The Theory of Everything (2014) poster

The Theory of Everything (2014)

Tags
Director
Country
UK
Runtime
123 minutes
Blacklion Film, modern bilim ve teknoloji tarihini değiştiren İngiliz fizikçi ve teorisyen Stephen Hawking'in hayatından bir kesiti ele alıyor. Odak noktası olarak Hawking'in 1965 ve 1991 yılları arasında evli kaldığı ilk eşi Jane Wilde ile olan ilişkini konu alan filmde, öğrencilik yıllarında başlayan ilişkilerine, birlikte bilim adına yaptıklarına ve hastalık teşhisiyle yaşadıkları sarsıntılara tanık olacağız.

feridun profile photo
feridun
bilim adına yüzyıla damga vurmuş bir dehanın sadece aşk ve umut gibi insani duygularının ön plana çıkarıldığı epik bir biyografi dram filmi etkileyici bir hayat hikayesi ama ben isterdim ki bu dehanın bilimsel astrofizik ve özellikle uzaysal çalışmalarınada yer verilseydi eminim belgesel tadında mükemmel bir film olurdu zira karşımızda bilime yön vermiş kitabını yazmış einstandan sonraki en büyük deha var
0
30 days ago
xavalon profile photo
xavalon
Oyunculuk ve konu olarak harika bir film. Eddie Redmayne'in oyunculuğuna hayran kaldım. Hiç düşünmeden mutlaka izleyin.
1
9 months ago
arifcicek profile photo
arifcicek
Hawking'in bilim hayatı değilde daha bir aile hayatının ele alındığı film. Açıkçası Hawking'den çok Jane'nin yaşadığı dramı izledik.
1
11 months ago
BurakAgacdan profile photo
BurakAgacdan
Filmde Hawking'in hastalık hâli ön plana alınmış. Bilimle ilgili olan kısımları pek ilgi çekmiyor. Oyunculuklar gerçekten harika. Kurgusu güzel fakat daha iyi olabilirdi sanırım. Filmde sizi şaşırtacak bir durum beklemeyin, biyografik filmlerde bunu genelde bulamazsınız. Oyunculuklar dışında filmin hikayesi bir belgesel niteliği taşıyor diyebiliriz. İzlenmesi gereken bir film diyebilirim ;)
0
1 year ago
burrju profile photo
burrju
Tek kelimeyle 'Harika' . İzlenmesi gereken bir film. Örnek alınası bir yaşam. Ayrıca Hawking' in bu başarısının yanında, eşinin verdiği bu destekte gerçekten büyüleyici.
2
1 year ago
berrn profile photo
berrn
nefes alıyorsan umut var demektir.. kesinlikle her saniyesini bayıla bayıla izledim ve eddie redmayne mükemmelliğine değinmeden edemeyeceğim. Harikaydı
6
1 year ago
hezarfen profile photo
hezarfen
hawkingin özel hayatını sevemedim film çok sarmadı ama eddie redmayne'a 10 oscar verselerde az hayran kaldım efsaneydi..
1
1 year ago
Sezgii profile photo
Sezgii
Etkileyici bir hayat hikayesi. İnsanın aklına ister istemez ''Benim başıma gelse ne yapardım?'' sorusu geliyor. Engellere rağmen başarmak, işte gerçek bir bilim adamı. Oyunculuklara diyecek söz bulamıyorum.
0
1 year ago
GoodDaySunShine profile photo
GoodDaySunShine
Vay be! Çok etkileyici.. Sevgi ve mizah bize Stephan Hawking'i kazandırmış.. Eşinin desteğinden, S. W. Hawking'in esprili yaklaşımlarından aşırının aşırısı etkilendim.. Stephan'ın geri çekilmesi çok naif bir hareketti, zeki insanların zerafeti..
0
over 1 year ago
yuzbasi48 profile photo
yuzbasi48
