Under the Skin (2013) poster

Under the Skin (2013)

Director
Country
UK
Runtime
108 minutes
Blacklion “Biçim, doğru anlatıyı bulma çabasından yola çıkar. Bu filmin biçimine baktığınızda, gördüğünüz şey gerçekten de sıradan olmayan bir film.” Scarlett Johansson dünyaya erkek otostopçuları yakalamak için gönderilmiş bir uzaylıyı oynuyor. Ne kadar donuk ve buz gibi görünse de, dolgun kırmızı rujlu dudaklardan kürk mantosuna noir filmlerinden çıkma bir femme fatale’den çok farkı yok aslında. İskoçya’nın ıssız mahallelerinde araba süren bu seksi kadının neyin peşinde olduğu ya da kim olduğu hakkında bir fikrimiz yok. Kült filmleri ve videolarıyla tanıdığımız Jonathan Glazer uzun yıllar sonra gene tuhaf ve görselliğiyle zihin açıcı bir filmle karşımızda. Halüsinatif ve rüya gibi sıfatlarını sonuna kadar hak eden film, sosyal gerçekçi bir arkaplanda oldukça tensel ve duyusal bir biçimde sizi yavaş yavaş içine çekiyor. Michel Faber’in aynı adlı kült romanından uyarlanan film, insan olmaya ve hissetmeye dair bir meditasyon adeta. Yarattığı etkiyle uzun bir süre derinizin altında kalacağı kesin!

honey profile photo
honey
çok düşündürücü bir filmdi.. sonunda ben bu filmi neden izledim diye, ortalarında da ben bu filmi neden izliyorum diye baya düşündüm -,-
2
8 months ago
Kek profile photo
Kek
bütün film boyunca acaba değecek mi izleyeceğime düşündüm ama hayır değmedi. Scarlett ı izlemek güzel ama hiç bir kurgu yoktu. Tüm film boşluktan ibaretti. Başta zaten insan olmadığını farkına varıyorsun sonunda o yüzden de bi şaşkınlık yaşamıyorsun. Filmde bir başlangış sahnesini sevdim orada beklentilerim çok yüksekti ama malesef hiçe çıktı.
0
over 1 year ago
Peris profile photo
Peris
Beğenmediğim halde sonuna kadar izledim :/ Sonuç olarak yılın en ilginç filmlerinden biri. Böylesine bir varoluş sorgulaması beklemiyordum. Bir çok şey havada kaldı...
2
almost 2 years ago
tsimurg profile photo
tsimurg
tam bir vakit kaybı.. sabırla sonunu beklesem de film akmadığı gibi, bir mantığa da dayanmıyordu yani.
0
almost 2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
izlenebilecek en kötü filmlerden.kesinlikle İZ-LE-ME-YİN
0
almost 2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Filme kötü demek istemiyorum belki benim sevmediğim bir tarzdır fakat oldukça sıkıcı ilerliyor. Zaten ne diyalog ne de hareket var film boyu sürekli arabadan yolu seyrediyor Scarlett. Zaten imdb de bu kadar puan almasının nedeninin de Scarlett olduğunu düşünüyorum. O da olmasa zaman kaybetmeye değmeyecek bir film diyebilirdik sanırım.
0
2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
deneysel kara film... miydi acaba...filmde olan bitenle ilgili ilk fikrim yaklaşık 70. dakikada oluştu. o da kısmen doğru çıktı. ama ne anlatmak istediğine dair en ufak bir fikrim yok yine de. scarlett johansson'un büyüsüne kapılıp izledim. sonuna kadar soluksuz izlettiren ve bittiğinde "eee" dedirtip küfrettiren filmlerden. bir de bilinçli yapılan bir şey mi bilmiyorum ama ortam sesleri dahil ses efektleri ve müzik inanılmaz abartılı ve rahatsız edici.
0
2 years ago

Who liked Under the Skin

Who wishlisted Under the Skin

Shelves that Include Under the Skin

Interesting content shared about Under the Skin

^ Back to Top