Angels in America (2003-2003) poster

Angels in America (2003-2003)

Episodes
Tags
Country
USA
Runtime
352 minutes
Last aired
starch Oyun kara mizahi, trajik ve eşsiz diyologlarla bezenmiştir. Reagan dönemi yansıtılmıştır yani Amerika'nın muhafazakar ve güçlü olmak konusunda büyük adımların atılması dönemi...Hastalık, zıtlıklar, hayaller, politika, ihanet, din, mezhep, pişmanlık, bastırılmışlık, ırk ve seks ayrımcılığı, muhafazakarlık, özgürlük, hoşgörü/süzlük, yaşama bağlılık, güç, insanlık ve aldığı hal, adalet, affetmek ve affedilmek, bağımlılık, acizlik, kaçış ve değişim gibi insani kavramlar oyunda yorumlanmıştır ve tüm izleyenlerin eleştirebileceği düzeye indirgenmiştir.Dizinin müzikleri Thomas Newman tarafından hazırlanmıştır. Angels in america hem sahne oyunu hem de TV Miniserisi olarak birçok ödül kazanmıştır (21 Emmy ödülü dahil olmak üzere).

starch profile photo
starch
Bu mükemmel oyuncuları seneler sonra bir daha izledim. TVde mümkün olmamıştı, kaçırdığım altyazıları geri sarıp okuyabildim. Daha bir etkileyici ve anlamlı geldi bana. Aldığı ödülleri hakediyor...
1
4 days ago
Boddah profile photo
Boddah
Evet epik bir şaheser,evet izleyip izleyebileceğiniz en iyi diziler arasına girmeye aday ve evet görüp görebileceğiniz en iyi oyunculukları izliyor olabilirsiniz.Ancak ve ancak izlediğiniz de ne demek istediğimi anlayacaksınız,buraya ne yazsam boş,çokta anlatılacak cinsten bir dizi değil,öyle anlatılamaz bir şey işte.Ben ki Al Pacino yu şu zaman kadar sevmemiş ama Merly Streep i hep çok sevimli bulmuş,bir türlü tam anlamıyla oyunculuğunu izleyememiş biri olarak ve buna mary louise parker ı da ekleyerek söylüyorum aklımı uçurdular oyunculuklarıyla.Diğer karakterlerde çok iyiydi tabi.Replikler için ne söylesem ne yazsam bilemiyorum.Onlar ne güzel cümlelerdi öyle,zeki bi zihnin ürünüydü her bir söz.Şiirsel,tiyatral,epik,baş döndürücü,fantastik.her şeyiyle çok güzeldi.

-spoiler-
Belize:Louis in sevdiği şey Amerika.
Louis:Ne olmuş?Belki de öyle.Ne sevdiğimi sen bilemezsin.Bilmiyorsun.
Belize:Ben nefret ediyorum Amerika dan.Bu ülkeden nefret ediyorum.Bir sürü büyük fikir ve hikayeden başka bir şey değil ve ölen insanlardan,bir de senin gibilerden.Milli marşımızı yazan gürültücü beyaz "özgürlük" kelimesini öyle tiz bir notaya denk getirmiş ki,kimse ulaşamıyor.Bunu kasten yapmış.Yeryüzündeki hiçbir şey,bana özgürlük kadar anlamsız gelmiyor.Benimle hastanenin 1013 numaralı odasına gel de,sana Amerika yı göstereyim.Ölmeye yüz tutmuş,deli ve aşağılık.Amerika da yaşıyorum.Onu sevmek zorunda değilim.Sen sev.Herkes bir şeyi sevmeye mecburdur.
-spoiler-
1
4 months ago
starch profile photo
starch
Angels in America, Tony Kushner'in aynı adlı Pulitzer ödüllü oyunundan uyarlanan 2003 HBO yapımı televizyon dizisi. Uyarlama senaryosu oyunun yazarı Kushner tarafından bizzat yazılan dizi 6 bölümden oluşur. Mike Nichols'ın yönettiği dizi, 2003'te kablolu yayın için çekilen filmlerin en çok izleneni oldu. İyi eleştiriler almasının yanında, birden fazla Altın Küre ve Emmy adaylığı elde etti. 2006'da Seattle Times'ın AIDS'in 25. yılı nedeniyle yaptığı "Filme çekilmiş en iyi AIDS tasvirleri" listesinde yer aldı, Kushner Angels in America'nın ekrana aktarılabilmesi için oyun üzerinde bazı düzeltme ve değişiklikler yapmıştır. Ancak HBO miniserisi orijinal oyuna genel olarak sadık kalmıştır. Kushner serinin yönetmeni Nichols'tan oldukça memnundur ve bir oyuncunun birçok rolde oynaması fikri de Nichols'tan çıkmıştır.
0
over 2 years ago
starch profile photo
starch
Oynasa da tekrar izlesek ...
0
over 2 years ago

Who liked Angels in America

Who wishlisted Angels in America

Shelves that Include Angels in America

Interesting content shared about Angels in America

^ Back to Top