Yumurta (2007) poster

Yumurta (2007)

Director
Country
Turkey
Runtime
97 minutes
GoodDaySunShine Başrollerini Nejat İşler ve Saadet Işıl Aksoy'un paylaştığı, üçlemenin ilk filmi olan Yumurta, şair Yusuf'un hikâyesini anlatıyor. Filmin konusu şöyle: Şair Yusuf annesinin ölüm haberini alır ve yıllardır uğramadığı kasabadaki çocukluk evine geri döner. Bakımsızlıktan harap düşmüş bir evde onu genç bir kız, beklemektedir. Yusuf beş yıldır annesi ile yaşayan bu uzak akrabadan habersizdir. Ayla'nın Yusuf'tan bir isteği vardır. Zehra'nın ölmeden önce adadığı adağı oğlu Yusuf yerine getirmelidir. Yusuf, taşra hayatının durağan ritmi, eski sevgili, dostlar ve içini kaplayan suçluluk duygusu yüzünden bu isteğe karşı koyamaz. Ve Ayla ile Yusuf, üç-dört saat uzaklıktaki bir yatır türbesinde yapılacak kurban kesimi için yola çıkarlar. Kurbanlığın seçileceği sürünün bulunamaması yüzünden geceyi bir krater gölünün kenarındaki otelde geçirirler ve katılmak zorunda kaldıkları düğünün atmosferi Yusuf ile Ayla'yı birbirlerine yaklaştırır. Yağan ilk kar suçluluğu örterken, koçun kurban edilişi Yusuf'un kaderini değiştirecek midir?. Yusuf Üçlemesinin ikinci filmi Süt 2008'de gösterime sunuldu, Bal filmi ise, 9 Nisan 2010'da Türkiye'de gösterime çıktı.

dreaf profile photo
dreaf
Annem ölmüş bugün.Belki de dün, bilmiyorum.Camus un yabancısı karakteriyle yusuf arasında benzerlikler kurdum filmi izlerken.Yaşamaya çabalarken gözden kaçırdığımız birçok detay filmde işlenmiş nuri bilge nin kasabası ile de birçok benzerlik gördüm bu nedenle.Hissettirdi diyebilirim film için , beğendim
1
3 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Hiç sevmediğim bir tarzdır. Çok sıkıcı bulurum ve bunu da öyle bekleyerek açtım. Ama çok çok ağır işlemesine, konunun çok da derin olamasına rağmen sıkılmadan izledim. Bazı sahnelerin olmamasını tercih ederdim fazla uzatılmış ama beklentimden iyiydi. Sonunda ise noldu ya görüntüde mi sorun var dedim. Meğer film bitmiş :D o kadar alakasız bir bitişti ki geri sarıp bittiğinden emin olmak istedim. Yine de sıkılmadım ama bayılmadım da 6,5/10 serinin kalanını izleyebileceğim kadar iyiydi.
0
10 months ago
GoodDaySunShine profile photo
GoodDaySunShine
çok durağan bir film, sakinken izlenmeli, onun dışında üçlemenin kalanını merak ettirdi bana..
0
almost 2 years ago
eda profile photo
eda
97 dakika ısrafı
0
almost 2 years ago
eskon profile photo
eskon
nejat işler le çekilen tehlikeli ve başarılı sahneler...
0
2 years ago

Who liked Yumurta

Who wishlisted Yumurta

Shelves that Include Yumurta

Interesting content shared about Yumurta

^ Back to Top