Timbuktu (2014) poster

Timbuktu (2014)

Tags
Country
France
Runtime
97 minutes

eminuk profile photo
eminuk
Güzel film, çarpıcı sahneleri var ama izlemeden önce okuduğum pek çok yorumda da bahsedild,iği üzere sığ bir yapım olmuş. Şeriat konulu çok fazla film ortadayken, bu filmde ayırt edici fazla bir şey bulamadım. Oyunculuklar da yeterince etkileyici değildi. Ama müzikler, görüntüler ve bazı sahneler sayesinde kötü filmler kategorisine sokamam.
1
12 months ago
Peris profile photo
Peris
Şeriatın yarattığı çarpık durumlar ve trajedileri üzerine sarsıcı bir film. Harika çöl manzaraları ve inanılmaz müzik eşliğinde başarılı anlar yaratılmış. Ancak filmin genelinde bariz bir kopukluk var. Bir birinden bağımsız hikayeler arasında organik bir bağ yok. Oyuncular arasında da uçurumlar var. bazıları oldukça profesyonelken bazıları çok amatördü. Ana hikayenin çıkış noktasının filmin temasıyla bir bağlantısının olmamasıda yapımı zayıflatan ayrı bir handikaptı. Bir çok özelliğiyle ilgiyi hak eden ancak hedefine tam anlamıyla ulaşamayan bir yapım olmuş...
3
1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Güzel bir filmdi. En iyi yabancı filmler alanında oscara aday olmuştu. Mali'nin Timbuktu bölgesine şeriatın gelişiyle yaşanan hazin olayları bir çoban ve ailesini merkezine alarak anlatmış. Sissako yine birazcık hafif davranmış şeriata ve filmi daha izlenebilir kılmış diyebilirim. Müziğin, futbolun, eğlenmenin, boş gezmenin hatta gülmenin haram sayıldığı ve cezalandırıldığı Timbuktu bölgesinden hoş bir dram filmi.
3
over 1 year ago

Who liked Timbuktu

Who wishlisted Timbuktu

Shelves that Include Timbuktu

Interesting content shared about Timbuktu

^ Back to Top