Trainspotting (1996) poster

Trainspotting (1996)

Tags
Director
Country
UK
Runtime
94 minutes
siborgmujgan Film birçok ülkede uyuşturucuya özendirdiği konusunda tartışmalara yol açmıştır.Filmde Mark Renton ve arkadaşlarının uyuşturucu bağımlılıkları işlenir, konu odağı daha çok Mark Renton olarak kalır. Renton ve arkadaşlarının hayatlarında uyuşturucu dışında bir konu yoktur.Renton defalarca uyuşturucu bırakma deneyiminin ardından bir gün altın vuruşla ölümle burun buruna gelir. Bu deneyimin ardından bambaşka biri olmaya karar verir.

melihkk1 profile photo
melihkk1
Bize bir keşin gözünde bakmayı öğreten filmdir. Batılı toplumda baskılanan insanların nasıl tepki verdiğini ve hayattan beklentilerini de görürüz filmde. Çok yarıldığım bir repliği vardır.
1
7 months ago
blake profile photo
blake
Uyuşturucuya özendirdiği konusunda tartışmaların yaşanması oldukça anlaşılır durum filmi izleyince. Çünkü uyuşturucuya tamamen karşı pozisyondan kurtarıcı gibi bakan Bi grup gencin hikayesi bu. Aslında bu açıdan iyi bir film de denebilir. Film vakit kaybı değil fakat içinde bulunduğu kategoride çok iyi sırada da değil bence, toplumu eleştirmesine bakılınca bu kategoride önüne geçebilecek çok sayıda film var. Bi arkadaş requiem for a dream le karşılaştırmış, aynı şeyi anlatır gibiler ama o çok daha başarılı bana kalırsa mesela. Beğenilenlere ekleyebiliriz ama kültlere eklenir mi tartışılır.
1
10 months ago
orbay profile photo
orbay
rhatsız edici gerçeklik ders kıvamında seyredilmeli seyrettirilmeli
0
12 months ago
Berkantk profile photo
Berkantk
"Eğer C vitamini yasadışı olsaydı, onu bile kullanırdık" Film biraz rahatsız edici olsa da aslında Requim For a Dream'de anlatılan konuyu farklı bir açıdan ele almış. Dar bir konu içinde, kısa bir zamanda çok şey anlatan, çokça ders çıkarılabilecek bir film.
1
over 1 year ago
mervyazc profile photo
mervyazc
kült film ve kitaplara olan merakım sayesinde bu filmle tanıştım. Kitabı okunacaklar listemdeydi ama filmini izlemek nasip oldu.tam bir baş yapıt diyebilirim.yaşamayı seçmemeyi seçen gençliğin hikayesi .filmde simgeleştirme birçok yerde kullanılmış bunlardan biride tuvalet sahnesi.Renton'un zorlanmadan bulduğu tuvalet aslında uyuşturucunun ve yarattığı sonuçların betimlenmesi, madde için nelerin göze alınabileceğinin tasviri ve izlemeyi tamamlayabilenlere çok güçlü tiksinti doğuran bir uyaran oluşturan en etkileyici sahnelerinden biriydi.izlenmesi gereken bir Danny Boyle baş yapıtı.
4
over 1 year ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Tam bir kült film. Oldukça eğlenceli ve güzel filmdi. Kesinlikle izlenmeli ve ders çıkarılmalı. Romanını da en kısa sürede okurum İnşallah.
1
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
iğrenç hayatları sergiliyor. uyuşturucu müptelası gençleri anlatıyor.
0
2 years ago
clsknddm profile photo
clsknddm
'I chose not to choose life: I chose something else. And the reasons? There are no reasons.'
3
over 2 years ago
ECD93 profile photo
ECD93
Bir döneme damgasını vurmus bu film senelerde bir cok ülkede yasaklanmıstı.ABD de bir valinin seçim propagansına bile alet olmus etkileyici bir film.
0
over 2 years ago
KuledekiAdam profile photo
KuledekiAdam
İrvine Welsh'in aynı adlı romanından uyarlama. Yeraltı edebiyatının kült eserlerinden olan bu roman sinema dünyasınında alanında kültlerindendir.. Cast seçimi için aksi düşünülemezdi. Her biri rolüne öyle iyi oturmuş ki, diğer filmlerde onları gördüğümde Trainspotting'in etkisinden çıkmam zaman aldı.
1
over 2 years ago
BlackPeter profile photo
BlackPeter
3 bira 1 kutu sigara,gece yarısı aç izle
1
over 2 years ago
omurr profile photo
omurr
klozet sahnesi mükemmeldi:)
1
over 2 years ago

Who liked Trainspotting

Who wishlisted Trainspotting

Shelves that Include Trainspotting

Interesting content shared about Trainspotting

^ Back to Top