Toast (2010) poster

Toast (2010)

Director
Country
UK
Runtime
96 minutes
starch Billy Elliot'ın senaristi Lee Hall'dan gerçek bir yaşam öyküsü… Film, ünlü İngiliz yemek yazarı Nigel Slater'ın hayatını konu alıyor 1960'ların İngiltere'si… Nigel tam bir yemek aşığıdır. Annesinin ölümünden sonra babası bu acıyla baş etmeye çalışmaktadır. Evin yeni temizlikçisi Bayan Potter'ın limonlu kekleri, hem küçük Nigel'ı büyüler hem de babasını… Okuldaki Bilim Sınıfı'nın parlak öğrencisi olan Nigel biraz büyüdüğünde bir barın mutfağında çalışmaya başlar. Bu iş sayesinde gözleri açılacak ve yemek konusunda yeni fırsatlar yakalayacaktır...

eminuk profile photo
eminuk
çok çarpıcı, etkileyici bir film değil ama oldukça samimi geldi bana. çocuğun yüz ifadeleri , özellikle arkadaşıyla diyalogları beni benden aldı. güzel vakit geçirmek için izlenebilir. oyuncu seçimi filmi tamamen başka bir şey yapmış. 10/7
1
10 months ago
starch profile photo
starch
Filmde hakim renk yeşil. Hikayenin geçtiği yıla göre pastel renklerle ve vintage tarzı çekilmiş. Baskının insan hayatına etkisini anlatan senaryo, başarılı. Helena Bonham Carter'e söylenecek söz yok zaten. Freddie Highmore'un çocukluk halini August Rush'tan hatırlıyoruz..
4
11 months ago
patmaa profile photo
patmaa
Film yenilip sindirilesiydi. kızarmış ekmeğin üzerine yağda, turtanın içindeki elmada, limonlu kekin kremasında hatta ve hatta o konservelerde ayrı ayrı tatlar bulup büyüsüne kapılıyorsunuz. biyografik bi filmdi aslında filmin içeriğini bilmeden sırf helena bonham carter var diye izledim. iyiki de izlemişim.film nostaljiydi aynı zamanda daha bi tatlı geldi o yüzden bana.kıvamındaydı her şey. oyunculuklar, hikayenin işlenişi kullanılan müzikler çok çok sevdim. film de ayrıca ufak bi tatlılık yapıp biyografi işlenilen kişi yani nigel slater'a filmin sonunda oyunculuk şansı verilmesi filmi daha da güzelleştirdi. izlenilesi lezzetli filmlerden tavsiyedir.
1
over 1 year ago
Philosophy profile photo
Philosophy
Ah, Helena Bonham Carter harikasın! Film gerçek hayattan uyarlanmış Nigel Slater'ın biyografisi.. Keyifli, sade ve güzel bir film. Küçük bir çocuğun hayatındaki boşluğu yemek yaparak doldurma çabası ve karşılaştığı zorluklar ve başarısı..

NOT: Oyuncular kısmına Helena Bonham Carter ve Freddie Highmore da eklenmeli..
5
over 1 year ago

Who liked Toast

Who wishlisted Toast

Shelves that Include Toast

Interesting content shared about Toast

^ Back to Top