Unutursam Fisilda (2014) poster

Unutursam Fisilda (2014)

Tags
Director
Country
Turkey
Runtime
118 minutes

eminuk profile photo
eminuk
Samimiyetsiz gelen sahne çoktu. O tutku dolu gençleri, yaşadıkları inişleri çıkışları göstermede başarısız olmuş bence. Her şey bir anda olup bitti sanki. Sıkmıyor hiç, o açıdan vakit geçirmek için tercih edilebilir.
3
22 days ago
arifcicek profile photo
arifcicek
7.5'i hak etmeyen bir film. Klasik Çağan Irmak filmlerinden bir tık geride olmuş. Filmin en iyi performans gösteren oyuncusu Işıl Yücesoy'du. Resmen almış, yürümüş. Şöhret hayatı anlatılırken çok Amerikanvari hayat gibi olmuş her ne kadar film boyunca bunu ret etseler bile. Sinema değil, televizyonda izlenebilecek filmlerden.
0
1 month ago
SuaY profile photo
SuaY
''Hayat sana teşekkür ederim'' Babam ve Oğlum dan sonra en çok etkileyen Çağan Irmak filmi. Geciktirdiğim ve bugün izlediğim için mutluyum. Böyle filmlere zemin hazırlamalı izlemek için. Patlicana özel not:
10
7 months ago
yahsiii07 profile photo
yahsiii07
Filmi anlatan en güzel replik..
2
11 months ago
gangrel profile photo
gangrel
müzikleri güzeldi, dönemin ambiansı da gayet iyi vermiş. Sevdin bu filmi.
2
11 months ago
burcst profile photo
burcst
Çok güzel çook.Oyunculuklar çok başarılıydı,duygusu çok güzeldi.Özellikle Işıl Yücesoy ve Hümeyra'lı sahneler beni çok etkiledi.
8
over 1 year ago
patlican profile photo
patlican
Kostümler, dönem havasi, Ayperi ve Tarık Aşkı, kız Kardeşlerin hesaplaşması.. kısacası herseyiyle tam bi Cağan Irmak filmiydi.. müthiş gece gece nasıl da iyi geldi :)
6
over 1 year ago
dogukan.e profile photo
dogukan.e
Maalesef ülkemizde,milyonların izlediği geğiren,osuran,şive komiği yapıp onu da beceremeyen,efsane hollywood filmlerinin taklidi olan,toplumun ancak ayaklarına ayna olabilip içini göremeyen filmlerden fırsat kaldıkça böyle güzel filmlerde yapılıyor çok şükür.
Çağan Irmak festival avcılığı yapmayıp,herkese hitap edebilen ve herkesin içine dokunabilen bir yönetmen.Bu filmde klasik bir konusu olmasına rağmen 70'lerin havasını size hissettiriyor.Bir "Babam ve Oğlum" beklenemez ama samimi duygusallığı ile içinize dokunuyor.Sevgiyi ve sevgisizliği anlatan bir film.
2
over 1 year ago
starch profile photo
starch
Hikaye güzel, oyunculuklar güzel. Müzik güzel. Çağan Irmak filmlerini seviyorum. Işıl Yücesoy filmin yıldızıydı bana göre..
3
over 1 year ago
gangrel profile photo
gangrel
Sıkılmadan izlenebilecek bir film ama bir başyapıt beklemeyin.
0
over 1 year ago
TabuttaRovasata profile photo
TabuttaRovasata
Kerem Bursin filmde keşke olmasaymış. O sesi ve görüntüsüyle filmin dokusuna hiç uygun değildi.
1
over 1 year ago
MeKa profile photo
MeKa
Uzun zamandır Türk filmi izlemiyordum, bu ara üst üste birkaç tane izledim hepsi de hoşuma gitti. Son zamanlarda umut vaat ediyoruz bence :) Diğer birçok yerli yapıma göre ortalamanın üzerinde bir film. Farah Zeynep çok sevdiğim oyunculardan biri, yüzü kadar sesi de güzelmiş hayran oldum dinlerken. Sadece Mehmet Günsur biraz sönük kalmıştı sanki, onun dışındakiler beklentiyi karşılıyordu. Hümeyra'yı zaten söylemiyorum bile. Eksik kalan noktalar olmasına rağmen şarkılarla ve o dönemin ruhuyla bence izlenebilir güzel bir film. İnsanı etkilemeye yetiyor.
2
over 1 year ago
ufukercetin profile photo
ufukercetin
güzel hikaye ..aşkının ve müziğinin peşinden giden bir kız ..müzikler çok güzeldi sinemada izlemediğime üzüleceğim kadar .. sıkmadan yerinde bir film olmuş ..ağlatmasa olmaz çağan ırmak !!
2
over 1 year ago
Blacklion profile photo
Blacklion
keyif aldım çağan ırmaktan kötü film beklenmezdim zaten.. hikaye ve flashback bombardımanları ile duygusallık... iiidiii...
1
almost 2 years ago
furkandr profile photo
furkandr
güzel bir film,sevgilimle sinemada izlediğim ilk filmdi gerçi ayrıldık ama bunun konumuzla alakası yok,güzel film yani ya izlenir :)
1
2 years ago
GoodDaySunShine profile photo
GoodDaySunShine