oldukça etkili anlatımıyla sıra dışı bir bilim adamı olan Hawking in hayat öyküsünü gözler önüne seren başarılı bir film
0
over 1 year ago
theaskinnur profile photo
theaskinnur
On beş bin kere daha izleyebilirim, öyle güzel ♥
0
over 1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
STEPHAN HAWKİNS HAKKINDA Onun aşk hayatı ekseninde, belgeselleşmiş biyografisi. Yönetmen ilgiyi belli bir seviyede tutmayı başarmış. Biraz uzun olmasaydı daha iyi olurdu.
1
over 1 year ago
dogukan.e profile photo
dogukan.e
stephen hawking,zamanın uzayda nasıl başladığını çözen adam.
Filmi izlemek için kim olduğunu bilmeye gerek yok.Bilimsel terimlerle sizi boğmayacak,daha çok hawking ve karısının inanılmaz yaşamına odaklanmış bir film.Duygusal.Vay be dedirtecek tarzda.
0
over 1 year ago
ufukercetin profile photo
ufukercetin
Stephen Hawking'i izlemek ve yaşamak harikaydı ve kesinlikle çekilmeliydi ..oyunculuklar da çok iyiydi .. Stephen Hawking filmi izlerken canlandırmadan çok gençliğini bir yerlerde çekip yayınladıklarını düşünmüş ve çok başarılı bulmuş ..
8
over 1 year ago
Gunes profile photo
Gunes
Anlatım tarzını pek sevemesem de oyunculuk inanılmaz derecede iyiydi.
0
over 1 year ago
MeKa profile photo
MeKa
Karısının kaleme aldığı bir kitaptan uyarlama olduğu düşünülünce Stephen Hawking'in çalışmalarının anlatıldığı bir film beklemek anlamsız olur sanırım. Hastalık sürecinin ve özel hayatının anlatıldığını bilerek izlerseniz hayal kırıklığı olmayacaktır muhtemelen. Hem biyografik hem dram ağırlıklı, bu ikisi bir filmi izlenebilir yapmak için yeterli oluyor çoğu zaman ama bu filmi izlenebilirlikten öteye taşıyan, etkileyici yapan en önemli şey Eddie Redmayne'ın oyunculuğu. Bayıldım.
4
over 1 year ago
Sekyazar profile photo
Sekyazar
oyunculuk iyiydi ama zamanın ilerlemesinde sıkıntı oluyor. çekimler çok kaliteli değildi aynı tarz kelebek ve dalgıç filminin anlatımı daha iyiydi.
1
over 1 year ago
gangrel profile photo
gangrel
Eddie Redmayne'in oyunculuğu çok iyi ama onun dışında çok da abartı bir film değil. Hikaye ilginç olsa da sahneler çok kopuk geldi bana. Onun dışında seyirlik bir hayat hikayesi. İnsanlar biyografi seviyor işte buradan vuruyor.
0
over 1 year ago
glcnzm profile photo
glcnzm
İnanılmaz bi oyunculuk, mükemmel bi uyarlama, harika bi film.
2
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
Film iyi zaten. Ancak filme önyargı ile yaklaşanlara da önerim şu olacaktır: Sadece Eddie Redmayne'ın performansı için bile izlenir.
0
over 1 year ago
bernausanmaz profile photo
bernausanmaz
'hollywod'da her çok ünlünün filmi olmalı' başlığı altında çekilmiş bir film olarak vasat diyebiliriz. stephan hawking'in yeterince ilginç hayatının olması, bundan super bir film çıkacağı denklemini doğurmuyor ne yazık ki:( bir çok klişeleri içersinde barındıran sahneler ve replikleri ile oscara adaylığı sadece ve sadece akademinin 'istisnai insanlar'dan yaratılan karakterelere olan zaafının sonuçu olabilir. ancak en iyi erkeği hakettiğini düşünmemekle birlikte tabi ki de eddie redmayne'in oyunculuğu çok başarılıydı.

