Trois couleurs: Bleu (Three Colors: Blue) (1993) poster

Trois couleurs: Bleu (1993)
(Three Colors: Blue)

Country
France
Runtime
98 minutes
slymndgn Julie, ünlü bir besteci olan kocasını ve kızını trafik kazasında kaybeder. Kazadan yaralı kurtulan genç kadın yaşama küser ve geçmişini unutmaya çalışır.Özgürlük, Julie'nin geçmişini ardında bırakması, sorunlulukları olmadan yeni bir yaşam şeklini benimsemesidir. bu amaçla evini veçevresindeki insaları terk eder ancak yalan ve ihtiras dolu ilişkilerin ördüğü bir ağ onu yavaş yavaş dış dünyaya çeker ve yüzleşmek istemediği hayaletlerle karşı karşıya bırakır..

PaRaNoYa7 profile photo
PaRaNoYa7
Müzikleriyle sizi içine çeken izlerken acı çektiren bir film olmuş. Pek tarzım değil bu tarz filmler ama izlerken sıkılmamamı sağlayan en büyük etken müzikleriydi.
2
2 months ago
burcst profile photo
burcst
''-Neden ağlıyorsun?-Çünkü sen ağlamıyorsun.'' repliğiyle kalbimi daha ilk dakikalardan kazanan ve içinde bunun gibi tek cümleyle insanın içine işleyen diyalogların geçtiği güzel film.Juliette'in harika oyunculuğu ile sonuna kadar kendine bağlayan, mavi gibi sakin,içsel,duru film..Müzikleriyse şahane.
10
2 months ago
Gofi profile photo
Gofi
evet belki ilginç bi konu değil hatta çok bilindik ama işlenişindeki derinlik muazzam.. Juliette Binoche zaten çok sevdiğim bi oyuncudur ama bu filmde bir kez daha hayran kaldım, güzel yüzü, duru ve yalın ifadesiyle çok etkileyiciydi. mutlu bir insanın bir anda hayatının tüm anlamını kaybederek hiçliğe düşmesi gerçekten büyük bir travma. duyguları geçirmesiyle (özellikle acıyı), görselliğiyle, renklerin kullanımıyla, müzikleriyle benim için şiir gibi bir filmdi, çok beğendim.
9
2 months ago
kuantum profile photo
kuantum
bi rkadın ne kadar güçlü olabilir ki.. merak ediliyorsa bu soru kesinlikle bu film izlenmeli. harika ötesi bir fil.
11
11 months ago
cimcini profile photo
cimcini
bu filme yorum yapmamak haksızlık olmuş, az önce aklıma geldi. uzunca bir zaman önce izlemiştim ara ara aklıma gelir. hani bir izlersiniz - bu ben de bazen olur- bir süre , durduk yere aklınıza takılır...içiniz burkulur...işte bu öyle bir film. Krzysztof Kieslowski zaten manyak bir adam. her duyguyu ince ince işleyebiliyor. bol sembollü, bol hüzünlü dantel gibi filmdir. sözler yetersiz kalır anlatmaya...hele o müzikler...
11
1 year ago
ahmetygt profile photo
ahmetygt
kieslowski sanatının nacizade örneklerindendir
1
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
üçlemenin ilk filmi. harika bir üçlemenin harika başlangıcı. bu arada bileni, hayranı olanı da çokmuş filmin; yeni gördüm.. bu güzel bir şey
1
almost 2 years ago
cinemarty profile photo
cinemarty
İzlediğim en iyi üçleme serisi filmlerden biridir. Üç Renk: Mavi-Beyaz-Kırmızı.
4
over 2 years ago

Who liked Trois couleurs: Bleu

Who wishlisted Trois couleurs: Bleu

Shelves that Include Trois couleurs: Bleu

Interesting content shared about Trois couleurs: Bleu

^ Back to Top