Trumbo (2015) poster

Trumbo (2015)

Tags
Director
Country
USA
Runtime
124 minutes
EsraG. 1947'de Dalton Trumbo Hollywood'un en iyi senaristlerindendi. Ta ki politik görüşleri yüzünden kara listeye alınıp, hapse atılıncaya kadar.

KARAGEYIK profile photo
KARAGEYIK
İzleyince tanıdık gelen bir çok şey bulacaksanız...
4
17 days ago
tunaturan profile photo
tunaturan
2. Dünya Savaş’ı sonrasında ortaya çıkan Sosyalizm heyulasının, Amerika’yı ve sistem odaklarını nasıl korkuttuğunu ve bu korkunun neler yaptırabileceğini gösteren bir film. İnsanları, politik inançları olduğu için cezalandırmaya çalışanlar ile bu cezayı bir zafere dönüştüren başta Trumbo olmak üzere bütün karaliste sanatçılarının hikayesi. İzleyin derim!
2
4 months ago
phoeniks profile photo
phoeniks
İlk başta süre yönünden ve diyaloglara dayalı türden bir film olmasına dayanarak sıkılır mıyım diye düşündüm ama hiç sıkılmadım aksine şahaneydi hiç sıkılmadım hayran kaldım çok çok beğendim bu adamın filmlerini mutlaka izleyeceğim , ayrıca başrol oyuncusu harika bir seçim ancak bu kadar yakışabilirdi.
7
5 months ago
pinkcrow7 profile photo
pinkcrow7
Bryan Cranston resmen döktürmüş. Film harika. Nasıl Oscar alamadı hayret :)
1
7 months ago
Vervain profile photo
Vervain
Bryan Cranston , bu yıl DicCaprio döktürmüş.Ama yine akademi hainlik yapıp vermezse bu ödül senin hakkın. Trumbo'yu bu kadar yakından tanımak çok güzel, reel görüntülerle süslenmiş film insanların görüşleri ve tercihleri sebebiyle fişlenmesinin vahim durumunu anlatıyor.Kesinlikle beğendim...
2
9 months ago
incidamla profile photo
incidamla
Senaryosu çok akıllıca, replikler de çok ince işlenmiş. Film özellikle başlarda yavaş akıyor devamı sürükleyici. Hollywood'un bu denli eleştirildiği bir filmin Oscar adayı oluşu da pek rastlanılmamış bir durum. :)
3
9 months ago
nurikurucu profile photo
nurikurucu
şaheser...
4
9 months ago
ecemcelikkol profile photo
ecemcelikkol
Muhteşem bir filmdi ya hiç sıkılmadan izledim. Bryan Cranston çok çok iyiydi. Trumbo gibi bir dahiyi tanıma fırsatı buldum. Çok beğendim.
6
9 months ago
Senemini profile photo
Senemini
Tadi damagimda kalan filmlerden biri. Cok basarili buldum. Ama en iyi erkek oyuncu oscarim hala gonlumun oscarlisi Leo'ya.
3
9 months ago
DUA profile photo
DUA
siyaset sevmememden olsa gerek ben biraz sıkıcı buldum ama trumbo nun yüzündeki gülümseyen anarşist tavır izlemeye değer ....
2
9 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Çok çok güzel bir filmdi. Uzun zamandır bir filmi izlemekten bu kadar keyif almamıştım. Gerçek bir olaydan esinlenişi ve bu olayın çok güzel yansıtılışnın yanında zaman koşulları müzikler oyunculuklar çok başarılıydı. Kendi isminden çok Walter White olarak bilinen Cranston da sadece tek bir yapımlık oyunculuk olmadığını göstermiş. filmin ardından bir ara muhakkak Trumbo filmleri serisi yapmam gerektiğini düşündüm :) 9/10
13
9 months ago
Omerbahadir profile photo
Omerbahadir
Çok başarılı bir film olmuş.Filmin bu kadar sürükleyeci olacağını beklemiyordum.Bryan Cranston'un performansı mükemmeldi.Kesinlikle çok kaliteli bir yapım mutlaka izleyin.
10
9 months ago
digigirl profile photo
digigirl
Muhtesem bir hayat hikayesi ve etkileyici bir film.Oscar adayliklari konusunda gayet cimri davranilmis bir film,sebebi belli.Bryan cok iyi oynamis!
8
9 months ago
berrn profile photo
berrn
öncelikle karakterler çok çok iyiydi Bryan Cranston gerçekten çok iyi iş çıkarmış. film dönem filmi ve o havayı yaşatmayı başarmışlar bence, ara ara acaba çok mu uzun bir film diye düşündüm fakat çokta beğendim. bazı sahnelerde duygu aktarımı çok iyiydi. oyunculuklar için izlenmesi gerek diye düşünüyorum.
9
9 months ago
sinemasal profile photo
sinemasal
oscara küfür ederek oscarı alırsa şaşırmayın çünkü gelenek gereği leo hariç herkese verilebilir oscar ama bence başarılı bi biyografi olmuş gayet başarılı
3
9 months ago
EsraG. profile photo
EsraG.
Oscar'a doğru izlemeye başladığımız filmler arasında Room ile birlikte en beğendiğim filmlerden biri oldu. Bryan Cranston role cuk oturmuş. Sadece başrol değil yan roller de inanılmaz başarılıydı. Dönem filminin her bir detayının incelikle düşünüldüğü belli oluyor. Bu filmin en iyi film kategorisinde aday olmamasının tek bir sebebi olabilir o da Çünkü başka bir kusur bulamadım.
10
9 months ago
UNALILK profile photo
UNALILK
Tek kelimeyle mükemmel...
10
9 months ago
burcst profile photo
burcst
Çok etkileyici bir film.İnanılmaz sürükleyici ve güzel bir şekilde işlenmiş anlamlı bir hikaye.Trumbo'yu canlandıran Bryan Cranston'ın performansı muhteşemdi.Çoğu sahnede gözlerim doldu.Hayat dersi niteliğindeki diyaloglarıyla,oyuncularıyla,akıcılığıyla kesinlikle insanı içine çeken bir yapım.Bir sanatçı fiziken hapsedilse de yaratma kapasitesine kimsenin kilit vuramayacağını ve vuramadığını gözler önüne sermiş.Fikirlerinden ödün vermemek uğruna ödenen bedeller,kaybedilen dostlar ve anlar insanın içini burkuyor.Aile bağlarıyla ilgili sahneler,ailesinden aldığı destek çok tatlıydı.Dönem kıyafetleri şapka detayına kadar düşünülerek hazırlanmış.Final konuşması ve oradaki oyunculuk beni çok duygulandırdı.Ayrıca jenerik aktıktan sonra Trumbo'nun gerçek görüntüsü ve konuşması verilmiş,kızıyla ilgili söylediklerinden çok etkilendim.Otto'ya ve Kirk'e de bayıldım:) bu filmi kaçırmamanızı tavsiye ederim.
15
9 months ago
Nergisg profile photo
Nergisg
Bryan Cranston görünce gözleri Aaron Paul'u aramayan bizden değildir.
Edit: Adebisi her yerde Adebisi.

