Wadjda (2012) poster

Wadjda (2012)

Tags
Runtime
98 minutes
Arcadia Filme adını veren Vecide, her gün yeşil, güzel bir bisikletin sergilendiği Riyad’daki bir oyuncakçı dükkânının vitrininin önünden geçen 10 yaşındaki küçük bir kız. Kızların bisiklete binmesi yasak olmasına rağmen, Vecide bisiklet satın almasına yetecek kadar para kazanmasını sağlayacak bir plan yapar. Bu parayı kazanabilmek için tek yol Kuran okuma yarışmasına katılmaktır; ancak rakipleri zorlu olunca onları yenebilmek için başka bir yol bulmak zorunda kalacaktır.

neway profile photo
neway
Hayatı yaşamaya değer kılma çabasında bir kızın katı kurallarda yaşamaya çalışması konu edinilmiş filmde. Dikkatimi çeken şu ki filmin tanıtım yazısında 'eğlenceyi seven, eğlence peşinde koşan' gibi ifadelere yer verilmiş. İzledikten sonra neden böyle yaptıklarını sorgulamadım değil.
2
2 years ago
yabann profile photo
yabann
Suudi Arabistanda bisiklete binme çabası ve etrafındaki ikiyüzlü insanların , dini kendince yorumlaması ile oluşan baskıcı toplum görüntüleri ile ülke olarak istediğimiz böyle bir ülke böyle bir yaşam mı ? diye kendime sorduğum. Oldukca begendiğim film.. Tavsiye ederim arkadaşlar .
0
2 years ago
mezemorta profile photo
mezemorta
Suudi dünyasında aykırı bir kızın (Wadjda) bisiklete binme çabası görülmeye değer
2
over 2 years ago

Who liked Wadjda

Who wishlisted Wadjda

Shelves that Include Wadjda

Interesting content shared about Wadjda

^ Back to Top