Tian jiang xiong shi (Dragon Blade) (2015) poster

Tian jiang xiong shi (2015)
(Dragon Blade)

Tags
Director
Country
China
Runtime
127 minutes
TME Bundan iki bin yıl önce gizemli bir asker lejyonu İpek yolu üzerinde ilerliyordu. Zarifoyma zırhları, miğferlerindeki kırmızı yeleleri, silahları ve savaş formasyonları ile Çin topraklarında daha önce böylesi askerlere hiç şahit olunmamıştı. Bu askerler General Lucius (John Cusack) önderliğindeki Romalı bir lejyondur. Lucius adamlarını ve Consul Crassus'un en genç oğlu Publius'u, hain kardeşi Tiberius'dan (Adrien Brody) korumak için doğuya getirmiştir. Tiberius politikacı babasını katletmiş ve Publius'un gözlerinin kör olmasına sebep olmuştu. Lucius, Publius ile birlikte doğuya kaçmıştır.Uçsuz bucaksız çöllerde kaybolduktan sonra, Lucius, Batı Bölgesi İpek Yolu Koruma Ordusu'nun kumandanı Huo An'e (Jackie Chan) karşı Vahşi Kazlar Kapısı'nda savaşır. İkiside ihanete uğramıştır ve birbirlerinin saygısını kazanırlar. Huo An, yorulmuş Romalılara tehlikeli kum fırtınasından korunmaları için sığınak verir. Bunun karşılığında Lucius'un askerleri Huo An'in askerlerine Vahşi Kazlar Kapısı'nı tamir etmesi için yardım etmelidir. Tiberius devasa ordusuyla geldiğinde Huo An'den Lucius ve Publius'u ona iade etmesini ya da Çin topraklarının işgaline şahit olacağını söyler. Huo An, ülkesini korumak, üzerindeki hain damgasını temizlemek ve Tiberius ile savaşmak için 36 farklı etnikteki savaşçıları bir araya toplar.

arifcicek profile photo
arifcicek
Herkes filmi gömmüş ama bence Adrien abimiz resmen kötü karakterin dibine vurmuş. Hakların kardeşliği abartılmamış, sadece çok duygusallık katılmış. Savaşın çok olduğu yerde bu kadar duygusallık olmaz. Onun dışında gideri vardır.
0
1 month ago
mtufan profile photo
mtufan
3 iyi oyuncu ortalama bir film için fazla. Dramın içine giremedim. Elbette çocuğun bir hikayesi var fakat Empati yaptırmadı film.bir kaç cümleyle geçiştirildi. Eğlenceli kısımları ve dövüş sahneleri güzeldi. Adrien brody parlamış bir kez daha
0
4 months ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Bu oyuncu kadrosundan zaten çok da kötü film bekliyemez insan. İyi bir iş çıkmış bence. Ama süresi dolayısıyla zaman zaman çok sıkıldım. Ama savaş ve dövüş sahneleri oldukça başarılı olmuş. Türün sevenlerindenseniz izlemenizi öneririm.
2
over 1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Hoş bir filmdi. Oldukça da iyi isimler var Çin yapımı bir filme göre. Süresi birazcık daha kısa olsa daha hoş olabilirmiş. Savaş yönünden ziyade dramı daha ağır basan bir film diyebillirim.
0
over 1 year ago

Who liked Tian jiang xiong shi

Who wishlisted Tian jiang xiong shi

Shelves that Include Tian jiang xiong shi

Interesting content shared about Tian jiang xiong shi

^ Back to Top