Transcendence (2014) poster

Transcendence (2014)

Director
Country
UK
Runtime
119 minutes
Blacklion Bilim adamı Will, istedikleri teknolojik yardımı yapmadığı için bir terörist grubun saldırısına uğrar ve cinayete kurban gider. Kendisi gibi bilim adamı olan eşi Evelyn, Will'in beynini gelişmiş bir süperbilgisayara entegre eder. Will'in bedeni ölmüştür ama beyni eşiyle yeniden iletişime geçer. Dahası Will, bağlı olduğu bilgisayardan internet aracılığı ile tüm dünyayı yaklaşan terörist tehlikeye karşı uyarmaya başlar. Fakat terörist grup Will'in hala hayatta olduğunu fark edince, super-bilgisayarı yok etmek için harekete geçerler...

KafkaLoz profile photo
KafkaLoz
"insanlar anlamadıkları şeyden korkarlar." diyerek filmin özet cümlesini yoruma geçiriyorum. kesinlikle güzel bir bilimkurguydu sonu hakkında bir takım şeyler söylenmiş ama benim yerinde bulduğum bir sondu. Adam sadece ışık çakmış izleyiciyi düşünmeye teşvik etmiş, bence bu açıdan bakılmalı. çok çok iyi olmasa da değeri bilinmemiş bir film.
3
4 months ago
Brook profile photo
Brook
Etkileyici bir filmdi. İzlemek isteyenler pişman olmayacaktır bence.
7
10 months ago
Turkeywood profile photo
Turkeywood
johnny deep sevdigim için olabilir ben begendim filmi. Turist filmi kadar akıcılık beklemeyin ama vakit kaybıda deqil. 10/7 civarında diyebilrim.
0
10 months ago
kerime profile photo
kerime
izlediğim en iyi bilim kurgu filmlerinden 1tanesi
0
11 months ago
alicancam profile photo
alicancam
Çoğunluğun da dediği gibi çok iyi bir film değildi. Kesinlikle kötü diyemem fakat öveceğim herhangi bir noktası yok gibi. Duygusal açıdan sonları iyiydi fakat bilimkurgu filminde dram vb.. en son arayacağım şeylerdendir.
0
12 months ago
digigirl profile photo
digigirl
Yuksek beklentiyle izlenmis bir film olup; tam bir hayal kirikligi!
2
almost 1 year ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Fena değildi ama senaryo yeterli değildi malzeme boşa harcanmış hele ki o finalle. Lucy filmine oranla daha başarılı ama yine istenen olmamış. Oyunculuklar filmi ayakta tutan en büyük faktördü. İzlenebilir ama maalesef iyi değildi.
1
1 year ago
muge profile photo
muge
kurgu iyiydi ama sonu yüzünden beklentinn altında kaldı bence
0
1 year ago
arifcicek profile photo
arifcicek
Bu tarz filmler git gide artmaya başladı. Kurgu açısından güzel ama içerik olarak Lucy'in yetenekleri gibi bir şey olmasını isterdim. Lucy'in bir tık ötesinde ama hala Limitless kadar güzel olmayan film.
1
over 1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Johnny Depp yine farklı bir tip farklı bir karakterle :) Film ise vasat 5/10
0
over 1 year ago
SihirliEnerji profile photo
SihirliEnerji
morgan ve kadın ruhsuzdu. johnny iyiydi ama dublajı garipsedim. daha kalın ve oturaklı bir ses lazımdı. film mükemmel değildi ama filmin konusuna bayıldım.
0
over 1 year ago
.SimS. profile photo
.SimS.
öncelikle filmin konusu gerçekten çok etkileyici ve çok farklı , oyuncularda iyi efektler de iyi lakin tüm bu olumlu şeylere rağmen filme mükemmel ya da harika diyemeyiz , bazen çok sıkar gibi de oldu ve bu filmin akıcılığını çok etkiledi, film kötü değil kesinlikle filmi beğendim ama çok eksik şeyler vardı mükkemmel bir film olabilirdi ama sadece iyi-orta ile idare etmeyi seçmişler ...
2
almost 2 years ago
Yigitsakarya profile photo
Yigitsakarya
"Teknolojiyi kontrol et yoksa o seni kontrol eder" temalı şeyler çekmeseler bir filmde de artık Johnny Depp oynamasa hani(oyunculuğu mükemmel fakat büyük kitlelere yayılan sinemayı bir oyuncunun tiranlığına vermek doğru değil.) Bu kadar olumsuzluk içinde yine de izlenilebilecek bir film Johnny Depp sağolsun.
3
almost 2 years ago
SoulArt profile photo
SoulArt
lezzetli bir yemeğe tuz ekilmemiş gibi... eksik birşeyler var...
3
almost 2 years ago
windmark profile photo
windmark
insan zekasının insanın aynı zamanda duygularının,bilincinin,benliğininin de içinde bulunduğu beyni içerisinde degil de özgür bir ortamda ne kadar sınırsız olduğunu ve neler yapabildiğini gösteren bir film,gerçekten çok aydınlatıcı ve bilimin teknolojinin sınırlarının olmadığını gösteren bir yapım
0
2 years ago
hayyam profile photo
hayyam
sanırım soran herkese kesinlikle izlemeyin diyeceğim ender fimlerden biri...herşey çok güzel giderken allahhın çakma sarışını tek başına herşeeyi mahvediyor senaryo çok iyi giderken sonradan mahvetmişler....en çok da o çakma sarışın ölmedi ya en çok da o içime oturdu
0
2 years ago
kadberk profile photo
kadberk
gelecekte bu filmde olanlar gerçek olursa şaşırmam.
0
2 years ago
yabann profile photo
yabann
sonu iyi olmadı bence ..
0
2 years ago
Astronom profile photo
Astronom
oyuncuları gördüm , konuyu okudum , tamam dedim bu film akar gider. film bitti ne olduğunu anlamadım . bir şey izledim ama pek anlam veremedim
0
2 years ago
Senemini profile photo
Senemini
Konu çok güzel ama iyi işlenmemiş. İzlemeye başladığınız andan itibaren bir kopukluk, bir olmamışlık hissine kapılıyorsunuz. Bilim kurgu filmlerini gözümü ayırmadan izleyen ben açıkçası bu filmde sıkıldım. Christopher Nolan olsa nasil cekerdi acaba diye dusunmedim degil.
1
2 years ago
tyler profile photo
tyler
Film beklentilerimin altınta çıktı ama yine de bir bilim-kurgu sever olarak filmden az da olsa keyif aldım.
2
over 2 years ago

Who liked Transcendence

Who wishlisted Transcendence

Shelves that Include Transcendence

Interesting content shared about Transcendence

^ Back to Top