The Wrestler (2008) poster

The Wrestler (2008)

Tags
Director
Country
USA
Runtime
109 minutes
Arcadia 1980'li yılların efsanevi güreşçilerinden biri olan Randy, şimdilerde bir markette part-time çalışan, haftasonları da çeşitli güreş aktivitelerine katılan unutulmuş biz yıldızdır. Yerel bir maçı kazanmasının ardından çevresindekilerin de önerisiyle geçmiş zamanda en dişli rakiplerinden biri olan The Ayatollah'a karşı dövüşmeyi kabul eder ve herkesin gözü artık bu maçtadır. Randy her türlü hazırlığını yaptıktan sonra maça hazırdır. Son derece çetin geçen bu mücadele esnasında kalp krizi geçiren güreşçi için kariyerinin sonu demektir. Doktorları yaşlı adamın güreşmesini yasakladığında tezgahtar olarak işe girer ve bu süreci yıllardır görmediği kızıyla arasını düzeltmek için bir şans olarak görürü. Ancak bu beklediği kadar kolay olmayacak, ringler tekrar onu çağıracaktır. Pi, Requiem for a Dream ve Black Swan gibi unutulmaz klasiklere imza atan Darren Aronofsky’nin en önemli yapıtlarından biri olan Güreşçi, özellikle Mickey Rourke'un efsane performansıyla göz dolduruyor.

mhmtayz profile photo
mhmtayz
Mickey Rourke gerçek kariyerinin çöküşünü filmdeki karakterle bütünleştirmiş ve bunu gayet iyi bir oyunculukla yapmış.Filmini müzikleride güzeldi ve iyi sahnelerde kullanılmıştı.İyi film.
"Ait oldugum yer orası"
https://www.youtube.com/watch?v=EFq5YC23vzY
4
1 year ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Mickey Rourke' nin belki de hayatının filmi olmuş diyebilirim. Harika bir performans. Biraz daha ilerisini görmek isterdim ama bu son daha da çarpıcı bir son olmuş. Duygu yoğunluğunu hep hissediyorsunuz. Fakat bu filmi bilmeden izlesem hayatta bir Aronofsky filmi demezdim. Bence tarzının dışına çıkmış bu filmle ama iyiki yapmış ve bizi b harika filmle buluşturmuş. Artık bitti Aronofsky filmleri şimdei napcam ben :(
1
over 1 year ago
ENeMyPeAcE profile photo
ENeMyPeAcE
çocukken izlediğimiz amerikan güreşlerinin perde arkasını gösteren film..mükemmel dram ve mükemmel başrol mickey rourke
1
2 years ago
eskon profile photo
eskon
mickey rourke'un performansı için... bu adam bu filmin temel taşı. o olmasa bu film de yokmuş
1
2 years ago
KARAGEYIK profile photo
KARAGEYIK
Mickey Rourke botoks yaptırdıktan sonra bir filme yakışrmı derseniz bu filme yakışmış. Bu filmden sonrada başka bir filme ancak kötü adam rolleriyle girer herhalde. Sinefillerin seyretmesi gereken bir film.
0
over 2 years ago
Astronom profile photo
Astronom
filmden sonra aklımdan cüneyt arkın da bundan feyz alsa, cağan ırmak'la bir olup böyle bir film çekse, mickey abinin ringin köşesinden uçtuğu gibi 16 uzaylının üstüne uçsa ama alttan da dramı verse, sonra ödülleri toplasa; derken kendime geldim ve ayranımı yudumladım " hadi lan ordan " dedim kendi kendime
1
over 2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
Aronofsky oldugunu unutursaniz, guzel bir film...
1
over 2 years ago
KuledekiAdam profile photo
KuledekiAdam
Öhh be, ne denir ki ? Mickey Rourke döktürmüş gerçekten..
1
over 2 years ago

Who liked The Wrestler

Who wishlisted The Wrestler

Shelves that Include The Wrestler

Interesting content shared about The Wrestler

^ Back to Top