Transylvania (2006) poster

Transylvania (2006)

Tags
Director
Country
France
Runtime
103 minutes
Blacklion Zingarina sevdiği adamı aramak üzere Transylvania'ya gider. Fakat bir pagan festivalinde artık sevilmediğini de anlamıştır. Bunun üzerine büyük bir çöküntü yaşayan Zingarina her şeye yeniden başlamak istemektedir. Genç kadın, yolculuğu sırasında tanıştığı esrarengiz bir adam ile büyük bir aşk yaşamaya başlamak üzeredir. Bu esrarengiz adamı canlandırmak ise Avrupa Film ödüllerinde' Duvara Karşı' filmindeki rolüyle en iyi erkek oyuncu ödülünü kazanan Birol Ünel'e verilmiş.

Boddah profile photo
Boddah
-SPOILER-
Tony Gatlif içinizdeki çingeneyi açığa çıkarıp bu çingeneyi aşk acısıyla birlikte yollara vuruyor..Kaybedişle birlikte gelen aşk acısı ve bunun akabinde kendini arayışın ve bir yabancıyla birlikte gelen kendini bulmanın filmini izlerken;hikayeyle birlikte kavrulan ve harmanlanan eşsiz Çigan müzikleriyle kendinizden geçebiliyorsunuz. Eğer bir özgür ruhsanız filmden daha da büyük bir haz alacaksınız.Dört duvar arasındaki bizler için biraz da olsa ruhunuzun çingeneleşmesine bir şans verin,filme bırakın kendinizi derim.Filmin büyüsüyle birlikte kendinizi aşk acısıyla yollara vurmuş,deliliğin sınırlarında aşkın ve kayboluşun izini sürerken bir de bakmışsınız mutlu ve başkalaşmış biri olarak kollarında bir bebekle birlikte sevdiğinize gülümsüyor olarak bulabilirsiniz.
-SPOILER-
2
4 months ago
otekiben profile photo
otekiben
yol filmi gibi... ama aşk filmi... daha doğrusu zingarina'nın dediği "mutlu insanlar gibi olmak istiyorum.biri bana sahip çıksın istiyorum." sözünün peşinden giden bir film.
1
2 years ago
GoodDaySunShine profile photo
GoodDaySunShine
Birol Ünel'li güzel bir hikayeli film.. Yani izlemelisin
0
over 2 years ago

Who liked Transylvania

Who wishlisted Transylvania

Shelves that Include Transylvania

Interesting content shared about Transylvania

^ Back to Top