Troy (2004) poster

Troy (2004)

Country
USA
Runtime
163 minutes
.SimS. Yıl Milattan Önce 1250. Bronz Çağının sonlarına doğru. İki gelişmekte olan millet, Truva Prensi Paris’in ardından çatışmaya girer. Paris, Isparta Kraliçesi, Helen’i, kocası Menelaus’u terk etmesi ve kendisi ile birlikte Truva’ya gelmesi için ikna eder. Menelaus, karısının Truvalılar tarafından ele geçirildiğini öğrenince kardeşi Agamemnon’dan yardım ister. Agamemnon, bu durumu güç elde etmek adına bir fırsat olara görür. Bunun üzerine 50.000 Yunanlı taşıyan 1000 gemiyle Truva’ya savaş açarlar. Yunanlı kahraman Aşil’in de desteği ile Yunanlılar, asla yenilmeyen Truvalılar ile savaşa başlarlar. Ancak Hektor, karşısında durmak zorunda kalırlar. Film, Wolfgang Petersen’in merceğinden, bu mücadeleyi ve çizilmekte olan kaderin hikayesini anlatır.

SentetikYazar profile photo
SentetikYazar
Film üç öğe içinde çok başarılı oyunculuk çekimler ve duygu bunun dışında müzikler etkileyici fakat filmi izlemeye değer kılan en önemli özelliği ise savaş sahnelerinin çok başarılı yansıtılışı "producer"(yapımcı)'nın filmin bu sahneleri için büyük miktarda paralar yatırdığını görebiliyoruz. Filmde karakter olarak orlando bloom ve brad pitt'in gelişimleri çok ayrıntılı ayarlanmışken hector rolüyle oynayan aktörün kişisel gelişiminin eksik kalması üzücü. Aşk ve savaşın çalkantısındaki bu efsanevi zamana dönmek için elinizden geleni yapın ve izleyin!
0
9 months ago
muratalkas profile photo
muratalkas
BAŞYAPITLARDAN... Sen hala izlemedin mi ???
0
11 months ago
maximilian profile photo
maximilian
a good war movie.
0
11 months ago
EDITOR profile photo
EDITOR
TARİHİ AKSİYONDA YAŞASIN ACHİLLES Yer yer duygusallaşan, çok kaliteli sahnelerin olduğu tarihi filmde tempo hep var. Savaş sahneleri birebirde güzel olmuş, inandırıcı. Brad Pitt hayranları kaçırmasın.
0
over 1 year ago
Semraykut78 profile photo
Semraykut78
.
0
2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
En iyi tarihi savaş filmlerinden birisi bana göre. Bu tarzada özellikle hayran oluşum filmi benim için en iyiler arasına sokuyor. Şu klasik uçak sahnesi olmasa çok daha güzel olurdu fakat olur böyle hatalar diyip görmezden geliyoruz :)
1
over 2 years ago
muratobayco profile photo
muratobayco
çorum versiyonu bir hayli popülerdi gençler arasında
0
over 2 years ago
Rubeus profile photo
Rubeus
Achilius efsanesi. Mükemmel kadro mükemmel film.
3
over 2 years ago
.SimS. profile photo
.SimS.
film daha çok savaş üstüne yoğunlaşmış , kaliteli bir kadrosu var ama keşke biraz daha mitolojik yönlerini de işleselerdi .
0
over 2 years ago

Who liked Troy

Who wishlisted Troy

Shelves that Include Troy

Interesting content shared about Troy

^ Back to Top