAGUT Karanlığın yılı olan 2029 yılında gezegenin yöneticileri olan akıllı makineler kusursuz bir plan yaparlar. Geçmişi değiştirerek geleceği yeniden şekillendireceklerdir. Planlanan şeyin merhameti, acı hissi, korkusu yoktur. Durdurulamayan birşeydir. Onlar Terminatör'ü yaratmıştır. Bu ilk filmde Terminatör (Arnold Schwarzenegger) gelecekteki insanların kurtuluşunu sağlayacak kişi olan John Connor'u doğuracak olan annesi Sarah Connor'u (Linda Hamilton) öldürmek için gelecekten geçmişe gönderilen T-800 model robottur (Makine). Kyle Reese (Michael Biehn) Sarah Connor'un öldürülmesini engellemek için gelecekten gönderilen bir askerdir. John'un babasıdır. Film Kyle Reese'in Sarah Connor'ı korumak için Terminatör ile mücadelesini konu almaktadır.

BOZO profile photo
BOZO
Efsane serinin ilk filmi.Eminim bugünkü birçok bilimkurgu filminin esin kaynağı olmuş film serisi...
5
3 days ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Çok iyi bir konu oldukça iyi bir film. Arnold sanki bu rolü oynamak için doğmuş gibi :) İkinci film bana göre daha güzel. Bunun nedeni ise görsel olarak bunun birazcık geri kalması özellikle final sahnesinde falan. Ama yine de oldukça başarılı.
1
1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
ORJİNAL SERİ İlk filmle devam hedeflenmiş miydi bilinmez. Ama seyirci, hasılat, yorumlar bunu getirdi. Diğer devam filmlerine bakınca, kolleksiyonluk bir yapım oluştuğu kolayca anlaşılıyor. Tavsiyem; bu filmle başlayın, sırayla gidin, bu yıl (veya önümüzdeki) oynayacak en son filmi daha bilinçli izleyin. Keyifli olacaktır)
0
over 1 year ago
esarialtin profile photo
esarialtin
Efsanenin başlangıcı... James Cameron'un bugün banka hesaplarına yelken açmasını sağlayan ilk önemli işi...Arnold bunda en çok bilinen 2. filmin tam zıttı bir rolü canlandırıyor. Her daim izlenebilecek önemli bir bilim kurgu eseri. Evet itiraf ediyorum Cameron hayranıyım.
0
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
iki daha iyi
0
2 years ago

Who liked The Terminator

Who wishlisted The Terminator

Shelves that Include The Terminator

Interesting content shared about The Terminator

^ Back to Top