Twelve Monkeys (1995) poster

Twelve Monkeys (1995)

Tags
Director
Country
USA
Runtime
129 minutes
yazcsefa 1997' de ortaya çıkan bir virüs, 5 milyar insanın ölümüne yol açar. Çok az sayıda insan, yer altına çekilip virüsten korunurlar. Kurtulanlar, çözüm bulabilmek için bir zaman makinesi icat ederler. Henüz test aşamasında olan cihazı kullanmak üzere, mahkumlardan James Cole' u seçerler. Cole ilk denemesinde yanlış bir tarihe gider. Başarılı olan ikinci denemesinin sonucunda, kendisini 1990' da bir akıl hastanesinde bulur. Burada psikiyatrist Kathryn Railly ve çılgın oda arkadaşı Jeffrey Gonines ile tanışır. Daha sonra tekrar zaman yolculuğuyla birkaç yıl ileri giden Cole kendini karmaşık olayların içinde bulur.

Brook profile photo
Brook
90'lı yılların yetersiz kaynaklarına rağmen çok iyi iş çıkarılmış ve harika bir zekanın ürettiği bir film. Oyuncular muhteşem. Bunca zaman bu filmi nasıl izlemedim diye kendime kızmama neden oldu. İlerleyen aylarda bir kez daha izlenmeyi kesinlikle hak etti. Mutlaka izleyin.
6
25 days ago
slymndgn profile photo
slymndgn
Günümüz şartlarıyla çekilse tadından yenmezdi diye düşünüyorum aksiyon sahneleri pek tat vermedi biraz eksiklik vardı filmde oyunculuk olarak enfesti diyebilirim onun dışında tuzu eksikti biraz..
2
1 month ago
Philosophy profile photo
Philosophy
Brad Pitt'in bende gerçekten deli olduğunu düşünenlerdenim. Deliliğine övgüler eder, önünde saygı ile eğilirim..
2
6 months ago
lews profile photo
lews
Dünyanın sonu komplo teorileri içinde en iyi filmlerden biri , sürükleyiciliğin aksiyonun ve gerilimin tavan yaptığı filmlerden , oyunculuklar ve kurguda çok iyi olunca kendi tarzında başyapıtlardan biri olmayı haketmiş bir yapım .
0
8 months ago
melihkk1 profile photo
melihkk1
Brad Pitt in içinde gerçekten bi deli var. Bence rol yapmıyor. Bruce Willis de ondan geri kalmamış. Karşılıklı iyi paslaşmışlar.Filmin en güzel yanı ise seyirciyi uyanık tutmak için arada ufak paradokslar yaratıp sonradan onları aydınlatması.
0
10 months ago
szymek profile photo
szymek
Zaman Karmaşası ve gizem türünün öncü film olarak görülüyor ve filmin son saniyelerine kadar kendini çözdürmekte oldukça zorluyor izleyicisini. Geçen yıl Diziside çıktı Filmi kadar olmasa da oda mükemmel
0
12 months ago
ahmetbrdl profile photo
ahmetbrdl
Kurgu mükemmel.Oyunculuk mükemmel.Akıcı ve izleyiciyi her an uyanık tutan bir film.
0
1 year ago
mervyazc profile photo
mervyazc
''Doğru yoktur ,yanlış yoktur, yalnızca halkın görüşü vardır.''Brad Pitt'den mükemmel bir performans...(Ben bir deliyim ve siz benim deliliğimsiniz.)
1
over 1 year ago
BurakAgacdan profile photo
BurakAgacdan
Bu film günümüzde çekilmiş olsa acayip bir şey ortaya çıkardı. Aksiyon sahneleri çok çekici değil, teknolojik aletler hurda yığını gibi vs.. Ama fikir çok yaratıcı, ilk ortaya çıktığı gün için.. Biraz da sıkıcı gelebilir. :)
0
over 1 year ago
SuaY profile photo
SuaY
Oyunculukları beğendim hepsi de hakkını vermiş bu rollerinin de. Bunun haricinde filmi izlerken accayip sıkıldım.
0
over 1 year ago
esarialtin profile photo
esarialtin
Dizisi filmin yanından geçmiyor. Brad Pitt'i arıyor gözler. Çok başarılı bir bad utopia filmi. Gelecekten gelen bir adam, tehlikeli bir virüs, Gizemli bir ordu, bir hayalin peşinden giden genç bir kadın... Zaman mekan, ve delilik üzerine önemli bir hikaye.
2
over 1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Bir baş yapıt olduğunu düşünemedim bittikten sonra ama gerçekten ilginç bir konusu var ve senaryosuda güzel. Ayrıca o yıl oscarda yardımcı erkek oyuncu ödülünü kim aldı bilmiyorum ama Brad Pitt inanılmaz gerçekten. Yani sırf onun oyunculuğu için bile tekrar izlenir bir filmdi.
1
almost 2 years ago
eskon profile photo
eskon
bir kısa filmden uyarlama. farklı ve anlaşılması güç bir film. alt metinlerini çözümlemek, göndermelere anlayabilmek emek ve bilgi istiyor
0
2 years ago
KoreAskeri profile photo
KoreAskeri
Üç kere de beş kere de izlenir. Canın sıkılınca izle. Eğlenmek istiyorsan izle. Bruce Willis ve Brad Pitt seviyorsan izle. İlginç şeyler düşünmek eğlenceli diyorsan yine izle. Kaliteli birşeyler mi izlesem diye düşünüyorsan izle. Tadından yenmez.
4
2 years ago
EliteBrains profile photo
EliteBrains
Brad Pitt'in ücretsiz oyunculuk dersi verdiği film :)
3
2 years ago
neway profile photo
neway
Harika bir kurguydu. Keyifle izledim
1
over 2 years ago
furkandr profile photo
furkandr
güzeldi
0
over 2 years ago
ECD93 profile photo
ECD93
kült bir başyapıt konusu ve akışıyla hayranlık uyandırıyor
0
over 2 years ago
Neslii profile photo
Neslii
Resmen onunla birlikte o acıları yaşadım. Onunla beraber sevindim :) Brad Pitt' e de bir kere daha hayran oldum .. Mutlaka izlenmeli..
1
over 2 years ago
BuseY. profile photo
BuseY.
harika bir kurgu!
0
over 2 years ago
metrobusdelisi profile photo
metrobusdelisi
filmin en iyi yanı brad pitt'in yine harika oyunculuğu. zaman yolculuğu filmlerine göre biraz farklı bir yapısı var ayrıca.
1
over 2 years ago

Who liked Twelve Monkeys

Who wishlisted Twelve Monkeys

Shelves that Include Twelve Monkeys

Interesting content shared about Twelve Monkeys

^ Back to Top