Vizontele (2001) poster

Vizontele (2001)

Tags
Country
Turkey
Runtime
110 minutes
TAGUT 1974 yılında başında Van'ın Gevaş ilçesine televizyon gelmesini anlatıyor. Bunu duyan ahali televizyonun ne olduğu hakkında bir bilgileri yok ve nasıl bir şey olduğunu çok merak ediyorlar. Her şeyin en son ulaştığı bir şehirdir. TRT tarafından oraya sürgün gönderilen memurlar alıcıyı kurmadan geri dönerler. Belediye Başkanı Nazmi bu işin üstesinden gelmek için şehrin delisi olarak bilinen Emin'den yardım alır. Emin aslında deli olmayan, teknolojik aletlere ilgisi olan ve bütün radyoları tamir eden ilginç bir yaşantıya sahip olan bir karakterdir. TRT görevlilerinin tarif ettiği gibi yüksek yerlerde vericiyi kurarlar. Ama bir türlü televizyonu çalıştıramaz. Sonunda tesadüf eseri son yaşadıkları hüsrandan sonra televizyonu çalıştırırlar. Fakat Sıti Ana oğlunun şehit düştüğünü televizyondan öğrenince tüm hırsını o televizyondan alır.

Sefa profile photo
Sefa
Her diyaloğu muazzam olan , yerli yapımların arasında ayrı bir yeri olan , efsane bir yapım. Sonu çok iyiydi.
0
2 months ago
melihkk1 profile photo
melihkk1
EFSANE
0
7 months ago
EDITOR profile photo
EDITOR
KLASİKLER ARASINDA YERİNİ ALMIŞ BİR KOMEDİ Çoğu dialogları ezberlenmiş bir film. Gerçekten komik mi komik ) Çevrildiğinde helikopter sahneleriyle, bunun bütçesiyle falan gündemdeydi. Ha bu filmde anlamı var mıydı bu tür bir çekimin?..o da ayrı bir konu )) Ama replikleri hala günümüzde kulağımıza gelir )
0
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
hala izlemediniz mi :/
0
2 years ago
neway profile photo
neway
Güzel ülkem standartlarının üstünde bir film. Yıllarca izlemedim, söylendiği kadar iyi değildir diye ısrarla karşı çıktım ve geçen yıl dayanamayıp izledim. Daha evvel izlemediğime pişmanım.
0
over 2 years ago
muratobayco profile photo
muratobayco
türk sinemasının en iyisi desek yanlış olmaz
0
over 2 years ago
fuatdmrl profile photo
fuatdmrl
Mikrofonu ver Sezgin :)
0
over 2 years ago
TAGUT profile photo
TAGUT
Zeki MÜREN'de bizi görecek mi? :D
0
over 2 years ago

Who liked Vizontele

Who wishlisted Vizontele

Shelves that Include Vizontele

Interesting content shared about Vizontele

^ Back to Top