Withnail & I (1987) poster

Withnail & I (1987)

Tags
Comedy, Drama
Director
Country
UK
Runtime
107 minutes
Nergisg İki alkolik, zevk meraklısı, işsiz, aktör arkadaş Withnail ve Marwood, bir kenar mahalledeki evlerinde sefalet içinde yaşarlar. Paraları yoktur, dahası ne yemek bulabilirler, ne ısınabilirler. Yaşadıkları ortamdan, uyuşturucu satıcılarından ve İrlandalı bir adamın yaptığı tacizlerden uzaklaşmak için Withnail'in gay amcası Monty'nin kır evine giderler. Bir süreliğine de olsa sefaletlerinden uzaklaşacağını düşünen ikilinin hava şartlarından, komşularından ve Monty amcanın gayliğinden dolayı başına gelecekler vardır. Traji ve komedi öğelerini birleştiren film, Bruce Robinston'un 1960 sonlarında yaşadığı hayatı konu alır.

Trailer not available.

eminuk profile photo
eminuk
Withnail gibi dostun olacağına düşmanın olsun:) Bol bol küfrettim kendisine. Kara mizahın hakkını veren bir film olmuş. Acı acı gülümsetiyor insanı. Oyuncular da çok yetenekli. Hiçbir işi rast gitmeyen bu adamlar filmin her karesinde o kadar çaresiz, o kadar hayattan bezmiş bir haldeler ki aynı havaya sizi de ustalıkla sokuyor ve film bitene kadar aynı modda tutuyor. Böyle bir film için İngiltere de süper arka plan olmuş. Sürekli yağmurlu, puslu havası kahramanlarımızın melankolizmine güzel eşlik etmiş. Hepsi bir arada bana yetti film. Ne bir eksik ne bir fazla şey istemedim. Konusu itibariyle eğlenceli olaylarla karşılaşacağını düşünen yorumları dikkat alarak izlesin.
6
4 months ago
bardamu profile photo
bardamu
1
over 1 year ago
cimcini profile photo
cimcini
Ken Loach politik yönüyle, Mike Leigh hayatın sıradanlığı içindeki detaylarının doğallığıyla Bruce Robinson da bu filmiyle İngiliz sinemasının baş taçlarıdır bence. Withnail and I kara mizah türünün en iyi örneklerindendir. Yaşamın ağırlığının aslında hep peşimizde olduğu gerçeğinin, iki adamın çaresizliğiyle birleşip diyalogların ön planda olduğu ve tabii içine biraz da komedinin girdiği muhteşem film. Bana bazı bölümleri Mike Leigh'in tarzını da hatırlatmıştır. Kesinlikle izlenesi...
3
almost 2 years ago
gasparnoe profile photo
gasparnoe
ingiliz sinemasından çıkmış en iyi şey kanımca.
3
almost 2 years ago

Who liked Withnail & I

Who wishlisted Withnail & I

Shelves that Include Withnail & I

Interesting content shared about Withnail & I

^ Back to Top