Çağan İrmak'ın en kötü filmi. Ilk bölüm o kadar gereksiz uzatılmış ki tahmi edemeyeceğim bir kardeş çatışması bekledim, olmadı. Sonra istanbula gidildi. Rocknroll a çiçek çocuklara girerler dedim. Mehmet Günsür ölüverdi. Girişi ïsa tutup starların duygu dünyasına girebilirlerdi. Azcık değinip bırakmışlar. Ya filmi izlerken benim aklıma öyle şeyler geldi ki, senarist neden düşünmemiş. Yönetmen neden değinmemis şaşırdım. Ki çağan ırmaktan bahsediyoruz, damarımıza basmayı iyi bilen bir yönetmendir. Damarıma dokunmadı bile alamadi beni içine. Bunda oyunculukların etkisi büyük. Humeyra'ya Farah Zeynep'e Işıl Yücesoy'a denebilecek bir şey olamaz ama Mehmet Günsür'ün oyunculuğunu genelde beğensem bile bu filmde karakter oturmamıs ki bu bence Mehmet Günsür'den çok senaryo ve yönetmenden kaynaklanıyor olsa gerek. Ama Kerem Bursin kesinlikle cok kotu bir secim. O rolde bir başkası olsaydı eminim başka bir algımız olabilirdi onların ilişkisinde.. Müzikleri de çok beğenmedim.. Fena değildi ama guzel denemez. Filmin fragmanı, introsu çok hoştu. Vay dedim kim bilir neler çikacak ama fos çıktı. Ama ablanın şiirleri gerçekten etkileyici..
2
2 years ago
.SimS. profile photo
.SimS.
Filmi hiç sıkılmadan beğenerek eğlenerek , yer yer duygulanarak izledim , filmi iki ana parçaya ayırabiliriz geçmiş ve şimdi ki zaman diye ki bence ikisi ayrı ayrı iyiydi , tabi ki Hümeyra ve Işıl Yücesoy'un olduğu sahneler harikaydı , ama aynı zamanda gençlerin olduğu geçmiş zamanda bence kaliteli ve güzeldi , bu filmin biraz yadırganmasının nedeni bence klasik Çağan Irmak filmlerinden biraz sıyrılmış olması , yani Babam ve Oğlum olsun Dedemin İnsanları olsun ağlatan dramda tavan yapan filmlerdi , ama bu filmin eğlenceli dinamiği yüksek tarafı daha ağır basıyor drama göre , dram yok muydu elbette vardı özellikle bir kaç sahne çok vurucuydu bana göre ,ama kararında bir dram ve kararında bir komedi vardı o yüzden çok ağlatmadı ama kesinlikle hem eğlendirdi hem duygulandırdı :)
1
2 years ago
LadyMacbeth profile photo
LadyMacbeth
Açıkçası Çağan Irmak'ın işlerini Mustafa Hakkında Herşey ve Karanlıktakiler filmleri dışında bugüne kadar çok beğenmemiş olsam da, Türk pop müziği tarihine dair bir film yapıyor olması heyecanlandırmıştı. Nitekim gittim izledim filmi. Önce olumlu yönlerinden bahsedelim. Film teması itibariyle zaten Türk sineması için yenilikçi bir iş denebilir rahatlıkla. Walk the Line gibi Hollywood filmlerinde ya da bağımsız Amerikan filmi Control'deki tadı verdi ara sıra. Müzik endüstrisi ve "ups and downs of a celebrity" kısımları oldukça etkileyiciydi. Gerek koreografi gerektiren sahneler, gerekse sanat yönetimi açısından. Filmin bir diğer katmanı da iki kardeş arasındaki eski ve köklü bir hesaplaşmaydı. Bu temaları zaten bütün Çağan Irmak filmlerinde görmek mümkün. Aile içinde kapanmamış ve günümüze taşınmış bir hesap vardır hep. Bir diğer Ç.I. imzası da "hastalık" elbette "bkz. Babam ve Oğlum'da Sadık'ın verem, Mustafa Hk. Herşey'de ağabeyin engelliliği, Karanlıktakiler'de annenin agorafobisi vs. vs. Bu filmde de alzheimer seçilmiş hastalık olarak. Kısacası bildik Ç.I. temaları. Olumsuz yönüne gelince... Yönetmenin takdir edilesi yönlerinden biri oyucu seçimi ve oyuncu yönetimindeki başarısı olmuştur benim için. Ancak bu filmde Hümeyra ve olağanüstü bir oyunculuk sergileyen Işıl Yücesoy dışında bütün oyuncu performansları vasat ve vasatın altında ne yazık ki. Öyle ki Mehmet Günsür bile olmamış, girememiş rolüne. Bu da filmin akıcılığını ve inandırıcılığını yer yer sekteye uğratmıyor değil.
3
2 years ago
Meriadoc profile photo
Meriadoc
Çağan Irmak söz konusu olunca peçetemi depolayıp gittim filme ama aradığımı tam olarak bulamadım. Babam ve oğlumda olduğu gibi top noktaya çıkaramıyor bir türlü -ki Babam ve Oğlum gibi bir film bir daha kolay kolay çıkmaz herhalde- Oyunculuklar yine 10 numara ona söylenecek bir sözümüz yok tabiki ama bekleneni verememiş bu sefer..
0
2 years ago
IlayDE profile photo
IlayDE
Bir Çağan Irmak klasiği duyguları hedef almaya yönelik bir film. Ancak daha öncekiler ( Babam ve Oğlum, Dedemin İnsanları vb. ) kadar başarılı değil. Yetenekli tiyatro oyuncularını oynatmaya alıştığımız Çağan Irmak bu oyuncuları rol yapmalarından daha çok düşüncelerini iç benliklerinden seslendirme yolunu tercih etmiş. Bence bir kademe düşüşü.
1
2 years ago

Who liked Unutursam Fisilda

Who wishlisted Unutursam Fisilda

Shelves that Include Unutursam Fisilda

Interesting content shared about Unutursam Fisilda

^ Back to Top