Upside Down (2012) poster

Upside Down (2012)

Director
Country
Canada
Runtime
114 minutes
Peltekus Adam (Jim Sturgess) olağanüstü bir evrende yaşayan olağan bir insandır. Mütevazi şekilde sonuna ermek için yaşamaktadır, ancak romantik ruhu bir zamanlar diğer dünyadan tanıştığı kızın hatırasını aklında tutmaktadır, kızın olduğu dünya kendi yer çekimine sahip ters bir dünyadır… ismi ise Eve (Kirsten Dunst). Çocukluk arkadaşlıkları imkansız bir aşka dönüşür. Ancak adam büyümüş Eve’yi televizyonda görünce hiçbir şey onu geri almasını engelleyemez… bilimin kanunları bile.

melihkk1 profile photo
melihkk1
Mottolarıyla, aforizmalarıyla, senaryosuyla izlediğim en iyi dram filmlerindendir. Orijinal bir senaryo işlenmiş. Oyuncular cuk oturmuş. İzlerken seyirciye çok şey katıyor ve hissiyat hiç eksilmiyor.en sevdiğim ise filmdeki o karanlık tema
0
8 months ago
Ubuntu profile photo
Ubuntu
Bir dünyanın bittiği yerde diğer dünyanın başladığını düşünün. (Manevi değil, o ayrı konu.) Filmi seversiniz ya da sevmezsiniz, o biraz da alt metinden ne aldığınızla ilgili ama yaratılan atmosfer Solanas'ın pek de ayık kafayla gezmediğini gösteriyor.
Filmin alt metni derken de spoiler vermeden meraklısına konuyu anahtar kelimelerle açayım: Üst dünya-alt dünya, sömüren-sömürülen.
2
8 months ago
megung profile photo
megung
Fikir orjinal oyunculuk kurgu falanda kötü değilde bu temayla daha güzel birşey yapılabilirmiş gibi geldi bana :) ama izlesem mi izlemesem mi diye düşünüp yorumlara bakıyorsanız izleyin pişman olmazsınız ;)
8
10 months ago
Aaisha profile photo
Aaisha
imkansız ve tatlı bir aşk. ama nedense harika bir film değil bence.yani sonu biraz havada kalmış gibi bir şeyler yerine oturmamış gibi... yine de değişik bir konusu var bu yüzden sevdim :)
9
10 months ago
SuaY profile photo
SuaY
Benim tansiyonum var başım dönüyor. Herşey alt üst :D Sakasama no Patema animesi de bunun nerdeyse aynısı şahsen animeyi daha sevdim. Kurgu uçmalı konmalı olaylar fantastik güzel ama harika değil.
11
10 months ago
pembekelebek profile photo
pembekelebek
çok değişik bir konusu, çok değişik bir havası var.. hayatımda izlediğim değişik bir kaç filmden biridir.. ve de muhteşemdir.
1
10 months ago
digigirl profile photo
digigirl
Filmin sonunda 2.sinin geleceği ışığını yakmakla birlikte henüz bir haber yok!
0
10 months ago
burrju profile photo
burrju
Ben bu filmi izlemişim aslında, şimdi hatırlıyorum dedigim film. :D evet ters dünya fikri degisik ilgi cekiciydi ama bilmiyorum bi şey eksikti filme harika demem icin :) o bi şey oyunculardan mi kaynaklanıyo artik nedir neysee.. :) sonuc olarak izleyin farklı bi bilim kurgu filmi ama büyük bi beklentiye de girmeyin
3
10 months ago
mels profile photo
mels
Uzun zaman önce izlenecekler listeme attığım ama bir türlü izlemeye fırsat bulamadığım film. Yarısına kadar çok güzel gelse de Adam'ın denize düşüşü ve daha sonrasında mantık hataları birbirini izliyor. Hani onlar olmasaydı daha iyi olurdu ama bu mantık hataları bile filmin güzelliğini gölgeleyememiş. Ters sahne çekimleri çok iyiydi. Bir ara beynimin de alt üst olduğunu hissettim. :D ve Jim'in oyunculuğuna hayran oldum. :)❤ Bilimkurgu severlerin izlemesi gereken bir film bence :)
4
10 months ago
Brook profile photo
Brook
Çok güzel bir filmdi. Daha önce niyetlenmiştim izlemeye ama unutmuşum adını da filmi de :D Neyse ki tesadüfen de olsa karşılaştık bu filmle tekrar. İki arkadaş sağolsun :D Mutlaka izleyin muhteşem bir film! Konusu işlenişi görsel açıdan ve oyunculukları harika. Sadece bazı bir kaç sahnede çarpıklıklar yakalamadık değil :D O kadar da olsun ama :)
4
10 months ago
Vervain profile photo
Vervain
yukarıdakiler her zaman kazanmaz !!!
4
10 months ago
digigirl profile photo
digigirl
Sen ne guzel bir filmsin!Renkler,kurgu muhtesem!
9
10 months ago
DedektifGadget profile photo
DedektifGadget
Gayet sevimli romantik bilim kurgu filmi. Hikaye güzel, efektler harika..
5
1 year ago
SuAgaoglu profile photo
SuAgaoglu
''Ay ben aşk filmi sevmem''cilerdendim noldu şimdi. Hiç o bildiğiniz imkansız aşklardan değil bu :)
0
1 year ago
yahsiii07 profile photo
yahsiii07
Aşk yerçekimi dinlemez ağa, seviyorsan git konuş bence :):) Filme konu olan yerçekimi hikaye gibi geldi bana.. sanki asıl anlatılmak istenen zengin kız-fakir oğlan aşkı ;)
7
1 year ago
untildawn profile photo
untildawn
Jim Sturgess sen ne değişik bi adamsın
0
1 year ago
Sezgii profile photo
Sezgii
Çok ilginç sahneleri olan, görüntü bakımından hoş, farklı bir film. Yani nasıl tanımlasam bilemedim.

