The Witch (2015) poster

The Witch (2015)

Director
Country
Canada
Runtime
92 minutes
gangrel 17. yüzyılda İngiltere'de yaşayan William ve Katherine çifti, beş çocuğuyla birlikte ıssız bir ormanın içerisinde hristiyan kurallarına sıkı sıkıya bağlı bir şekilde yaşamaktadır. Aile düzenleri ise beklenmedik garip olayların ortaya çıkmasıyla sarsılmaya başlar. Yeni doğan çocukları Sam, ardında hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur, büyük kızları Thomasin ilahi sesler duyduğuna inanmaktadır, ikizleri ise tuhaf kafiyeler mırıldanmaya başlar. Bu durumlar ailenin başına gelecek büyük felaketlerin başlangıcı olur.

Tetsuo profile photo
Tetsuo
"Kötülük pek cok şekil alabilir". Filmin afisinde yazan bu cumle uzerine pek fazla sey soylemeye gerek yok aslinda. The VVitch soylendigi gibi pek fazla gorsel siddet barindirmasa da (ve bu yonuyle korku filmi gibi gorunmemekle itham edilse de), isin psikolojik tarafindan bakinca eli bicakli, bolca kan barindiran turdeslerinden daha az gerilim barindirmiyor bence (en azindan yogun grafik siddet beklentisiyle izlenmezse hayatin kendisi kadar urpertebilir bile yer yer) Ha bir de sinematografisi enfes...
7
1 month ago
sedd1 profile photo
sedd1
arkadaşlar vaktinize değmez bence hiç eliniz gitmesin. 7.3 ü görünce dedim fena değil heralde ama pek beklentimi karşılayamadı çok yavaş, manasız vs. diye düşünüyorum.
0
3 months ago
mhtpackgz profile photo
mhtpackgz
Tüylerimi baştan aşağı ürperten bir filmdi.Korku filmden tek beklentisi yerinden sıçramak olmayan daha çok psikolojinizi etkisi altına almasını ve sizi sarmasını isteyenler için bu film idealdir derim ekstradan efekt eklenmediği için gerçekçi olduğunu da söyleyebilirim
1
5 months ago
potakal profile photo
potakal
yine bir babadook vakasi. en azindan sunu soyleyelim: korku filmi degil arkadaslar.
0
5 months ago
mrfaruk profile photo
mrfaruk
tabiki korku filminin ımdb puanını bende 7.3 görünce atladım :) ama hiç beklentiyi karşılayamıyor konu ağır ilerliyo gerilim bile veremedi film
1
5 months ago
clower profile photo
clower
Yavaş ilerleyen bi film. Konu yarım yamalak ha biseyler oldu olacak derken bitti olum film. imdb puanını nasil bu kadar yüksek ona guvenip izledim imkanı yok 7 puanlik bi film degil.
0
6 months ago
eminuk profile photo
eminuk
Film uzunca bir müddet aile dramı gibi devam etti ki bu kısımı da sevdim. Görüntüler, sesler,oyunculuklar beni çok etkiledi. Korku öğesi çok olmasa da orman teması oldukça ürkütücü olmuş bence. Son 20 dakikasına gelince, sağlam korktum diyebilirim. Caleb karakterinin oyunculuğunu ayrıca övmek istiyorum. Ben öyle bir oyunculuk görmedim. Her dakika korkmasak da olur tat versin yeter diyenler için güzel bir seçenek.
1
6 months ago
gangrel profile photo
gangrel
Beklentileri çok mu yüksek tuttuğumdan bilemedim ama pek de sevdim denilemez. Kasvetli bir hava var tamam, gerilim de var, korku da az buçuk var ama bir şeyler hep eksik hep yarım kalmış. Konu üstüne daha güzel bir film efektlerle desteklenerek işlenebilirdi.
0
6 months ago

Who liked The Witch

Who wishlisted The Witch

Shelves that Include The Witch

Interesting content shared about The Witch

^ Back to Top