Vincent (1982) poster

Vincent (1982)

Director
Country
USA
Runtime
6 minutes
Ricky.McFloyd Tim Burton imzalı bu kısa metraj animasyonda Vincent Malloy adinda 7 yasindaki bir çocuğun kendini Edgar Allen Poe kitaplarının değişmez kahramanı Vincent Price'la ozdeslestirmesi ve hayali ''karanlık dünyasında'' yaşadıklarını anlatılıyor.Bu kısa filmin bir diğer özelliği de Tim Burton'ın ilk filmi olması.

Sezgii profile photo
Sezgii
Çok beğendiğim bir kısa film. Bilindiği gibi kendisini başka birisiyle özdeştirme isteği çocuklarda çok fazla. Bu anlatım da heyecan verici olmuş. ^^
0
4 months ago
Brook profile photo
Brook
Çok güzeldi be :)
3
9 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Tim Burton'ın ilk filmi. Zaten ilk saniyelerden Burton yapımı olduğunu belli ediyor. 7 yaşındaki bir çocuğun okuduğu Edgar Allan Poe kitaplarından etkilenip kurduğu hayal dünyasının hikayesi. Kafiyeli anlatımı ise çok başarılı.
4
9 months ago
esarialtin profile photo
esarialtin
Vincent Maloy is a lonely boy. Tim Burton'ın sinema yolculuğunun ana hatlarını yıllar yıllar öncesinde çizdiğinin kanıtı güzel filmcik. Alacakaranlık kuşağını anlatan Vincent Price'a özenen Vincent maloy isimli çılgın çocuğun karanlığa olan tutkusunu anlatıyor. Dokusu, kurgusal evreni muhteşem bir iş. Bu yazdıklarımı okuyana kadar açın izleyin daha iyi. Kısacık fıçıcık içi dolu turşucuk.
8
over 1 year ago
h.tugce profile photo
h.tugce
His voice was soft and very slow
As he quoted The Raven from Edgar Allen Poe:
"And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - Nevermore!.."
2
over 1 year ago

Who liked Vincent

Who wishlisted Vincent

Shelves that Include Vincent

Interesting content shared about Vincent

^ Back to Top