Ters sahneleri çok garip geliyor insana. Distopya filmleri içinde bu tarz ilk defa denk geliyorum. En iyisi değil belki ama sahneleri, görüntüsü bakımından diğerlerinden ayrı.
2
1 year ago
atillalkan profile photo
atillalkan
ters sahneler sinirimi bozsada :) güzel izlenir bir filmdi.
5
over 1 year ago
bernausanmaz profile photo
bernausanmaz
görseller başarılı. ilginç bir konu ama başarısız işlenmiş. distopya filmlerinin de genel sorunu bu. super konu bulduk diye yola çıkıyorlar sonra ellerinde patlıyor. çünkü ciddi bir bilimsel araştırma gerektiriyor. ama çoğu böyle bir evreden geçmeden yazılıyor. sonra da biz-ortalama zekadaki-izleyenler adım başı mantık hatası buluyoruz işte:/
1
over 1 year ago
SihirliEnerji profile photo
SihirliEnerji
ters düz sahneleri izlemek gerçekten keyifliydi, ilginç güzel bir filmdi
0
2 years ago
Ubermensch profile photo
Ubermensch
çok çabuk bitti dediğim filmlerden, kafa karıştırmak istemem ama konu itibari ile çok iyi yalnız işleniş ve haraketlilik bakımından biraz daha iyi olabilirdi yani, en azından hafif aksiyon serpiştirselerdi dahada güzel olurdu. 10/7
1
2 years ago
htcpyrz profile photo
htcpyrz
aşk ve bilim kurguyu birleştirmeleri harika olmuş.
0
over 2 years ago
.SimS. profile photo
.SimS.
filmin konusu etkileyici ve farklı bir konu , gerçekten de iyi anlatılmış iyi işlenmiş hiç sıkılmadan izledim filmi ki bana kısa geldi film daha uzun daha detaylı olmasını isterdim . tavsiye ederim
0
over 2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
2 dünya var birbirlerinin üstünde tersine..kim bakarsa o tersten yaşıyor.ilginçti.izlenir..
0
over 2 years ago
omurr profile photo
omurr
İlginç güzel bir filmdi.
0
over 2 years ago

Who liked Upside Down

Who wishlisted Upside Down

Shelves that Include Upside Down

Interesting content shared about Upside Down

^ Back to Top