3
9 months ago
lews profile photo
lews
Dalton Trumbo hakkında pek bir bilgim yoktu ,film sayesinde baya bilgi sahibi oldum , dahi bi senaristin hayatını yine çok iyi bir oyuncu canlandırmış . Hoş bir biyografi filmi olmuş ,beğendim.Trumbo'nun filmlerinide izleme listeme aldım=)
5
9 months ago
umrant profile photo
umrant
Harika bir biyografi.Çünkü Dalton Trumbo efsane bir senarist ve kişilik imiş.Hiç sıkılmadan merakla izlenir.Bryan abimizde hakkını vermiş tabi rolün, breaking bad ten bildiğiniz gibi oynamadan oynuyor.Bence en iyi filme de aday olmalıydı bu film.Ama tabii oscar'ı küçük sevimsiz altın heykel diye nitelendirin bir filme en iyi film demek istemeyebilir oscar komitesi,zorlarına gitmiş olabilir, kim bilir..:)Günümüzle bol bol bağlantı kuracağınız harika bir dönem filmi.Israrla izleyiniz.
6
9 months ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Enfes bir filmdi. Öyle dört dörtlük izlediğim en iyi filmlerden diyemem ama yine de gerçekten zevk ve ders alınacak bir yapım çıkmış ortaya. Filmi izlemeden önce Dalton Trumbo ismini sadece Spartacus filminde duymuştum ama artık çok daha yakından tanımış oldum ve arkadaki hikayeyi bilince film artık çok daha farklı bir yer edinmiş oluyor insan gözünde. Bryan Cranston zaten oyunculuğunu kanıtlamış biriydi ancak bu filmle bir kez daha ne kadar yetenekli biri olduğunu kanıtlıyor. Oscar adaylığını sonuna kadar hak ediyor. Ödülü hak ediyor mu işte onu diğer adayları da izledikten sonra söylemek çok daha doğru olur. Ayrıca belirtmeliyimki Kirk Douglas rolü için daha iyi bir oyuncu bulunamazdı.
12
9 months ago
atillagrafi profile photo
atillagrafi
Çok çok iyi diyorlar. İzleyince buraya yorum gelecek.
0
10 months ago

Who liked Trumbo

Who wishlisted Trumbo

Shelves that Include Trumbo

Interesting content shared about Trumbo

^ Back to Top