merak edenler için izlenesi.
0
over 1 year ago
IlayDE profile photo
IlayDE
Eddie Redmayne filmdeki performansı ile Oscar'ı fazlası ile hak ediyor.
1
over 1 year ago
SoulArt profile photo
SoulArt
Eddie için zaten hersey söylenmiş bencede oskar ı almalı. Ayrıca filmde olması gereken hersey var. Çok dokunaklı tavsiye olunur.
1
over 1 year ago
incidamla profile photo
incidamla
Oldukça etkileyici hikaye, Eddie Redmayne döktürmüş!
0
over 1 year ago
gizemgunes profile photo
gizemgunes
Filmi izlemeden önce fizik teorilerinin ön planda olduğu felsefik bir film bekliyordum ama bunun yerine Stephen Hawking'in motor nöron hastalığının sonuçlarıyla yüzleşmesiyle beraber başarılarının da anlatıldığı bir film ile karşılaştım. Eddie Redmayne harikulade bir oyunculuk performansı sergilemiş. Çok zor bir rolün üstesinden başarıyla gelmiş. Keyifli bir film, herkes izlemeli...
1
over 1 year ago
Senemini profile photo
Senemini
Filmden cok Eddie Redmayne'i begendim, hatta hayran kaldim. Ayakta alkislanmayi hakedecek bir oyunculuk sergilemiş. Bu sene en iyi erkek oyuncu oscarim ona:)
3
over 1 year ago
gkhn. profile photo
gkhn.
Son zamanlarda izlediğim en keyifli, en etkileyici filmlerden biri. Stephen Hawking'in hayatını, yaşadıklarını, hastalık sürecini, aşkını - ki burda parantez açmak lazım eşi Jane için - gözleri dolmadan izleyebilen insan var mı merak ediyorum.Film Stephen Hawking'in yaptıkları, başarıları yerine hayatına odaklanarak güzel bir dram örneği çıkarmış.. Ama asıl başarı kesinlikle Eddie Redmayne'e. Çok ama çok zor bir rolü hakkıyla oynamış. Kısaca olmuş bu film. Hemde çok güzel olmuş..
2
over 1 year ago
StarDust profile photo
StarDust
Kesinlikle izlenilmesi gereken muhteşem bir film. kendi tarzı için çok başarılı buldum. konu çok güzel, oyunculuklar çok çok iyi müzikler harika. son sahneleri için bile izlenir. kesinlikle tavsiye ediyorum. böylesi bir 'savaş' ne kadar tadında ve gerçekçi anlatılmış..
2
over 1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Stephen Hawking'in hayatını konu alan harika bir biyografi dram filmi olmuş. Benim de en sevdiğim tarzdır zaten. İnanılmaz bir insanı muazzam bir oyunculukla canlandırmış Eddie Redmayne. Bana göre yılın en iyi aktörünün sahibi diyebilirim.
0
over 1 year ago
yabann profile photo
yabann
Çok güzel filmdi .. Tavsiye üzerine izledim ve sitenin en iyi yanı bu tavsiyeler :) Vakti olan arkadaşlar kaçırmamalı film ailece izlenebilir bir yapım . Tavsiye ederim ..
3
almost 2 years ago
beyincik profile photo
beyincik
Hawking'in çalışmalarından ziyade özel hayatına ve dramına odaklı bir film. Hawking'e olan hayranlığımdan mı bilemiyorum gözlerim dola dola izledim. Eddie Redmayne gerçekten harika bir seçim olmuş. Benzerliği bir yana gerçekten harika oynamış. Film muhteşem ve oldukça gerçekçi, yalnızca A beautiful Mind'daki gibi ortalıkta teorilerin uçuşacağını beklememek gerek.
6
almost 2 years ago

Who liked The Theory of Everything

Who wishlisted The Theory of Everything

Shelves that Include The Theory of Everything

Interesting content shared about The Theory of Everything

^ Back to Top