Valkyrie (2008) poster

Valkyrie (2008)

Director
Country
USA
Runtime
121 minutes
cinemarty İkinci Dünya Savaşı esnasında, aralarında anlaşan bir grup Alman subayı Adolf Hitler’e suikast yapmayı planlarlar. Ayrıca savaşa son verme adına da güçlerini kullanmaya başlayıp bir takım gizli görüşmeler yürütürler. Valkyrie adı verdikleri operasyon neticesinde Nazi iktidarına karşı bir isyan başlatmayı başarırlar. Operasyonun başında olan Albay Claus von Stauffenberg, başarılı aktör Tom Cruise tarafından canlandırılıyor. Tarihte de önemli bir yer etmiş olan Albay Stauffenberg, bu uğurda her şeyi göze almaya hazırdır.

Gokalpb profile photo
Gokalpb
Konuşmaların ingilizce, yazışmaların/emirlerin almanca olması ikilemi dışında(ABD yapımı olduğu için konuşmaların ingilizce olması normal) mükemmel bir filmdi. Cruise layığıyla oynamış, filmin havasını oldukça yansıtmıştı.

Gerçek bir hikaye oluşu daha bir etkileyici yapıyor. Ama filmin gerçekçiliği bakımından konuşma dilinin de Almanca olmasını dilerdim.
0
3 months ago
alicancam profile photo
alicancam
"Herkes farkındaydı, sadece onlar başkaldırdı."
1
over 1 year ago
mezemorta profile photo
mezemorta
Filmde, dünya tarihine yön veren, hitler in mucizevi bir şekilde kurtulduğu suikast ve ardındaki darbe konu ediliyor.Benim için Tom Cruise un en iyi filmi oldu.az sahnede görünen Hitler ve goebbels sınıfı geçerken, himmler ve göring için pek özenilmemiş. Tarihe meraklı biri olarak soluksuz izledim.
2
over 1 year ago

Who liked Valkyrie

Who wishlisted Valkyrie

Shelves that Include Valkyrie

Interesting content shared about Valkyrie

^ Back to Top