Witness for the Prosecution (1957) poster

Witness for the Prosecution (1957)

Tags
Drama, Mystery
Director
Country
USA
Runtime
116 minutes
Novella Kalp krizi geçiren Sir Wilfrid Robarts'ın meslek hayatına bir süre ara vermesi ve dinlenmesi gerekmektedir. Ancak ünlü avukat Leonard Vole davasını duyunca mahkame salonuna geri döner. Vole, zengin bir dulu öldürmekle suçlanmaktadır ve işin en ilginç yanı karısı Christie'nin, savunma için değil, savcılık için tanıklık yapacak olmasıdır. 1957 yapımı olan ve Agatha Christie'nin hikayesinden beyazperdeye aktarılan Beklenmeyen Şahit, sinema tarihinin en iyi uyarlama senaryolarından birine sahip olmakla ve sürpriz bir finalle hatırlanır.

Trailer not available.

ladyirem profile photo
ladyirem
Hakkında yazılan tüm övgüleri hak eden, ayakta alkışlanacak bir başyapıt
0
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
12 Kızgın Adam, Birkaç İyi Adam gibi mahkeme başyapıtlarıyla aynı kefede... Fakat bunlar kadar bilinmez. İzleyin bu filmi, en az diğer hukuk başyapıtları kadar seveceksiniz.
0
over 1 year ago
Peris profile photo
Peris
Bu kadar eski bir filmin beni olay örgüsü ile şaşırtmasını beklemiyordum. Yönetmenlik oyuncuku ve senaryo çok başarılı.Marlene Dietrich ve Charles Laughton döktürmüş. kötü oynadıklarını düşündünüz anlarda bile aslında çok iyiler :) agatha christie 'nin eserinden uyarlanan film süpriz finali ile izlenmeye değer. Tabi final günüzmüz şok edici finallerin dışında daha naif bir şekilde şaşırtmış.
0
almost 2 years ago
starch profile photo
starch
İzenmesi gerekli filmlerdendir. Şiddetle tavsiye olunur. :)
1
over 2 years ago

Who liked Witness for the Prosecution

Who wishlisted Witness for the Prosecution

Shelves that Include Witness for the Prosecution

Interesting content shared about Witness for the Prosecution

^ Back to Top