What Maisie Knew (2012) poster

What Maisie Knew (2012)

Tags
Director
Country
USA
Runtime
99 minutes
yabann 6 yaşındaki Maisie ebeveynlerinin evliliklerinin dramını yaşamaktadır. İlk başta bu duruma çok üzülüyor gibi görünmez aslında bu durum onu daha çok sıkmaktadır. Sonra bir gün babası evden taşınır ve çok sevdiği dadısı onunla birlikte gider, annesi bir barmenle evlenir. Maisie iki ev arasında gidip gelmektedir. Ta ki bir gün artık oynamak istemediğine karar verene kadar. Filmin yönetmenleri Scott McGehee ve David Siegel Henry James'in 1897 tarihli romanından uyarladıkları filmde Maisie'nin gözleriyle yetişkinlerin dünyasına bakacağız ve Maisie'nin anne babasından kaşmak amacıyla bir böcepe bir pencereye nasıl odaklandığını ve o yaşlarda bir çocuğa yetişkinlerin sorunlarının ne kadar anlamsız geldiğine şahit olacağız. Alexander Skarsgård, Julianne Moore, ve Steve Coogan filmin başrollerini paylaşıyor.

Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Kendi hayatlarıyla uğraşırken çocuklarıyla ilgilenmeyi unutan bir ailen çocuğu üzerindeki etkileri güzel anlatılmış. Ama bir çocuk olsa bile bir noktadan sonra birşeylerin yanlış olduğunu anlıyor sanırım. Birazcık ağır işlese de film güzel bir konuya sahip ve duru bir şekilde işlenmiş.
3
10 months ago
burcst profile photo
burcst
Ne kadar da tatlı, kabullenici ve affedicisin küçük ruh! Gerçekten gözlerim dolarak izledim, çok etkileyici bir filmdi.Küçük kızın performansındaki doğallığa hayran kaldım.Bir çocuğun yapımında emeği geçenlerin o çocuğun mutluluğunda da emeği geçmeli, yoksa ne işe yarar anne baba olmak. Bu filmde en takdir ettiğim nokta şu oldu,kötü üvey anneler, kötü üvey babalar yok.Hatta hiçbir karakter kötü olarak yansıtılmamış, yetişkinlerin eksiklikleri göze sokulmadan verilmiş.Çocuğun affedici bakış açısından izliyorsunuz sanki her şeyi.Filmdeki herkes çocukla diyaloglarında çok özenli ve dikkatli.Bu detaylar filmi doğal ve samimi yapan şeyler.Finalde çalan müzik muhteşemdi..
5
10 months ago
shieldmaiden profile photo
shieldmaiden
Çocuk yapmayı evliliğin gereği olarak gören çiftler; filmi izleyin, çocukları da sevin lan.
Filmin sonuna kadar hepimize aynı şeyi dilettiğine eminim Maisie.
2
1 year ago
ginger profile photo
ginger
Finalinin fondaki soundtrackle uyumuyla göz yaşartan film:
https://www.youtube.com/watch?v=1AT7VYq94jc
1
over 1 year ago
otekiben profile photo
otekiben
baştan söyleyeyim; ne yazarsam yazayım spoiler vermiş gibi olacağım.
çok etkileyici bir film...
olayın merkezinde küçük bir melek olduğu için, sinir sahibi olmadan izlemek neredeyse imkansız. bolca oha çektim ve finali için eminim izleyen herkesin umut ettiği imkansız olanı istedim.
3
2 years ago
yabann profile photo
yabann
Anne ve Baba arasında sıkışıp kalan , onların çekiştirmelerine , ihmallerine , sorumsuzluklarına katlanan 6 yaşında bir kız çocugu .. Film çok sürükleyici bir anlatıma sahip olmasa da iyi bir dram filmi . Özellikle küçük kızın oyuncuğu benden bir oscar aldı . Tavsiye ederim arkadaşlar .
3
2 years ago

Who liked What Maisie Knew

Who wishlisted What Maisie Knew

Shelves that Include What Maisie Knew

Interesting content shared about What Maisie Knew

^ Back to Top