American Crime Story (The People v. O.J. Simpson: American Crime Story) (2016- ) poster

American Crime Story (2016- )
The People v. O.J. Simpson: American Crime Story

Episodes
Tags
Biography, Crime, Drama
Country
USA
Runtime
42 minutes
Last aired
Ricky.McFloyd Dünyada yaşanan tarihi cinayet davalarının konu olarak işleneceği American Crime Story’nin ilk sezonu Amerikan futboluna 70’lerde damgasını vuran ünlü sporcu V.O.J. Simpson’un eski karısı Nicole Brown Simpson’ı öldürmekle suçlandığı davayı konu alıyor. The People V. O. J. Simpson isimli ilk sezonunda, davanın kaotik atmosferi, gerçek görüntülerle her iki tarafın da bakış açısıyla izleyicilere sunuluyor. Tarihte halk tarafından canlı olarak izlenen ilk dava olarak kabul edilen bu duruşmalar serisi aynı zamanda reality show’ların da başlangıcı sayılıyor. Los Angeles’ın en gözde ve sakin semtlerinden biri olan Brentwood’da bir gün sabaha karşı ölü bir kadının bedenini gören mahalle sakininin polisi aramasıyla başlayan ve zaman geçtikçe tüm dünyanın en çok takip ettiği olay haline gelen davayı en ince detayına kadar konu alan dizide izleyiciler bütün karakterlerin kendi gözlerinden yaşananlara tanık oluyor. Günümüze kadar uzanan medyatik değeri, yüzyılın en çok takip edilen davası olması ve karar anının şaşırtıcı sonucu baştan sona dizide izleyicilerin karşısına çıkıyor.

Gofi profile photo
Gofi
çok başarılı, özellikle oyuncu seçimleri.. gerçek karakterlere çok benzer seçimler yapılmış. izlerken genelde sinirden kudurdum ama bu dizi kötü demek değil aksine tam tersi yanlış anlaşılmasın, sadece haksızlığa gelemediğim için. izlenmeli..umarım 2. sezon hikayesi de bu kadar kaliteli olur..
4
4 months ago
KingoMelo profile photo
KingoMelo
O.J Simpson konusunu açıkçası bilmiyordum. Fakat dizi konusu açıklandıktan sonra açıkçası çok fazla araştırdım ve böyle bir kaosu nasıl kaçırmışım diye çok pişman oldum. Sırf olay yeri incelemenin hataları yüzünden ve "Dream Team" diye adlandırılan dönemin en iyi avukatlarının çok çok iyi savunma yapmaları sebebiyle
1
9 months ago

Who liked American Crime Story

Who wishlisted American Crime Story

Shelves that Include American Crime Story

Interesting content shared about American Crime Story

^ Back to Top