There Will Be Blood (2007) poster

There Will Be Blood (2007)

Country
USA
Runtime
158 minutes
Blacklion Upton Sinclair’in “Petrol-Oil!” adlı romanından uyarlanan filmin konusu, 20. yüzyılın başlarında geçiyor. Arazisinde petrol çıkartma haklarını almasıyla birlikte servetini hızla katlayan bir işadamı ile kasabanın karizmatik genç rahibinin paralel öyküsü anlatılıyor. Güney Kaliforniya’da petrol bulunmasının ardından ortaya çıkan tablo, “Altına Hücum” olgusunun eşdeğeri.İşadamının Amerikan Rüyası tarafından yok edilmesiyle birlikte filmin öyküsü hırs ve inançların irdelemesine dönüşüyor. Stüdyo yetkilileri “There Will Be Blood” için, “Petrol endüstrisinin yeni yeni filizlenmeye başladığı 20. yüzyıl başında yaşayan Teksaslı bir girişimciyi merkez alarak aile, hırs, din ve petrol olgularını anlatan bir öykü” tanımlamasını yapıyorlar.

Heisenbergxx profile photo
Heisenbergxx
böyle bir oyunculuk ve görüntü yönetmeninin show yapması nadir görülür
0
12 months ago
EDITOR profile photo
EDITOR
KİLİSE SORGULAMASI ODAKLI...Sosyolojik hükümranlık etüt edilmeye çalışılmış. Tempo, öyle isminden beklenir gibi fazla hızlı değil. Yer yer sıkıcı sahneler var. Daniel Day Lewis hatrına izlenir.
2
over 1 year ago
MKAYA profile photo
MKAYA
zenginleşen insanın yalnızlaşması üzerine (bana scarface i hatırlattı). diyalog cok fazla verilmemiş görüntüler genellikle ön plana çıkıyor bol muzılerını begendım ve fılmın duraganlıgınıda yok edıyor.petrollu danıell day lewıslı guzel bır fılm tavsıye ederım
0
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
amerika'nın petrol politikaları ve vahşiliklerinin derinlerine iniyor. kan dökülecek... neden? elbette petrol için. ve daniel- day lewis'in oyunculuğu.
0
2 years ago

Who liked There Will Be Blood

Who wishlisted There Will Be Blood

Shelves that Include There Will Be Blood

Interesting content shared about There Will Be Blood

^ Back to Top