Un coeur en hiver (Un Coeur en Hiver) (1992) poster

Un coeur en hiver (1992)
(Un Coeur en Hiver)

Director
Country
France
Runtime
105 minutes
starch Maxime ve Stephane bir keman yapımı ve tamiri dükkânını birlikte işleten iki yakın dosttur. Stephane, gayet çekicidir; fakat içine kapanık biridir. Müzik en büyük tutkusudur; fakat müzik yapmaktan ziyade dinlemeyi tercih etmiş, keman tamirinde ustalaşmıştır. Maxime ise Stephane’ın tersine, güler yüzlü ve sosyaldir. Maxime’in güzel sevgilisi Camille ise çok yetenekli bir kemancıdır. Camille ile Stephane tanışır tanışmaz birbirlerinden etkilenir. Camille müzik tutkunu bu esrarengiz adamı merak etmeye, Stephane ise düşkün olduğu kemanı konuşturan bu güzel kadına ilgi duymaya başlamıştır. Üçünü, zor günler beklemektedir. Venedik Film Festivali, Avrupa Film Ödülleri dâhil olmak üzere birçok festivalden bol ödül alan film, Claude Sautet’in başyapıtı olarak gösteriliyor.

starch profile photo
starch
Kemanseverlerin hoşlanacağı türde bir film. Kızın bakışları derinden etkiliyor. Benim Fransız filmlerinden beklentim düşük olduğundan, öyle sarsıcı bir etkisi olmadı..
2
over 1 year ago
otekiben profile photo
otekiben
sarsıcı bir aşk filmi. istediğin kadar kork, kendini sakınamazsın. ola ki sakınmayı başardın, yarım kalmışlığınla yaşarsın bir ömür. bunların hepsini kelimelere dökmeden herkese hissettirmeyi başararak aşkın nasıl güçlü bir duygu olduğunu çok iyi yansıtmış.müzikler başlı başına güzel zaten, filmin anlatımına verdikleri destekle mükemmel olmuşlar.
6
almost 2 years ago
cimcini profile photo
cimcini
yine sevdiğim duygusal filmlerden. müzikleri de güzel.
2
over 2 years ago

Who liked Un coeur en hiver

Who wishlisted Un coeur en hiver

Shelves that Include Un coeur en hiver

Interesting content shared about Un coeur en hiver

^ Back to Top