Welkkeom tu Dongmakgol (Welcome to Dongmakgol) (2005) poster

Welkkeom tu Dongmakgol (2005)
(Welcome to Dongmakgol)

Tags
Comedy, Drama, War
Director
Country
South Korea
Runtime
133 minutes
starch Senaryosu gerçek bir olaydan alınmıştır. Bir bölgede çatışmaya giren bir grup Kuzey ve Güney Kore askerinden kurtulanlar, tesadüfen savaştan habersiz Dongmakgol adlı bir kasabada karşılaşırlar. Fakat köylülere zarar vermemek için köyden ayrılana kadar zorunlu ateşkese giderler. Ayrıca köyde, keşif uçuşu yaparken düşen bir Amerikan askeri de bulunmaktadır. Bu üç taraf, bir süre de olsa Dongmakgol'da beraber yaşamayı öğrenmek zorunda kalacaklardır.

otekiben profile photo
otekiben
masalsı bir ütopya gibi olsa da savaş gerçeği değişmiyor ne yazık ki. biraz fazla romantik gelse de ister istemez etkilendim.
1
9 months ago
starch profile photo
starch
Savaştan bihaber köye savaş giremez diye izledim. Çoğu yeri eğlenceliydi de.. Yine de (nefret etmeme rağmen) savaş görüntülerinden kaçamadım.. Dünya üzerinde savaştan menfaat sağlayanlar oldukça, savaşlar devam edecektir. Ne eğlence ne oyun, savaş ciddiye alınması gereken bir olgudur. Gün gelir de insanların yüreği kötülüklerden temizlenir, içinde sadece iyiliği barındıracak kadar yer kalırsa dünya nasıl da yaşanası bir yer olurdu... Tabii yaşanacak bir dünya kalmışsa...Film güzeldi...
5
1 year ago
atillagrafi profile photo
atillagrafi
Ailecek oturup izliceksin, ortalara gelince çocuk varsa git uyu diceksin, gerisini izlemeye devam edeceksin :) sadece efekt anlamında yaban domuzu sahnesi dışında kötü bi bölümü yok bence. oldukça güzel, izlenesi bir film.
0
over 1 year ago
Dileks profile photo
Dileks
Çoğu yerini keyifle izleyeceksiniz, ancak göreceksiniz ki hüzünlü bir film..
0
2 years ago

Who liked Welkkeom tu Dongmakgol

Who wishlisted Welkkeom tu Dongmakgol

Shelves that Include Welkkeom tu Dongmakgol

Interesting content shared about Welkkeom tu Dongmakgol

^ Back to Top