Zenne Dancer (2012) poster

Zenne Dancer (2012)

Director
Country
Turkey
Runtime
99 minutes
missbathory İmkansız bir üçlünün dostluk öyküsü: DANIEL, Türkiye'nin değer yargılarını çok tanımayan ve 1 yıllığına İstanbul'a gelen bir Alman fotoğrafçı. Renklerini gizlemekten sakınmayan, ailesinden koşulsuz destekle koruma gören ve İstanbul'un dans klüplerinde Zennelik yapan CAN. Ve doğulu, muhafazakar bir ailenin çocuğu olan AHMET. Birbirleriyle dostluk, aşk ve anlayışla birarada yaşamayı başarabilen üçlünün karşısına çıkan töre, devlet ve muhafazakar aile değerleri... Filmin senaryosu, 2008 yılında babası tarafından gay olduğu için öldürülen Ahmet YILDIZ'ın gerçek hikayesinden esinlenilerek kaleme alınmıştır.(sinemalar.com dan alıntı)

Asli. profile photo
Asli.
müthiş görsellikler, harika dans sahneleri, her sahneyi ruhunuza kazıyan enfes müzikler ve gerçek bir hikaye.. insanların kendi gibi olmayanlara tahammül edemeyip yaşamlarını alma hakkı görmesi ne acı..! özellikle bunu yapan kişi babasıysa, söylenecek söz yok sanırım. insan olmayı unutuyoruz..
filmdeki 3 karakterin de hikayesi inanılmazdı; Can'ın dans sahnelerini hayranlıkla izledim, Danny'nin fotoğrafları enfesti, Ahmet'in çocuksu masum davranışları içime işledi.. ve sonunda ne olacağını biliyorsunuz ama belki diyorsunuz, belki hikaye birden bir masala dönüşüverir ve mutlu sonla biter.. ama malesef bu gerçekleşmiyor; "çünkü bu sadece bir danstı.."
izleyin, Ahmet'in hikayesini bilin; çünkü binlercesi hala yaşanıyor.
0
9 months ago
gangrel profile photo
gangrel
Görsel olarak mükemmel bir filmdi. Özellikle dans sahneleri çok güzel olmuş, konu da biraz durağan olsa da bir süre sonra sürükleyici. Tavsiye ederim değişik bir film izlemek isteyenler göz ardı etmesin.
0
over 1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Başlarda biraz sıkıcı bulsam da gittikçe yükselen bir dramı vardı. İzlenebiir bir türk filmi. Biyografik filmlerden hep etkilenmişimdir zaten.
0
almost 2 years ago
GizemKguzel profile photo
GizemKguzel
Çok etkileyiciydi. Ben alt yazılı buldum ama senkron bozuktu.
3
almost 2 years ago
jojor profile photo
jojor
Senaryo güzel gerçekten etkilendim ama filmde çok fazla ingilizce ve almanca konuşmalar var alt yazı olmalıydı.Son olarak film müzikleri çok güzel.
0
almost 2 years ago

Who liked Zenne Dancer

Who wishlisted Zenne Dancer

Shelves that Include Zenne Dancer

Interesting content shared about Zenne Dancer

^ Back to Top