We Are What We Are (2013) poster

We Are What We Are (2013)

Tags
Director
Country
USA
Runtime
105 minutes
MehmetYurdakul Parker yaşadığı kasabada ketum bir adam olarak tanınır. Kapalı kapılar ardında ailesini katı kurallarla idare eder. Fakat ailede annenin ani ölümüyle birlikte, küçük Frank ve kız kardeşler Iris ve Rose'un tüm sorumluluğu ona kalır. Çocuklar kendilerine yüklenen yeni sorumluluklar karşısında, babalarının artan otoritesine itaat etmekten başka seçenek bulamazlar; zira Parker her ne pahasına olursa olsun atalarından gelen bir geleneği de sürdürmeye kararlıdır. Ta ki kasabada kopan büyük bir fırtına Parker'ın sakladığı korkunç sırrın ipuçlarını açığa çıkartıncaya dek... 2010 tarihli Jorge Michel Grau imzalı Meksika yapımı Kan Kokusu filminin yeniden çevrimi olan yapımın yönetmeliğini bu sefer Stake Land ve Mulberry Street filmleriyle tanıdığımız Jim Mickle üstleniyor.

phoeniks profile photo
phoeniks
acaip bir filmdi ben vampir filmi fala bekliyordum şok şok şoklar içinde izledim özelikle finale söyleyecek söz bulamıyorum kanım dondu desem yeridir herhalde, korku filmi değil de gerilim denebilir sanırım
3
9 months ago
Ovuzo profile photo
Ovuzo
Korku janrının James Wan’ın (Ruhlar Bölgesi 1 & 2, Korku Seansı) egemenliğinde yol aldığı son yıllarda taze bir nefes olan Kan Kokusu, asıl gücünü tek bir noktadan almıyor. Yönetmenin kurduğu atmosfere neredeyse kusursuz bir şekilde eşlik eden başrol oyuncu kadrosunun yanında yan rollerde izlediğimiz oyuncuların da aşağı kalır yanı yok. Buna ek olarak yönetmenin tercih ettiği kadrajlar da filmin başarılı olmasını sağlayan güçlü imgeler olarak hafızanıza kazınıyor. Yardımcı oyuncu demişken dip not olarak eklemek isterim, yönetmenlerin fetiş oyuncuları vardır yargısını pek çok sinemasever bilir. Jim Mickle da benzeri bir fetişe sahip diyebiliriz, Kelly McGillis. Başarılı bir performans sergileyerek filme hizmet eden oyunculuğu ile Top Gun filminin güzel artık olgun yıldızı McGillis, Mickle’ın daha önceden kotardığı filmlerde yan rollerde rol almış bir isim. Korku filminin olmazsa olmazı yağmur, koyu gri renkteki bulutlarla süslü gökyüzü ve sık orman gibi koşullar diğer tecrübelerin aksine bu filmde ailenin daha korkunç ve zaman geçtikçe de daha çaresiz bir hale gelmesini başarıyla seyirciye aktarıyor. Finale doğru ağır adımlarla ilerleyen film son dakikada öyle bir hamle yapıyor ki nabız sayınız giderek yükseliyor. Giriş, gelişme ve sonuç şeklinde düşünülünce zirve noktalarının olması gereken yerlerde olmaması kuralına uymadığını düşünebilirsiniz ama sürprizli sona sahip hangi yapıma bakarsanız kurgunun aynı olduğunu fark edince mevcut durumu eksiden artıya çeviriyorsunuz.
3
over 1 year ago
eminuk profile photo
eminuk
Konusundan ziyade müziklerinden dolayı beğendim. Haliyle fazla iç karartıcı bir film.
1
almost 2 years ago

Who liked We Are What We Are

Who wishlisted We Are What We Are

Shelves that Include We Are What We Are

Interesting content shared about We Are What We Are

^ Back to Top