The Virgin Suicides (1999) poster

The Virgin Suicides (1999)

Tags
Director
Country
USA
Runtime
97 minutes
Blacklion Bir grup genç, banliyönün en gizemli 5 kız kardeşi ile ilgilenmektedir böylece hem kendi cinselliklerini, hem de kadınlığın gizemlerini keşfederler. Lisbon kardeşler normal bir görünüm sunmaktalarsa da, aralarından birinin intihar etmesi tüm dikkatleri aileye çevirir. Katı Katolik ahlakını benisemiş Lisbon ailesi kızlarının intiharı üzerine konuşmamakta, gerçekler bir sır olarak kalmaktadır. Olayları izleyen komşu ailelerin oğulları Lisbon kızlarının gizemini çözmeyi amaç edinirler.

Mervealucard profile photo
Mervealucard
Türkiye deki aile yapısını düşündürdü bana bu film. Onun dışında çok mistik bir duygu veriyor müzikleri ve oyuncuları sayesinde.
1
6 months ago
BerfinBeyaz profile photo
BerfinBeyaz
Mustang'i izleyenler için muhtemelen çok tanıdık bir senaryosu olan film. Onların kaç yıl önce yaşadıkları baskının bizim hala gündem konumuz olması üzücü gerçekten. Sonu gerçekten çarpıcı ama filmin ilerleyişinde yüzeysel kalan bir şeyler vardı, bunu Coppola'nın tazına mı yoksa çekildiği döneme mi yorsam bilemedim. Yine de sevdim.
1
8 months ago
msctm profile photo
msctm
durup dururken tribe sokuyo insanı
0
11 months ago
MeKa profile photo
MeKa
ailelerin baskici tutumunun cocuklari getirebilecegi en son noktayi anlatan, konusu itibariyle basarili fakat cok yuzeysel kalmis olan film. final sahnesi bi sekilde iz birakiyor, orasi muhakkak. ama daha yogun bi anlatimla daha derin izler birakabilirdi.
1
1 year ago
potakal profile photo
potakal
biraz eksik kalmış sanki. olay güzel, olay üzerinde durulacak bir olay, ama daha farklı işlenseydi eminim çok daha güzel olurdu. tam hissedemedim ben ama yine de güzeldi farklı konusuyla
2
almost 2 years ago

Who liked The Virgin Suicides

Who wishlisted The Virgin Suicides

Shelves that Include The Virgin Suicides

Interesting content shared about The Virgin Suicides

^ Back to Top