Tom à la ferme (Tom at the Farm) (2013) poster

Tom à la ferme (2013)
(Tom at the Farm)

Tags
Drama, Thriller
Director
Country
Canada
Runtime
102 minutes
SuAgaoglu Genç bir reklam ajansı çalışanı olan Tom, bir cenaze töreni için şehir dışında bir yolculuğa çıkar. Ölen kişi Tom’un sevgilisi olan Guillame adında bir gençtir; ama Guillame’un ailesinin ilişkilerinden haberi yoktur. Fakat erkek kardeşi Francis’te bir gariplik vardır, sanki Tom ve Guillame’un ilişkilerinden haberdardır. Zira Tom’a beklenmedik hamlelerle psikolojik baskı yapmaya başlar…

SoulArt profile photo
SoulArt
beğendimmi beğenmedimmi karar veremedim cok arada kaldım. gerilim iyi ama bunu beklemiyordum sanırım. sadistle mazosistin hikayesine dönmüş sanki biraz. kararsızım.
0
8 months ago
Boddah profile photo
Boddah
Dolan her zaman ki denemelerinden birini yapmak yerine bu sefer dram-gerilim tarzında bir filmle karşımıza çıkıyor.Açıkcası kendisinin dram-romantik türünde şaheserler ortaya koyduğunu düşünürsek ,gerilim tarzının da Dolan a yakıştığını söyleyebilirim.Farklı türler denemek her zaman risklidir fakat konu Dolan olunca tereddüt etmeden her filmine tıklayası geliyor insanın.

---spoiler---
Tom un mısır tarlasında Francis ten kaçarken ağzının kenarının kesildiği sahne nedense bana Heath Ledger ın canlandırdığı Joker karakterini hatırlattı.Neredeyse saçlar bile aynı diyebilirim.
-spoiler-
0
over 1 year ago
dai profile photo
dai
başlangıcını sevdim, etkileyici ama sona doğru o etki yavaş yavaş gitti üzerimden
0
almost 2 years ago
LadyMacbeth profile photo
LadyMacbeth
Film bildik Xavier Dolan temalari etrafinda dolasiyor: baskin ve histerik bir anne, gidemeyen buyuyememis ofkeli bir ogul, yitirilmis bir sevgili, onun yasini tutarken kendini kesfeden Tom vs. Ama bu sefer bu temalari farkli bir genre'da, gerilim turunde ele almis. Bence cok da basarili olmus. Ciftlik de filmin atmosferine cok uymus. Guzel mizikler ve bol bol close-up'lar var yine. Ama neticede bi "Annemi Oldurdum" degil.
1
2 years ago

Who liked Tom à la ferme

Who wishlisted Tom à la ferme

Shelves that Include Tom à la ferme

Interesting content shared about Tom à la ferme

^ Back to Top